Skocz do zawartości
Miloo

''To JestGosc''

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kurde pamietacie tego goscia z przed kilku dni co solniczke zalozy i chce utrzymac przy intensywnym zyciu tylko na tufie i innych wapieniach?

Ciekawe co u Niego i jak Mu akwa dzierzy,a moze wszystkich Nas zadziwi...................

Kto To Wie !!!

Zapomnialem jego """""ksywy""""".

Pozdrawiam .


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gosc to Jacek :)

i nie tylko na wapieniach i tufie ale przede wszystkim na roztworze ca(oh)2 :D a nie odzywa sie bo pewnie caly czas garsciami gloniska wyrywa


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe garsciami gloniska wyrywa i juz go tak rece bola ze niedaje rady nic napisac o swoim baniaku:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiejecie sie jak to jest, sami zapomnieliscie jak to sie zaczynalo. Ja tez robie teraz takie dziwne i niewytlumaczalne zeczy. Wszyscy prowadza baniaczki na swoj sposub. Wacet mial pomysla. ciekawe jak dlugo pociagnie. Moze zacznie pytac i nauczy sie.

Pozdrawiam i Dobranoc :love:kma


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt sie z Niego nie smieje, kazdy kiedys zaczac musi od jakiegosc akwa,tylko nie rozumiem dlaczego ten Gosc nie chce sluchac rad innych morszczakow z duuuuuza garscia doswiadczen!

Przeciez to co On robi to bezsennsu, szkoda czasu i pieniedzy na "tepienie"glonow.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie topik zapowiadal, ale zawsze ktos musi nas na ziemie sprowadzic :D. nikt juz sie nie nabija z kolegi.kto wie, moze bedzie pierwsza osoba na swiecie ktorej sie uda utrzymac zbiornik oparty na tufie i chemicznych mieszankach a`la Baba Jaga ? i wtedy bedzie nam łyso :). zreszta - zawsze moze zbiorniki zamienic miejscami i ten "glowny" przemianowac na refugium :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma sie z czego smiac :] moj stary zbiornik okolo 500 litrow zrobilem na tufie i 2 kg zywej skaly , nic po zatym :] i zadnych glonow garsciami nie wyrywalem , dodalem bakteri i zajechalem baniak , nie widze duzej roznicy pomiedzy zwykla sucha skala a np; tym smieciem z Indonezji :] ( moze o te 2-3 miesiace szybciej to zaczyna funkcjonowac ostatnio na zywej skale jak robilem , ale syfu co nie miara z takiej skaly )

Sucha w kazdym badz razie o duzo tansza :]

Chlopaczyna jak ma pojecie co z czym sie je , to i zrobi pomalu ladny baniak na suchej skale , w kazdym badz razie jest to mozliwe.


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 240 l na 5 kg skaly i zywym piachu i zbiornik wyglada super i dziala bez zarzutow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zbiormnik na 3 kilogramach żywej i 8 tufu.

dojrzał po 1 miesiącu i wyglądał nieżle (fish only)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antifos Aquamedica absorbuje tylko fosfor z wody . Według mnie to nie wystarczy by zbiornik uznać za dojrzały.Może dla ryb tak ale rafę raczej nie.Ale moze sie mylę.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiacu to moze dojrzec zbiornik , jak wezmiemy 100% wody z dojrzalego juz kilku letniego (no rocznego) baniaka .

Po zatym jescze sie taki zbiornik nie "urodzil" , zeby dojrzal w przeciagu miesiaca od zalania :X

Dla samych ryb pisales dojrzal , to OK mozna tak powiedziec :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej "po Bozemu" zakladac ? z sliczna zywa skala ? zamiast tego pakujeta jakies cementowe odpady z ruskiej budowy i lejecie kublami chemie :X


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie lepiej..? , normalne ze lepiej (chodzi oto ze jest to mozliwe)

Nie ma rzeczy nie mozliwych :X


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ???? to sprobuj trzasnac obrotowymi drzwiami fish_koe.gif


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mozliwe , przy uzyciu wiekszej sily to tylko huk pujdzie jak sie trzasnie to sie do kupy te przegrody poskladaja :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie cementowe skalki leza i wieloszczety je uwielbiaja (tzn chowac sie w nich). Posadzilem na nich szczepki i maja sie dobrze.

jak zrobia sie fioletowe to pokaze fotki

A z tym ze zywa skala lepsza, to i racja i nie racja


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w moim baniaku niemam jeszcze skaly i jest git codzienie moja baba tam wchodzi calkiem naga i se lezy dwie godziny a ja patrze jak dojzewa hehe.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie kłoćcie sie o zywa skałe, zywa to znaczy taka z morza, odpowiedni wapien i porowata jest, a w porach wlaza zwierzatka i dlatego zywa , bo bakterie to i na kamieniu sie same osadza bo sa wszędzie aby mialy co jesc, a tuff tez porowaty tylko goły bo skad sie maja w nim znaleść zwierzaki, a jak sie pomerda zywa z tufem to zierzaki sie rozmnazaja jak im dobrze i z czasem nawlaza i w tuff , nie mowie ze szybko , nie wiem jak szybko , ale nawlaza, ale nie o to mi chodzi, tylko nie moge scierpiec jak czytam ze zywa bardziej porowata od tufu, przeciez porowatość łatwo sprawdzic, ciężar do objętościa albo jeszcze prościej , wlewa sie do zbiornika szklanego wode wkłada kamień , zaznacza poziom podniesionej wody, wyciaga sie kamien i wklada sie drugi o takiej samej wadze i jak sie poziom wody na drugim podniesie bardziej niz na pierwszym to znaczy ze pierwszy bardziej porowaty od drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zawartosci zyjatek w porach to nawet nie dyskutuje bo to jasne ze tuff to bedzie napewno całkowicie nieozywiony, to fakt ze bez zyjatek wporach to sie one w tufie moga zatykac po jakim czasie , chociazby jak go glony porosna nawet te wapienne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.