Skocz do zawartości
adam1203

Sony Alpha 330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem aparat jak w tytule. Jest ktoś kto używa aparatów serii Alpha??

Nie ukrywam że dopiero zaczynam zabawę w fotografa więc moje pytanko..

Jak najlepiej ustawić aparat do robienia zdjęć zwierzaków w akwarium??

Jest tutaj masa ustawień już na dzieńdobry kręcąc pokrętłem: Auto, Macro, S, M, P, A itp..

Mnie więcej wiem co do czego służy ale jak uzyskać najlepszy efekt w fotkowaniu baniaka??

Obiektyw 3.5-5.6/18-55 SAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

ustaw sobie po 1 na M - Manual

później ustaw sobie balans bieli, chyba najlepiej ręcznie

następnie proponuje ustawić czas w zależności co chcesz fotografować (ryby korale) do tego ustawienie AF, nie wiem jak w sony to wygląda ale pewnie masz na punk, na całość itd..

i dopiero baw się przysłoną - chociaż przy tym obiektywie nie będzie dużo możliwości ogniskowa max 55 a przy niej 5,6 światło

koniecznie statyw bo z ręki nie utrzymasz.

:strutin teraz tak myślę, wiesz o co chodzi?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, aż taka noga w fotografowaniu nie jestem :strutin wczoraj troszkę bawiłem się z aparatem, zdjęcia w domu, na zewnątrz wychodzą zajefajnie, w akwa mam problem z ostrością.. AF jest włączony na płynny, ISO najlepiej w okolicy 400-800 f5,6, pobawię się z migawka ale masz rację.. bez statywu będzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z iso powinieneś zejść na 200 i bez statywu to będzie lipa


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF przełącz na pojedynczy, bo będzie Ci cały czas jeździć i nigdy nie złapiesz ostrości. To raz. Dwa - obiektyw kitowy jest do d... i niewiele nim zrobisz, ale możesz spróbować wykonywać fotki ustawiając program na makro (lub wymuś priorytet przysłony lub czasu - poeksperymentuj - przysłona dla korali, czas dla ryb) a obiektyw trzymać jak najbliżej szyby, pod kątem prostym do niej. Następnie - balans bieli na otwarty cień lub z ręki na 9900k. Pomiar ekspozycji ustaw też na pomiar centralny, a nie matrycowy/wielopolowy. ISO 400 da radę, choć od tej wartości w A330 zaczynają się szumy, jeśli zdjęcie będzie dobrze doświetlone, nie powinno być problemu. Co jeszcze? Aha - rób zdjęcia po ciemku - jedynym światłem powinno być światło z nad akwarium. No i ciągnij w dół zoomem, żeby jak najbardziej otworzyć przysłonę. Zrobisz sobie ze zdjęcia cropa - wyjdzie i tak lepiej, niż fota z zoomem przy f5,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra skoro juz kupiles A330 :clowning...

staraj sie nie przekraczac iso400 (powyzej zaczynaja sie widoczne szumy)

kupiles puszke z live view - przyjemnie z tego nieraz korzystać - wlaczasz LV i ustawiasz sobie manualnie ostrosc w punkt, gdzie chcesz - pomaga, zwłaszcza, ze obiektyw masz nie zajasny co utrudnia ocene...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.