Skocz do zawartości
malmo

problem z zasiedleniem blazenekow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam taki problem mam zbiornik 250l, a w nim na razie jedna rybkę Pseudochromis paccagnelle, którą wpuściłem jakiś czas temu i teraz przyszła kolej aby dokupić kolejne rybki i oczywiście ze względu na syna :clowning kopiłem dwa błazenki, niestety ten Pseudochromis atakował je w wyniku czego jeden wyskoczył z akwa a drugi odpłynął do wiecznej rafy na drugi dzień :/, moglibyście mi poradzić jak może zasiedlić błazenki aby ten pseudochromis dal im spokój ?

dzięki za wszelka pomoc

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłowić pseudochromisa :clowning

taki są wargatki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlera probowalem go odlowic ale w skale sie chowa i ciezka sprawa, natomiast wyjmowac cala skale z akwa, hmm :/ chyba ze jest jakis sposob na odlowienie ?:clowning

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta rybka jest dość agresywna i bardzo terytorialna. Mimo swoich małych rozmiarów próbuje przeganiać innych mieszkańców rafy. U mnie też troche gania błazenki, ale nie do tego stopnia, żeby ze sobą kończyły. Napewno nie było dobrym pomysłem wpuszczać ją jako pierwszą, każdego nowego zwierzaka będzie traktować jako intruza na swoim terenie.

Możesz spróbować umieścić ją w kojcu, wpuścić błazenki i dać im czas na aklimatyzacje, ale to nie daje gwarancji, że nie zagania ich na śmierć po wypuszczeniu. Można by też wpuścić najpierw coś większego. Jakąś rybkę, która przytemperuje zachowania pseudochromisa. U mnie np taka rolę spełnia żółtooki. Nie wiem czy to związane jest właśnie z tymi żółtymi oczkami, ale ryba ta ma jakiś problem z żółtymi rybami, i lubi je pogonić po akwarium. U mnie świetnie to widać, że jak pseudochromis się za bardzo rozszaleje to go żółtooki ustawia w szeregu :clowning

Ale tak naprawde to vhyba najlepiej oddać ją jak narazie do sklepu i zasiedlić innymi rybkami. Później jeśli nadal będziesz chciał taką posiadać, wpuścić ją do zamieszkanego akwa.


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, to poproszę o poprawę bardziej doświadczonych.

Jak warunki w akwarium pozwalają to spróbował bym nemo aklimatyzować z ukwiałem lub większą Euphyllią, będą miały schronienie.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz rację jesli chodzi o to schronienie, ale to trzeba by mieć cały komplet. Wprowadzić do zbiornika błazenki zaznajomione już z ukwiałem. U Malmo błazenki nie wytrzymały kilku dni, a czasami, trafiają się takie, które i przez kilka miesięcy omijają ukwiały z daleka. Moja parka dopiero po 3 miesiącach polubiła się z BTA.


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba nikogo nie goni, a na forum trafiają się takie komplety. Po sklepach można też popytać. Tylko czy akwarium jest przygotowane do tak delikatnego zwierzaka jak ukwiał. Z doświadczenia własnego wiem że wymagające to zwierz.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem clarkiego razem z ukwiałem - potem dostałem 3 ocelarisy bez ukwiała - akwa długie bo 2 m więc siedziały we własnych przeciwnych kątach - dwa tygodnie temu kupiłem im na allegro quadrikolora- zadomowiły się w nim w 3-4 dni, to znaczy samica w nim siedzi a adoratorzy wokoło. Ocelarisy nie wykazywały większego terytorializmu dopóki nie dostały ukwiała - teraz pilnują terytorium


Start 03.08.2009 - Zbiornik 600 l, sump 200 i prawie wszystkie potrzebne rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nawet zdecydowalbym sie tego pseudochromisa zamiescici w kotniku tylko nie potrafie go zlapac bo skubany ucieka pod skaly i lipa :/

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę temat i powiem tak ja miałem pseudochromisa i dołożyłem parę błaznów i pseudochromis zaczął ganiać

mocno błazny po całym akwa a jak włożyłem siatkę to on między skały ,więc zaraz do sklepu i kupiłem drugiego pseudochromisa

i solariasa .Sprawa się rozegrała sama ten który był jako pierwszy zaczął bronić tylko swojej

dziury w której nocował drugi znalazł swój kąt po drugiej stronie akwa i obydwa boją się solarjasa a na takie

tam błazny wogóle nie zważają.


200l + sump54l.ośw.3x39w,koralia 3x3200, profilux 2 plus,start 10.04.10r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep wędkarski, najmniejsze haczyki artemia na przynętę i cierpliwość. :clowning

Sorry za off-a


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-), Majster moze to i dobra rada :p, muszy wyprobowac tylko ze do najblizszego zoologicznego mam 150km z wrocka :clowning, ale moze jakos sie uda podskoczyc.

pozdrawiam

sluchaj a mam jeszcze pytank razem z tym drugim chromisem i solariasem wpuszczales neonki ? czu pozniej ?

pozdrawiam

pkt. 6 Regulaminu


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegłodzić trzy cztery dni a po czterech dniach wyłączyć falowniki przed karmieniem i włożyć dużą siateczkę do baniaka. i wpuscić z 5 larw artemii albo solowca wprost do siateczki. Nie ma bata musi podłapać przynętę. Nie wpuszczaj zbyt wielu larw bo się rozpłyną i z polowania nici. i koniecznie wyłącz falowniki aby pokarm się nie rozpłyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.