Skocz do zawartości
Swirlej2

Do dzisiaj jeszcze byl to Ruwal :D

Rekomendowane odpowiedzi

Do dzisiaj byl to jeszcze Ruwal , a juz bedzie DownDraft :) ( dysza na probe tylko przelozona z tamtego w krotka rurke wcisnieta dla pokazania , co by miec lepsza wizje :)

dsc042115vr.jpg

dsc042122gn.jpg

A tutaj ten na ktorym sie lekko wzoruje :)

xlonel2jy.jpg

Ps; Kubel pewnie zrobie ladniejszy z czarnej plexy kolka itd ... :D

Srednica rury = 13 xm wysokosc ustrojostwa okolo 60 cm , calkiem niezle pienidlo wyjsc moze z tego :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze to juz moj weipro jest bardziej skomplikowany...

Tak naprawde to kostrukcja jest taka sama, tu i tu zwezka, tyle ze jedna nazywa sie Venturiego a druga nie.

Czy te zwezki czymkolwiek sie roznia?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek nie wiem czy czytales ostatnio cos na niemieckich forach.

Tam rzucil koles pytanie dotyczace DD. I z tych doswiadczonych odezwal sie Klaus Jansen (Royal Exclusiv). Nie wiem czy przypadkiem troche nie przesadza ale stwierdzil, ze DD jest oczywiscie fajny ale jesli w sieci sa skoki napiecia to pompa nierowno pracuje i moze sie zdarzyc, ze odpieniacz bedzie pienil zbyt slabo albo moze nawet przelac wode do kubka.

W jedno wierze, ze sa skoki napiecia. Jednak w USA dzialaja takie odpieniacze i maja sie chyba swietnie. Dlatego czekam z niecierpliwoscia na testy twojej maszyny!!


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to samo tyczy się pozostałych odpieniaczy, no może z wyjątkiem minflotora itp:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

och Swirleju łza mi się w oku kręci...

hehe , alex :) daj znac , a podesle spowrotem :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e panowie , nie w Szwajcari skoki napiecia , czytalem o tym u nas , to sa mini , mini , minimalne doslownie :)

Ps; Test bedzie niedlugo , czekam na pompke no i musze go dokonczyc kleic bo lekko zaslablem od smrodku kleju i niemialem okazji dokonczyc :) .

Dzisiaj dlubie nowy odpieniaczyk wewnerzny dla kolegi , akurat mi rurki kawalek zostalo :D tylko brakuje mi rurki acryl lub plexi o srednicy 3cm wysoka 5 cm takiego pipka brak :) moze komus sie tam poniewiera a przydatny bedzie mi bardzo zeby dokonczyc odpienaicz dla rosiczki do tej jego mini rafki :D ( maly prezent ode mnie za zalatwienie maski lakierniczej i drugiej gazowej :D )

dsc042226ys.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, probowales kleic chlorkiem metylenu? Bardzo dobry sposob na laczenie elementow z plexy (po prostu ja rozpuszcza). najlepiej uzyc do tego strzykawki z igla brzmi groznie :) wiem, ale to naprawde rewelacja. jest rzadsze od wody (cos jak aceton) i przez to ma dobre wlasciwosci penetracyjne - wystarczy mala kropla i super sie rozprowadza po szczelinach i krawedziach, jest bezbarwne, co wazne wiaze w pare sekund i jesli przypadkowo kapnie na niepozadana powierzchnie, jesli sie szybko zetrze nie pozostawia sladu. efekt sprawdzony testowalem to przy swoim DD. przedewszystkim nie capi tak jak inne kleje, warto sprobowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a nie popeka acryl?

pozdr..

Ps;Michal pisalem do Ciebie na gadu pod ten numerek 8233024 , nie wiem czy aktualny ...?

Odezwij sie prosze :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pekaj :) nic nie peka, srodek ten ma powierzchniowy kontakt z akrylem, nie wzera sie w niego doglebnie ale klei na tyle mocno i szczelnie (pod warunkiem ze powierzchnie klejone sa gladkie) ze qbik do DD nie przecieka nic a nic :D i nie musialem go mazac (uszczelniac) zadnym innym paskudztwem.

te cudowna "wode":D uzywam m.in do klejenia kasetonow reklamowych i wszystkiego co jest z akrylu, moim zdaniem rzecz nie do zastopienia

na GG bede wieczorem (ok 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest tak jak mowisz to masz u mnie dobra wodke :D

pozdr...

Ps; Czekam na gadu po 18 h


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal Ciechorski :

Zbyszek, probowales kleic chlorkiem metylenu? [...]

myślę, że masz na myśli trichloromethane, czyli CHCI3, czyli po prostu chloroform - http://kryzys.uwoj.bydgoszcz.pl/chloroform.htm

najlepiej do porcji chloroformu dodać Acryfix'u w niedużej ilości - no, w każdym razie ja tak robię...

ale z tym pękaniem plexi dalej jest aktualne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan Fitas

nie to nie jest chloroform i mialem na mysli Janku DICHLOROMETHANE, czyli CH2Cl2. Gdy chcesz uzyskac wieksza gestosc dodaj poprostu wiorow, ktore chcac nie chcac masz przy cieciu akrylu, nie dodaje zadnych innych klejow z uwagi na niepozadane reakcje chemiczne i wierz mi ze w przypadku DICHLOROMETANU pekanie pleksi jest nie aktualne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna rada

Jesli, ktos zdecyduje sie na klejenie akrylu dichlorometanem uzywajac strzykawki z igla (a ta lubi sie czasem zatykac :D() przy odtykniu trzeba uwazac, by nie "siknac" sobie lub innym po oczach.

Niby to blache ostrzezenie lecz pieczenie jest dosc bolesne a i chwilowy brak wizji tez jest mozliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to moze byc piekne rozwiazanei naszego problemu Janek :] Michal jak to dziala to Ci osobiscie wysle dobra wöde :D(bede po 18 na gadu)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal Ciechorski :

nie to nie jest chloroform i mialem na mysli Janku DICHLOROMETHANE, czyli CH2Cl2. Gdy chcesz uzyskac wieksza gestosc dodaj poprostu wiorow, ktore chcac nie chcac masz przy cieciu akrylu, nie dodaje zadnych innych klejow z uwagi na niepozadane reakcje chemiczne [...]

czyli mamy już dwa sposoby klejenia plexi wyłączając klej do PCV :)

Michal Ciechorski :

[...]

i wierz mi ze w przypadku DICHLOROMETANU pekanie pleksi jest nie aktualne :D

miałem tutaj na myśli szczególnie plexi XT - pęknięcia zupełnie nie dotyczą plexi GS, czyli akrylu wylewanego. jeśli kleisz materiał XT w formie płyt, to wszystko jest w porządku - tzw., połączenie T'owe. inaczej sprawa wygląda gdy w płycie XT lub w rurze XT zrobisz odwiert i w ten otwór wklejasz rurkę/rurę - w moim sposobie powstaje pajęczyna drobnych pęknieć jeśli materiał nie jest odprężony; w rurze, nawet jak ją odprężę nic nie pomaga - dlatego stosuję nakładki z PCV, które wzmacniają i jednocześnie zapewniają dobry efekt estetyczno/wizualny :D

spróbuj zrobić odwiert w rurze akrylowej i wkleić np., rurkę fi 20/25mm z PCV lub z akrylu do tego otworu - jeśli nie będzie pęknięć, to super sprawa to jest i niech wszyscy kleją Twoim 'rozpuszczlnikiem' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Janku,

nie masz przypadkiem gdzies fotek dzialajacego DD? :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DD, który wydłubałem pracuje w nowym tanku Sushi'ego i zdaje się, że zamieszczał on fotki w trakcie pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michal Ciechorski :

jedna rada

Jesli, ktos zdecyduje sie na klejenie akrylu dichlorometanem uzywajac strzykawki z igla (a ta lubi sie czasem zatykac :D() przy odtykniu trzeba uwazac, by nie "siknac" sobie lub innym po oczach.

[...]

przy 'moim sposobie' klejenia igła też ulega zaklejeniu :) jest na to bardzo prosty sposób - po skończeniu klejenia zawsze opróżniam samą strzykawkę, igłę zdejmuję a do niej samej wprowadzam cienki metalowy drut :wink to skuteczny sposób na utrzymanie drożności tak ważnego narzędzia jakim jest igła 0.8, niezbędna dla fachowego sklejenia akrylu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jan fitas :
Michal Ciechorski :

jedna rada

Jesli, ktos zdecyduje sie na klejenie akrylu dichlorometanem uzywajac strzykawki z igla (a ta lubi sie czasem zatykac :D() przy odtykniu trzeba uwazac, by nie "siknac" sobie lub innym po oczach.

[...]

przy 'moim sposobie' klejenia igła też ulega zaklejeniu :) jest na to bardzo prosty sposób - po skończeniu klejenia zawsze opróżniam samą strzykawkę, igłę zdejmuję a do niej samej wprowadzam cienki metalowy drut :wink to skuteczny sposób na utrzymanie drożności tak ważnego narzędzia jakim jest igła 0.8, niezbędna dla fachowego sklejenia akrylu :D

Janek , ale po co to wogole bawic sie w czyszczenie igiel , strzykawek ? przeciez to groszowa sprawa , zlac klej do tubki a strzykawa do kosza .

Na drugi dzien chcemy kleic , bierzemy nowa :) no chyba ze taka igielke cienka jest strasznei ciezko dostac to tak , bo ja w sumei to osobiscie do apteki po strzykawy sie nie odwaze pujsc , po prezerwatywy wszedzei zapytam , nawet we sklepie miesnym egal :)

Ale u siebie po strzykawy nie pujde :D, rosiczka mi podeslal kilka sztuk insulinowek z iglami .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mniej roboty jest z wsadzeniem drutu, niż każdorazowym przygotowywaniem"tępieniem" igły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie juz ma przygotowane wczesniej , na szlifiereczce obrobione pozniej to juz tylko kleic i wymieniac , kleic i wymieniac :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba "tepic" igiel. gdy kleisz nie trzymasz igly prostopadle do krawedzi, tylko po skosie (nie ma obawy przed porysowaniem). mala strzykawka (2ml) tak zeby zmiescic w dloni.

igla czasem sie zatyka przy klejeniu jak nakladam "papke" z wiorami akrylowymi gdy nie mam nic innego pod reka. po klejeniu igla leci do kosza.

ot cala filozofia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.