Skocz do zawartości
TleilaxuMaster

Aquael 30 nano reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Mam 13 lat i chciałbym założyć własną nano rafę, więc przeczesywałem internet w poszukiwaniu informacji na ten temat i odpowiedniego dla mnie akwarium. Rezultatem było kompletne akwarium firmy Aquael o pojemności 30l, ponieważ akwarium to odpowiada moim wymogom. Dopiero planuję zakup tego akwarium, ponieważ mam kilka pytań dotyczących zakładania akwarium morskiego :

1. Czy oprócz sprzętu który znajduje się w zestawie będę wymagał czegoś więcej ? (oprócz piachu koralowego, żywej skały, soli morskiej)

2. Czy mogli byście podać mi propozycje zwierząt, które mógł bym zakupić do tego akwarium ?(najlepiej bezkręgowce i koralowce)Chciał bym, aby propozycje te były tanie, nie wymagające i łatwo dostępne.

3. Ile (w gramach) musiałbym rozrobić soli morskiej na takie akwarium ?

4. Czy woda osmotyczna dostępna jest w sklepach ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie polecam Ci tego zestawu, tez o nim myslalem, aczkolwiek sa same wady:

- nie zamontujesz automatycznej dolewki

- ciezko bedzie Ci chlodzic to akwarium

ciekawe czy szyba nakrywowa ma wyciecie na kaskade

lepiej kupic akwarium i dorobic samemu reszte


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arrowb IMO zestaw jest świetny jako zbiorniczek np. z zoa, grzybowieńcami, mała tubka, albo NPS. Nie wiem co chcesz chłodzić w tym akwarium, wystarczy, że postawi się go w zacienionym miejscu, a automatyczną dolewkę można rozwiązać codziennym dolewaniem literatki wody, bo wątpie, że parowanie będzie duże, tymbardziej, że jest w zestawie szybka, która cały zbiornik przykryje, a skoro i w zestawie jest kaskada to musi być szyba tak wyprofilowana, żeby pasowało. Mnie bardzo ciekawi ten zestaw, widziałem wcześniejsze krewetkaria z Aquaela i wyglądały świetnie! Uważam, że jeśli chodzi o taki litraż to jest to jedno z najlepszych rozwiązań estetycznych, a cena jest również atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukując ciekawych korali napotkałem się na grzybowieńce i myślałem że mogą się nadać do takiego akwarium, a ty to potwierdziłeś - coraz bardziej mnie kusi żeby te akwarium założyć :strutin Oprócz tego chciałbym jakieś bezkręgowce, najlepiej krewetki i strzykwa, ale takie by nie były zbyt trudne w hodowli. Czy colochirus robustus jest dobry dla początkującego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bardziej przychylałbym się do zdania arrowb ,na dobra sprawe ten zestaw poza swiatelkiem kaskada i akwa nie gwarantuje nic specjalnego .Na Twoim miejscu stawiajac tak niewielkie akwa zamowilbym ladnie oszlifowane Opti zeby uwydatnic efekt "cube" w tak nie wielkim zbiorniku ,ewentualnie kupil zestaw i wymienil akwarium.

Pozdro


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo akwarium posiadam kształtem przypominające to firmy aquael o pojemności 80l, tyle że moje jest tak ok. 50l. Problem w tym że kiedyś było słodkowodne, czy mogę je przerobić na morskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam krewetkaria tej firmy, jestem zadowolony, ale to zupelnie cos innego niz morskie pico rafy.

Co do chlodzenia, jesli tam sa swietlowki o laczniej mocy 22W (w krewetkariach grzeja sie dosc mocno) to przy to przy temp. 30 st. C na zew. napewno akwarium sie przegrzeje.

Ogolnie nie rozumiem czemu polscy produceni nie umieja nic zrobic, zawsze sa z tylu, nigdy nie trafiaja w potrzeby (sa drobne wyjatki, ale malo), czemu nie moga zrobic kaskady z odpieniaczem i inny akcesoriow do maly akwariow?

Codzienne dolewanie wody, to dosc meczace, tym bardziej jak ktos chce wyjechac na kilka dni. Co prawda przy przykrytym szyba akwarium parowanie bedzie znacznie zmniejszone, ale wtedy pojawia sie na szybie krople wody, co spowoduje slabsze oswietlenie.

Ogolnie zbiornik fajny, ale do przerobki, no i to cholerne logo aquaela na srodu przedniej szyby, tuz u gory ....

Kusi cena nieatpliwie, chetnie bym je sobie poogladal, ale nie spotkalem jeszcze w sklepie.

Oswietlenia tez nie mozna jeszcze kupic osobno, w sumie tylko ono moze okazac sie "hitem" w pico rafach. Pozostaje jeszcze kwestia ceny :clowning


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium miałem też filtr, który jest też jednocześnie odpieniaczem i pompą cyrkulacyjną więc chyba wystarczy mi dokupić odpowiednie świetlówki (jeśli te nie są dobre).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jaki to filtr?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podaje Link

Poprawiłem link


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten odpieniacz i cyrkulację to wyczytałem że chodzi o to, że filtruje również dno i wszystko z tego, co przefiltruje, zatrzymuje się na gąbczastym wkładzie, a jeśli chodzi o cyrkulację, to końcówka filtra wywołuje silny strumień wody wprawiający wodę w akwarium w ruch. Ten filtr to chyba to AQUA SZUT TURBO 550 N, ale że nie mogę znaleźć instrukcji nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Można zobaczyć zdjęcia ze sklepu Acropora oto link

Poprawiłem link.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a co z szybą nakrywkową w tym zestawie? Czy nie zatrzyma ona jakichś potrzebnych koralowcom promieni?


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr to FZN-3. Masz to napisane w instrukcji filtra z wielkim napisem FZN-3 :)

Szyba - wygląda to tak samo jak w reefmaxie. Ma zapobiec nadmiernemu parowaniu, uciekaniu zwierzaków i bryzganiu świetlówek.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TleilaxuMaster

Wiesz juz co to jest odpieniacz i jak dziala ? I "to" jest w tym filtrze ? Wierzyc sie nie chce.

Chyba cos mylisz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#289815 Topielec :

Słuchajcie, a co z szybą nakrywkową w tym zestawie? Czy nie zatrzyma ona jakichś potrzebnych koralowcom promieni?

Główne zadanie tej szyby to odizolowanie oświetlenie od tafli wody by świetliki nie nagrzewały wody, a o promienie się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo licznych opinii o trudności w prowadzeniu małego akwarium morskiego zdecydowałem się na zakup zestawu Aquael o pojemności 30l.

Zbiornik zgrabny i funkcjonalny. Będaca w zestawie kaskada działa bardzo sprawnie i zapewnia wg mnie bardzo wydajny ruch wody w akwarium, z płynną możliwością regulacji intensywności, jednoczesnie stwarzając idealne warunki do natlenienia wody. Mozna uznać, że kaskada dziala cicho. Stwarza ona liczne mozliwości wykorzystania róznych wkładów co w zaleznosci od zastosowanej metody prowadzenia zbiornika może być bardzo interesujące. W pierwszych tygodniach użytkowania myslałem by ją zastapić czymś w rodzaju Koralia Nano, ale dochodzę do wniosku że działanie takie nie jest celowe.

Oświetlenie proste i dobrze dopasowane do potrzeb tego zbiornika. Jeszcze nie spotkałem w sklepach internetowych zamiennych świetlówek kompaktowych ale myslę, że pojawią się z czasem.

W zestawie brak termometra i grzałki. W moim przypadku dokupiłem grzałke Aquael 50W. Jej moc wydaje się być odpowiednia aczkolwiek długośc ok 26 cm to limit dla tego zbiornika.

Po przestudiowaniu licznych artykułów w internecie, w celu lepszej stabilizacji parametrów w tak małym środowisku zdecydowałem się na eksperymentalne prowadzenie zbiornika metodą "plenum" tzn na dnie 2 cm krata z filtra dennego a na niej 8 cm drobnego piasku aragonitowego. Do akwariu zmieścilem 5 kg żywej skały. W chwili obecnej zbiornik kończy dojrzewanie. W zbiorniku mam juz szczepki korali miękkich, zoa i kolonię interesujacego korala chyba twardego który przybył ze skałą. Jak na razie wszystko rosnie i rozwija się bujnie.

Jest oczywistym że w takim zbiorniku, chcac utrzymać równowagę, bazując jedynie na podmianach wody i naturalnej filtracji jedynymi zwierzętami na jakie jest miejsce to korale, mała ekipa czysczaca i to wszystko. Żadnych ryb.

Podsumowując: fajny i relatywnie niedrogi (zestaw 250 + skała 200 + osmoza 150 + sol i inne dodatki 100 czyli 700 PLN) sposób by spróbowac swoich sił w akwarystyce morskiej. Na początek polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.