Skocz do zawartości
Tom

wentylatory w pokrywie - czy to zadziala ??

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda ze ciekawe pytanie ? mam problemik z temperatura, wszystko przez to ze akwarium jest z pokrywa, swietlowki oddaja dosc duzo ciepla ktore nie ma gdzie uciec i jest klopot. pokombinowalem i wpadlem na pomysl - ta pokrywa jest w pionie dosc szeroka, z tylu ma wywiercony otwor przez ktory kable wylaza, srednicy okolo 6 cm, i tak kombinowalem, zeby wywiercic jeszcze z 2 - 3 otwory extra i przymocowac od zewnatrz wiatraki do kompa ? tak zeby jeden dmuchal z zewnatrz a dwa wyciagaly powietrze z pokrywy ?

jak myslicie, da to cos ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam obecnie podobną sytuację, w poczatkowej fazie miałem nad 250 litrami 4 wentylatory komp. i jeden 220 V skierownay na HQI ni pośrednio na wodę, czy dało to skutek, w pewnym sensie tak , ale z czasem wentylatory siadły został 220 V, i jetsem na etapie rezygnacji z pokrywy, to chyba najlepszy pomysł.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja mialem podobnie w moim poprzednim aqwa 100l, jeden wiatrak wdmuchiwal swerze powietrze a drugi wydmuchiwal, dodam ze mialem w pokrywie lampe hqi 70w,

Niestety mi to nie pomoglo, musialem dodac dodatkowo wewnatrz wiatrak na 230v ktory wial bezposrednio na wode ochladzajac ja i jeszcze 2 malem z kompa ktore wialy na halopaka, z taka kombinacja okielznalem ciepla wode :D

Wiec mysle ze powinienes dac jeszcze wewnetrzny wiatrak ktory przedmuchiwal by twoje rurki chlodzc je :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnacja z pokrywy u mnie niestety nie wchodzi w gre. musze cos innego wymyslic.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA,

teraz pokrywy juz niemam nad 200l, cuz wlasnie dzis rano zalozylem stary wiatrak 230v bo temp wody w czoraj osiagla 28,8C dzis wieje mi od rana i juz mam 25,8 :D

Ja ma jeszcze taki problem ze mam pokuj na poddaszu i troche fest mi tu grzeje :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@kiflu, nawet sie nie pochwaliłeś że zmieniłes zbiornik, nieładnie :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Roman co ty mowisz od roku mam ten sam :) 100x40x50, oj pamiec zawodzi od tej lodki bolls :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom, to co proponujesz, bylo juz robione setki razy, nie myslisz chyba ze ameryke odkryles? :)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale tego nie twierdze i na pewno nie chce sie o patent ubiegac. to ze to jest robione to ja wiem, chcialem zeby mi ktos powiedzial CZY WARTO !! tzn czy to rzeczywiscie cos daje


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@kiflu, wytłumacz mi to

Cytat 1

"Ja mialem podobnie w moim poprzednim aqwa 100l"

Cytat2

"teraz pokrywy juz niemam nad 200l"

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku, jak dobrze pamietasz to zaczynalem z morszczyzna z aqwa z panelem filtracyjnym wklejonym z stylu aqwa, po poł roku, o czym wiesz zaczolem sie przymierzac do wiekszego i wlsanie wtedy gadalismy na ten temat, bo postawielem 200l bez komina i sumpa, jak dobrze pamietam i do dzis te słowa wspominam :) kiwiac glowa ze miales racje :), mowiles czemu nie zorbilem komina i sumpa jak mialem taka okazje :), poprostu dawno sie nie widzielismy i moze ulecialo ci to :)

Cuz ja to pamietam bo dzis sobie pluje w twarz ze kurde jade bez tego SUMPA :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To fakt, masz rację, dawno nie rozmawialismy, ale że nie masz sumpa - bład, ja teraz naprawiam ten bład robię przelew i bede miał namiastkę sumpa, ale bedzie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz tez sie potem przymierzalem do sumpa, zrobilem aqwa, zalelem woda, zrobilem sobie przelew, kolega mi na lasarze powycinal w plexi wszystkie elementy i cuz okazalo sie ze przelew jest malo wydajny ! i musialem sprawe odlozyc, i tak teraz sobie lezy :) ale bedzie 2 podejscie :)

A co do tych wentylatorów, bo o tym temat :)

Mylse ze chyba nie potrzeba tylu dziur wiertac w tej pokrywie, wystarczy ze zapewnisz dobra cyrkulacje powietrza wewnatrz pokrywy, poprobuje w wentylatorkami wewnatrz bo poco odrazu wiercic :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom, rączek chyba nie urwalo jeszcze nikomu od uzywania archiwum :)

temat pojawia sie regularnie co roku podczas pierwszych upalow

Dodam jeszcze ze akwaria slodkowodne w wiekszosci maja pokrywy i bardzo czesto uzywaja wentylatorow.

polecam

http://glinki.com/?l=skpzs3


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marx

czepiasz sie zamiast jakas sensowna odpowiedz dac :con. raczek mi nie urwalo od "szukaj", niestety te tematy ktore znalazlem polegaja w glownej mierze na niesprawdzonym gdybaniu jakby to ustawic zeby bylo najlepiej. a te linki na google to juz wczesniej wyprobowalem i to taka sama gdybanina. zreszta - technika i pomysly ida do przodu i moze byc ze archiwalne pomysly juz nie sa "debest"

@Kiflu

u mnie to nie przejdzie - pokrywa jest dosc szczelnie dopasowana wiec wentylatory w srodku tylko by te nagrzane powietrze kotlowaly tam i spowrotem

i tu moje pytanie - czy ktos juz wyprobowal rozne ustawienia wentylatorow ? czy lepiej walnac powiedzmy dwa z gory zeby dmuchaly pionowo na tafle wody, czy pionowo, jeden dmucha, drugi zasysa ? czy moze lepiej z obu bokow obudowy - jeden dmucha, drugi wysysa, tak zeby swierze powietrze "przelatywalo" kolo jarzeniowek i bylo wyciagane przez wentylatorek przeciwlegly ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka gdybanina, sam wielokrotnie pisalem o wentylatorah

Byly tez na p.r.a dyskusje o tym czy lepiej dmuchac w wode czy wyciagac powietrze z pokrywy (sam bralem w nich udzial).

Praktycznych testow nie robil nikt.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Wildtom, witam coś widzę chłopie że sie męczysz z tymi wentylatorami, przyjmij więcej wentylatorów które odprowadzają nagrzane powietrze i niech będą umiejscowione z tyłu pokrywy, natomiast przyjmij 1 szt wentylatora na 230 V (bo te z komputera nie sa zbyt mocne) skieruj go pomiędzy źródło światła a taflę wody.

Tylko pamiętaj nie jest to złoty środek, i nie myśl że załatwisz sprawę z grzaniem do kónca, w każdym razie powinno to pomóc, wszystko też zalęży od warunków klimatycznych panujących w pomieszczeniu.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.