Skocz do zawartości
Swirlej2

wiekszy baniak w domu a wentylacja

Rekomendowane odpowiedzi

Małe akwarium to wcale nie dużo roboty - są niby gwałtowniejsze zmiany w parametrach wody ale jak ktoś dba o podstawowe czynności obsługi baniaka to nic się nie robi.

W 112L rafce praktycznie tylko:

- wrzucam tylko żarcie 2x dziennie

- czyszcze szybki raz na kilka dni

- czyszcze kubek skimmera 2x w tygodniu

- podstawiam nowy 5L baniak z kalkwasser 1x 10dni

- karmie korale płynnym żarciem i dodaje mikroelementy 1x w tygodniu

- testy wody 1 lub 2x w miesiącu

- podmianki wody, czyszczenie świetlówek, konserwacja sprzętu "jak allah pozwoli" :D (tak egipcjanie określają swoje lenistwo, u nas lepiej się określa to przysłowiem "jak najdzie cię myśl żeby to zrobić, usiądz i spokojnie poczekaj aż ci przejdzie" :D

w 12L rafce robie jeszcze mniej:

- dolewam codziennie 250ml wody (najbardziej uciążliwe)

- karmienie 1x co 2 dni

- czyszczenie szybek 1x na 2 tygodnie

- czyszcze kubek skimmera 1x w tygodniu

- podmiana raz w miesiącu

Nie wiem co można mniej robić w dużym baniaku? Jest co prawda większa kontrola nad parametrami wody ale nic poza tym. No i więcej zwierzaków można wpakować :D

Swirlej a co do tego pomysłu z parowaniem - czarno widze twoje zmagania z czyszczeniem tych szyb z soli (codziennie, co drugi dzień?). Może jakaś pokrywa jednak z sprytnie kontrolowanymi wentylatorami, gdzie mógłbyś sobie regulować ilość parowania?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chłopaki mają dobry pomysł z tą rurą do wentylacji, albo z jakimś bajerem skraplającym parę wodną z powietrza. Jest jakieś takie urządzenie do skraplania pary wodnej z wilgotnego powietrza aby działało szybko na zasadzie szybkiego przepływu powietrza? Podejrzewam że to by musiało być podłączone do jakiejś chłodziarki czy coś żeby tempeeratura powietrza się obniżała i para wodna w wodę zamieniała.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

@Swirlej powiedz mi tylko jedno czy masz kratkę wentylacyjną w pomieszczeniu gdzie stoi (będzie stało) akwarium

Alex , nie mam kratki wentylacyjnej :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zostałem wrobiony przez znajomych w prezentację cudownego urządzenia, które wśród swoich niezliczonych zalet miało jedną - ponoć utrzymuje w pomieszczeniu wilgotność na poziomie 60% (może nawilżać i osuszać powietrze tak, aby było zawsze 60% wilgotności) Zaineresowani mogą poszukać informacji na temat Rainbow...


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kiedyś płakałem kumplowi w kołnierz, bo mi się strasznie szafka pociła od środka. On bardzo szybko mnie wyprostował i udowodnił, że moje problemy są wydumane. Kazał mi zainstalować mały wetylator, który ruszy i wyrzuci powietrze z termosu, który stworzyłem z szafki. Posłuchałem i jak ręką odjął. To samo dotyczy większych kubatur jak np. pokoje w których stoą akwaria.

Ps Jakieś superurządzenie, które będzie stało w "termosie" cudów nie uczyni. Nie wierzę w to.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz i to :] a jak by ktos chcial ode mnie takiego Rainbow super maszynke nie uzywana prawie ktora niszczeje na strychu (jezscze zakurzona jak widac ) to chetnei pogonie lub wymienie za jaka artemie mtorzona czy inny plankto :D:D:D

dsc042005tx.jpg

dsc042018ox.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artemie mrozona mam :D

tyle ze to dziadostwo halasuje jak sk...nks :D


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze trzeba rano wycierac okna. Cos o uszy mi sie obilo ze to jest zwiazane z co2. Nie wiem czy to jest prawda.

W tamtym roku jesienia zaczely sie problemy z wilgocia, zaczelem szukac urzadzen. Jest takie urzadzenie z wkladem, pochlania on od 0,5L do 2L wzaleznosci od opakowania. Ale znalazlem jeszcze cos innego zasilane na prad, dwa radjatory jedna strona ciepla druga zimna, pomiedzy jest Peltier plytka. urzadzenie dziennie pochlania 2 L wody z powietrza, dobre i to. ale probelu nie usunelem w 100%. Juz likwiduje swoje 2 baseny i bedzie tylko jedne akwa.


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.