Skocz do zawartości
Lizard

Actina equina

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem ukwiał Actinia equina, ma moze 7cm średnicy przed napompowaniem, kolor krwisto czerwony z niebieskim brzegiem, powiedzcie, co z tym zwierzakiem w naszych zbiornikach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że nie na temat, ale jest przepiękny :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu offtop - ja też czekam na moje:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3377-polnocny ukwial.jpg

To to mozna na kilogramy zbierac :-))) Cale skaly sa tym oblepione podczas odplywu :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego ^^ to tzw. Ukwiał koński jak znajdzie miejsce na powierzchni to podawaj mu krewetki tak raz na tydzień. UWAGA! potrafi się przemieszczać po piasku więc nie utrzymasz go jeżeli chcesz go oddzielić go od skał piaskiem. uwielbia się wpakować w skały a jak się tam zakotwiczy to będzie malał aż w końcu się rozpadnie.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał koński potrafi mieć przepiękne, głębokie kolorki, jednak niestety Taku ma rację - zwierzak lubi schować się głęboko w skałach, w cieniu, i tam właśnie często żywot kończy...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami z tymi końskimi są fajne efekty,jak się zaaklimatyzuje,u mnie jeden odszedł na wielką rafę a drugi mnie polubił

95b0305f70eaf5e5med.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 4ry takie ukwiały, chętnie je wymienię za szczepki: blueberry, różne odmiany ricordei i niefoto. Rozmiary stopy od 4 do 7cm, kolor jak na zdjęciu- czerwony z niebieskim brzegiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard: te czerwone to są powszechne ale znajdź żółtego (rzadki) niebieskiego (b.rzadki) czy białego (unikaty) to ci pogratuluję ;] żółtego ma mój ojciec i nawet ładnie rośnie. Niebieskie widziałem tylko na zdjęciach a białego miałem ale niestety był tak mały że nie miałem jakichkolwiek możliwości nakarmienia go :) a zanim wpadłem na pomysł na karmienie przez rurkę czy strzykawkę to już znikł :/ dodam że tylko raz widziałem takiego białego.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy to widzialem w sprzedazy chyba na erybka


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do Actinia Equina mam takowego u siebie bardzo ładne, siedzi w jednym miejscu ale mam z nim mały problemik mianowicie prawie cały czas jest zamknięty karmie go mrożonka wraz z rybkami jak poczuje pokarm otwiera się i jak złapie pokarm znowu się zamyka i często się otwiera na nocnym świetle, a pytanko czy u was tez tak się dzieje,a może to wina że go małymi porcjami dokarmiam, albo nie znalazł sobie jeszcze swojego miejsca? Macie może jakieś rady żeby był bardziej otwarty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno zeby utrzymal czerwony kolor, warto podawac zywe, czerwone dafnie. W utrzymaniu prosty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to mozna na kilogramy zbierac :-))) Cale skaly sa tym oblepione podczas odplywu :)

A na której plazy tego szukac, widzialem takie na ebay.co.uk za less than £1 each. a na forum sprzedaja je po 100pln :)

Edytowane przez zachu
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.