Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze na jednej fotce przyszpililes glona Halimeda,ja bym radzil go wywalic bo mocno wapń z wody ciagnie,chyba ze jestes nastawiony na dozowanie wapnia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny baniak, zapowiada się na wzór do naśladowania w RM :)

daj znać jak się czuje mandaryn, bo też planuję wpuścić za 2-3 miechy, 16kg LR - mam nadzieję że da radę.


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296507 Kefu :

bardzo ładny baniak, zapowiada się na wzór do naśladowania w RM :)

daj znać jak się czuje mandaryn, bo też planuję wpuścić za 2-3 miechy, 16kg LR - mam nadzieję że da radę.

gdy wydaje sie ze wszystko jest pieknie

zycie zawsze musi byc czyms ubarwione

walcze z ospą przy pomocy czosnku

o błazenka sie nie boje, mam nadzieje ze mandaryn rowniez sie wyliże

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

witam

i jak koraliki sie przyjeły ? z Tarnowa :D

dzieki za plusa (firma kurierska :D )

pozdrawiam daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za tak mocna obróbką no ale cóż :googleye chciałem żeby było widać, że się rozwijają :)5484-rmtuba.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek! i masz złośliwego błazenka nie chciał spokojnie pływać ;P.

Dzięki raz jeszcze za możliwość przetestowania aparatem i oglądnięcia zbiornika. Małżonek dostał ostateczną zgodę na zakup takowego :clowning.

Wklejam kilka obrazków, które na szybko pstryknęłam:

imgp6326.jpg

imgp6324.jpg

imgp6330l.jpg

imgp6331r.jpg

imgp6337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiliście na widok po wojnie... choc mam swiadomość ze jak każdy wlasciciel jestem przeczulony na punkcie moich zwierzaków. Ciesze sie i dzieki za wrzucenie fotek. sa piekne, naturalne z swietnie wywazonym balansem bieli. zycze każdemu móc zobaczyć swój baniak widziany oczyma drugiej osoby. Jesli masz cos jeszcze fajnego to wrzucaj. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jako, że temat rachunek sumienia nie cieszył się powodzeniem zwijam swój post na moje podwórko RM)

Mijający rok tak szybko przeleciał, a mimo to tak wiele się wydarzyło. Pokuszę się o krótkie podsumowanie, rachunek sumienia oraz podzielę planami na 2011 względem RM. Mam nadzieję, że i Wy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.

Sukcesy:

Od odpalenia solniczki(10 VIII 2010) wszystkie (2) ryby żyją- wygrana z ospą. Utrzymanie życia wszystkich korali, zwłaszcza twardych oraz niefoto. wczesne wykrycie/usunięci aiptasii oraz majano.

Dylematy:

Kosztem czerwonej monti, którą skrzywdziłem kuracją czosnkową postawiłem na ratowanie mandaryna

Porażki:

Przedawkowanie suplementów (padły 4 turbo, kilka wężowideł). Nie potrafię sobie poradzić z dino.

Plany na nowy rok względem RM:

Nowe świetlówki, chyba ATI (zależy mi na lekkim ochłodzeniu barwy światła) oraz może w końcu trafi do mnie jakaś ricordea. W planach do jedynek strombusa przydałyby się jeszcze z 4.

Jeśli wybrałbym się na wakacje to jeszcze dolewka wody (taka jak ma Warszawiak)

pozdro!

Świeże słowa:

Zmieniam świetlówki jak planowałem (ATI blue plus 8 1 2011), kupiłem gorgonie jak w starym roku nie planowałem (8 1 2011), moje oczy zobaczyły ricordee, ktora moze bedzie moja :googleye Czekam na ślimaki... i na odżywienie euphylli. aha, no i balling w tym tygodniu zaczynam.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widziałem baniaczek osobiście i gorgonie faktycznie piękne :googleye Mam nadzieję, że będą ładnie rosły :D

Co do ratowania korali to na pewno Ci się uda. Z ballingiem to raczej ostrożnie bo lasu twardzieli nie ma więc za dużo go tam nie trzeba :D

No i czekam na kolejne fotki

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi nabytkami nie rzadko do baniaka trafiają niespodzianki. Oprócz mega wirka/ślimaka nagoskrzelnego (5cm długosci) na podstawkach trafił mikro las aiptasi, ktory dłubie kiedy mam czas i dojrzę jakąś francę. Trzy małe bestie ku mojemu zdziwieniu wypatrzyłem na gorgonii. Zadokowały na martwym szkielecie osadzonym z tyłu zdrowej tkanki. Dopiero kombinerki byłem w stanie skruszyć wystający goły twardy szkielet. Uważałem przy tym, by nie uszkodzić wokoło zdrowej czerwonej tkanki. Mam nadzieję, że w tym miejscu aiptasie już się nie odbudują. Pomimo dobrych operacyjnych 5 minut poza solanką gorgonia pięknie odwdzięcza się rozpostartymi polipami, zwłaszcza w miejscu gdzie wczesniej falowały macki aiptasi.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś ładne zdjęcia całości z nowym oświetleniem :) (Ty to potrafisz ładne zdjęcie strzelić)

Ja pobawię się w ledy w miejsce spalnej świetlówki. Jeśli będzie lipa to ledy pójdą na oświelenie wjazdu do domu a już zamówiłem statecznik 2 razy 24 T5, oprawki i dołożę jedną dodatkową swietlówkę. Wymienię też wszystkie świetlówki na nowe bo moje juz mają 10 miesięcy.

Ciekw jestem czy z 4 świetlówkami będę mógł spróbować sił z jakimś małym SPS.

W nowym roku planuję albo ustawić sump + zewnętrzny odpieniacz do RM albo postawić nowe, większe szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z życzeniem wrzucam fotkę stanu obecnego. Fota bez kombinowania z balansem bieli. Tak świeci z 1 swietlowka ATI blue plus (reszta jeszcze aquaelowa). W baniaku miszmasz, plac przebudowy. RM z gumy nie jest toteż kilka miękkich musiało "wyjechać" by jakoś można teraz włożyć ręce do baniaka (sporo trudu zajęło układanie gorgonii by mialy przestrzen, byly poza dotykiem zwłaszcza parazoa). Ukoronowaniem konstrukcji skalnej będzie w miare płaska półka - miejsce dla twardych by miały lepsze światło. Na piasku gorgonie, a pomiędzy jak widać... zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie (węgiel wymieniam jeszcze częściej). NP otwierają się, apetyt mają spory. Byle nic nie zepsuć... tego sobie życzę. Pozdro!

5484-rmnp1min.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformacja baniaka trwa. Do marca czekam na skalną półkę pod spsy. Wymienilem 100 ml rowa phos i 50 ml purigenu. z braku alternatywy nie bardzo mam gdzie przełożyć kapryśną gorgonię blue berry. Jednak czuję, że moje regularne podchody z "czekoladkami i kwiatami" pod nos nie pozostają bez echa. Dzidzia nie rozwija jak powinna polipow, ale stawia je na sztorc i cos tam je otwiera. Sa mega niebieskie. Takze mam nadzieje ze przyjmie moje zaloty i otworzy sie na full. tuby mnożą się jak Critersy. Muszę Lizarda podpytac czy i jak można bezpiecznie oddzielić pojedynczą mordkę. Po zmianie oświetlenia jest inaczej. Zwłaszcza w szoku jestem pod wpływem aktyniki ATI a pseudo RM - obie świetlówki to dwa różne światy barwowe.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym teraz świecisz luft ?

Daj foto całości z nowym oświetleniem.

Pytam bo zamierzam wkrótce wymienić cały komplet świetlówek i cały czas się zastanawiam jakie dać żeby był szał :waving


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie zmieniło w moim życiu

Moja kobieta staje na wysokości zadania i dba o baniak podczas mojej nieobecnosci. Nie moge uwierzyć, a jednak!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321429 luft :

cos sie zmieniło w moim życiu

Moja kobieta staje na wysokości zadania i dba o baniak podczas mojej nieobecnosci. Nie moge uwierzyć, a jednak!

To uważaj. Jesteś bliżej katastrofy niż myślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni nieobecności w domu w doborowym towarzystwie na zlocie w Milówce dawały do myślenia jak tam moje NP. Moja czerwona kochanka przywitała mnie na szczescie z otwartymi ramionami. Na fotkach bordo skały - wysyp od kiedy bawie sie w balling. Na drugiej focie BB. Jeszcze żyje (ale co to za życie :nono ). Tyle na dziś. Pozdro!

5484-gorczer1.jpg5484-bb3.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni nieobecności w domu w doborowym towarzystwie na zlocie w Milówce dawały do myślenia jak tam moje NP. Moja czerwona kochanka przywitała mnie na szczescie z otwartymi ramionami. Na fotkach bordo skały - wysyp od kiedy bawie sie w balling. Na drugiej focie BB. Jeszcze żyje (ale co to za życie :waving ). Tyle na dziś. Pozdro!

5484-gorczer1.jpg5484-bb3.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za głosem ludu i zamontowałem NJ1200. Nie wiem jak inni, ale sam dostosowałem nowa pompe na obraz oryginału - dołożyłem kolanko, by syf był pobierany bezpośrednie znad dna komory 2.

Tego samego dnia wyjąłem biopellets (3 seria), ktore nie wniosly nic ciekawego (kręciły sie chyba od września).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za głosem ludu i zamontowałem NJ1200. Nie wiem jak inni, ale sam dostosowałem nowa pompe na obraz oryginału - dołożyłem kolanko, by syf był pobierany bezpośrednie znad dna komory 2.

Tego samego dnia wyjąłem biopellets (3 seria), ktore nie wniosly nic ciekawego (kręciły sie chyba od września).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszedłem za głosem ludu i zamontowałem NJ1200

Vox poppuli, vox Dei! :nono

A tak na serio, to fajny baniak!


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.