Skocz do zawartości
dzym

[40,5 litra] Nano-Rafka by Dzym [od podstaw do ...(?)]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytałem, czytałem. Pytałem i pytałem aż w końcu zdecydowałem wystartować z trochę większym akwarium niż mam obecnie.

Będzie to nowy dom dla:

- parki błazenków;

- Entacmea quadricolor "RED" -> który się w miedzyczasie podzielił w mniejszym zbiorniku :)

- Lysmaty amboinensis

+ innych korali mękkich [ale to jak zbiornik odpowiednie dojrzeje]

Trochę o akwarium:

# akwarium: 41 x 26 x 38 [ dł x wys x szer ] -> 40,5 litra;

# odpieniacz: Tunze 9002;

# oświetlenie: 2x11W z nano rafek Aquaela ale w pogotowiu jest też 3x8W na T5;

# pompy: 2x Koralia 1 [ druga dojdzie jak będe przenosił "życie" z mniejszego akwarium]

# grzałka: na chwilę obecną brak

Obecnie w akwarium:

# 7kg skały

# pomarańczowe niezydentyfikowane coś :) [ pomożecie ? ]

# szczepka xeni pulsującej, która urwała mi się w małym zbiorniku

Inne rzeczy:

# Sól: Kent [ jednak z chwilą jak się skończy będę przechodził na Preisa ]

# parametry: zacznę mierzyć jak akwarium wejdzie w fazę dojrzewania [ na chwilę obecną brak problemów ]

Start akwarium

# 06.09.2010 - zasoliłem wodę;

# 13.09.2010 - wrzuciłem skałę

# .......... - spokojne oczekiwanie aż dojdzie :)

a teraz najważniejsze zdjęcia [ z wczoraj ] -> jeśli ktoś będzie miał chęć zobaczyć jak soliłem i wyglądało to wrzucę :)

1. ze światłem białym:

m_1.JPG

2. ze światłem białe + aktynika:

m_2.JPG

3. 1-sze życie -> prośba o pomoc w zidentyfikowaniu, co to jest?

m_3_zycie.JPG

C.D.N

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Tubastrea


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jaki miales wczesniej zbiornik?

Oswietlenia aquaela kupiles osobno? mozesz dac wiecej fotek? Mozna wlaczas osobno biale i aktynike?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu co to za życie.

@arrowb: te lampki maja oddzielne włączniki dla każdej ze świetlówek ( pstaram się zrobić jutro jakieś zdjęcia i wrzucić na forum ). Co do ich dostępności oddzielnej to jeszcze ich nie ma w sprzedaży - wiem tylko, że będą. Nie wiem jednak kiedy. Tą udało mi się załatwić, że tak powiem "po znajomości".

Akwarium "morskie" jakim obecnie dysponuje to 20 litrów a że rybki urosły, ukwiał się podzielił i większe akwarium w końcu sie skleiło to z czasem powędruje to wszystko do tego zbiornika.

Ps. śledzę Twój wątek na stronce jaki masz w podpisie i co do Resuna to miałem ten sam problem :) z czasem jak już się "grzegryzie" to bombelki znikają.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatycznie wygląda. Choć... 2x Koralia 1 to 3000l/h w 40l - czyli x75 - wydaje mi się, że sporo za dużo... Mam jedną Koralię Nano w 50l i już mi się np. euphyllia nie chce pompować do końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40.5 litra brutto dla parki błazenków jest idiotycznym pomysłem

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co taką pralkę tam chcesz robić ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralki robić nie chcę - jeśli się spisze jedna sztuka korali 1 to tak zostanie.

Co do trzymania błazenków w 40 litrach to zdania są podzielone. Jeśli faktycznie będzie im źle to się z nimi rozstanę.

zdjęcia lampki wrzucę jutro - coś aparat nie chce ze mną współprcować.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc po:

- zoa -> dwa rodzaje

- sinularia -> szczepki

- piasek :)

akw_7.jpg

akw_8.jpg

NO3 jeszcze jest na zbyt wysokim poziomie, żeby przenieść pozostałych mieszkańców.

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo pewnie da się tak zrobić aby do panelu jako pompę obiegową dać taką z 1200-1500l/h i podłączyć to pod loc line tak ? Zaoszczędził byś wtedy na wyglądzie i na miejscu bo nie musiał byś mieć tej korali w akwa...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się patrzy na takie małe subtelne cukierasie to aż się samemu chce założyć obok głównego baniaka mini rafke - niewiadomo z czym i poco dla samej radości chyba tworzenia

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem więc mała aktualizacja - zdjęciami.

Całość:

m_calosc.JPG

Całość w aktynice:

m_calosc_aktynika.JPG

Całość po lekkim skosie:

m_calosc_skos.JPG

Clavularia fluo:

m_clavu.JPG

Clavularia fluo:

m_clavularia.JPG

Quadicolor x2 i clavularia:

m_front.JPG

Lysmata:

m_ukwial_kreweta_clavularia.JPG

Nemo :) - główna pilnująca i mieszkająca w ukwiałach.

m_ona.JPG

Quadicolor - był jeden, są dwa. Zapowiada się, że będą trzy.

m_ukwialy.JPG

Małe Zoa:

m_zoa_male.JPG

Dużego ZOA nie pokazuję, ponieważ wybladł i muszę dojść dlaczego. Jedyny osobnik z którym mam problem.

Pozdrawiam.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka zdjęć z dnia dzisiejszego.

W zasadzie chyba wszystko jest w normie.

Jedyne co to chciałbym podnieść lekko PH i KH.

Obecnie PH to 7,5 a KH - 7.

1. rzut oka na całość.

cale_morskie.JPG

2. xenia

xenia_egipska.JPG

3. ZOA czerwone:

zoa_czerwone.JPG

4. ZOA zielone + kolorowe w oddali:

zoa_zielone_male.JPG

5. "Ona" i ZOA:

ona_i_zoa.JPG

6. "Ona" i ukwiały:

ona_z_ukwaialami.JPG

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Przyjemne akwarium :) Tylko wyczyść tylnią szybę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ładnie wygląda,podoba mi się :) tylna szyba nie jest problemem,to co ja zauważyłem to na każdym zdjęciu powierzchni wody od spodu wyraźnie widać film,rozwiąż jakoś ten problem bo z czasem może być kłopot,tam szybko będą się namnażały bakterie i procesy gnilne

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, więc mała aktualizacja.

Trochę korali odeszło, trochę przyszło.

Akwarium stan na 17.04.2011

calosc_kwiecien_morskie.JPG

na próbę czy jest ok mała szczepka monti (ma 2 tygodnie i "odpukać" wszystko na chwilę obecną gra)

monti_szczepka.JPG

oraz pozostali "mieszkańcy"

Euphylia (jedna z dwóch)

euphylia_roz.JPG

Zoa czerwone:

zoa_czerwien.JPG

Zoa zółte:

zoa_zolte.JPG

Clavularia:

clavu_faluje.JPG

i na deser najważniejsze: 270L w przygotowaniu :clowning

new_szklo.JPG

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ładnie ,piękny ten quadicolor sam takiego bym chciał,ale widzę że jednak piękna kostka 270 litrów powstanie.Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Stary!!! Jeżeli z takim dobrym smakiem zaaranżujesz tą nową kostkę jak jej mini odpowiednik to będzie to jeden z moich ulubionych zbiorników :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.