Skocz do zawartości
mlody_lukasz

Obsada 50l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zapytać co sądzicie o mandarynie i 2 błaznach + jakieś kraby i ślimaczki w 50l?

Czy aby mandaryn nie będzie potrzebował dojrzałego zbiornika? Może za mały? Może ktoś ma mandaryna w tym litrażu. W akwa 7,5 kg skały, miniflotor

Pozdrawiam


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Dla mandaryna troche za mało skały,jak nie będzie jadł mrożonek to może głodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej pojemnosci proponuję obsadę:

1. 2 x błazny (małe)

2. 2 x krewety czyszczące

3. 1 x krab pustelnik

4. 2 x ślimaki turbo

Ale jak dla mnie to 50l to za mało dla dwóch błaznów.

Uważam że 80 to minimum.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy takim litrarzu skoncentrował bym się na jakiś małych zwierzakach typu krabiki lybia tesselata jakies krabiki filtrujące do nich ukwiał symbiotyczny

jesli koniecznie chcesz ryby to na aqua-reef Łukasz Kur napisał temat o rybach do piko-rafek, polecam przeczytać

widze jak sie zachowują moje błazny w 240 litrach i dlatego nie moge sobie ich wyobrazić w 50...

wiadomo jak bedziesz chciał to i rekina do 50 litrów wrzucisz ale chyba nie o to w tym hobby chodzi?

jesli chceszm iec slimaki to odradzam kraby pustelniki - nawet jak im wrzucisz nowe muszle to moga ci wybić wszystkie ślimaki

mandaryn w takim akwarium to też pomyłka

ort. pkt 8 Regulaminu


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej 63l wejda ci t5 i zawsze troche wiecej wody dla nemo ja u siebie mam troche zwierza 2 nemo 2 pterapogony 1 krewetke 2 kraby 2 slimaki babke i lybia tesselata ale w pazdzierniku bede myslal chyba o 112litrach. pozdrawiam


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na aqua-reef, że ktoś ma akwarium 52l a w nim mandaryna. Może warto rozejrzeć się za jakimś małym co wcina artemię ?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.