Skocz do zawartości
ona

Sól mnie poparzyła....

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tylko sól ATI, każda tak ma i to normalne zjawisko.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284206 premiero :

To nie tylko sól ATI, każda tak ma i to normalne zjawisko.

Używałem rożnych soli i nie każda tak ma jak ATI.Używam teraz ATI i rzeczywiście parzy przy kontakcie z woda.Jak ja kupowałem w Acroporze to sam właściciel powiedział mi abym unikał kontaktu z mokra dłonią tylko ja wsypywał suchym pojemnikiem.


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwardniale brylki Kenta rozpuszczalem reka w RO i nie czulem zadnego zwiekszenia temperatury. Ciekawe co powoduje taka reakcje...

A przy okazji, czy jak rozpuszczacie sol to zawsze sie w 100% rozpuszcza? Mi zawsze zostaje troche krysztalow na dnie. Przez pierwsze 30 min po podmianie czesto plywa mi troszke krysztalow po akwarium. Mieszam 24h+ z grzalka i pomka cyrkulacyjna.

Moze podzielilibyscie sie jakims "best practice" w mieszaniu soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do mieszania to czy mieszam ja 24h czy 2h to na dnie zostanie jakiś czarny sypki pył.Może to ma coś wspólnego z ta stycznością soli z woda.Piszę o soli Ati


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze , ze to był moj pierwszy kontakt z solą , nie mam porównania z innymi firmami. W sklepie nikt mnie nie ostrzegał , ze ta akurat parzy.

I faktycznie było tak , ze ręka była mokra.

Co do rozpuszczania tej soli , rozpuściła sie piorunem, patrząc na oko.( Kubaaas czytałam na forum , ze sole rożnie się rozpuszczają w zależnosci od firmy.).

Nie zauwazyłam , żeby jakieś kryształki pływały w wodzie.

Sylwekg , Ty masz sól Ati coral? , u mnie czarny pył nie tworzy się . Być może dlatego , ze u mnie podmiana to tylko 3l, wiec tej soli niewiele.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284221 sylwekg :

Właśnie co do mieszania to czy mieszam ja 24h czy 2h to na dnie zostanie jakiś czarny sypki pył.Może to ma coś wspólnego z ta stycznością soli z woda.Piszę o soli Ati

zgadza się, zostaje czarny osad, co ciekawe przesypywałem kiedyś samą sól w poszukiwaniu jakichś czarnych drobinek i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja tą mam. Jak oceniacie tą sól , po dłuższym czasie?

Wyczytałam przed chwilą na stronie sklepu cyt. "W Każdym opakowaniu znajduje się Calcium granulat do podwyższania zawartości CA ". Nie wiem czy dobrze rozumiem , ale gdzieś w środu opakowania , w soli powinien być jeszcze jakiś granulat w odzielnym opakowaniu?

Mieszacie to z całą solą ? Czy dawkujecie przy każdej podmianie.?

Nie widzę tego u siebie . Pewnie muszę pogrzebać w tej soli.:)

No chyba , ze to z solą zmieszane , ale wtedy raczej by o tym nie wspominali.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#284239 ona :

To i ja tą mam. Jak oceniacie tą sól , po dłuższym czasie?

Wyczytałam przed chwilą na stronie sklepu cyt. "W Każdym opakowaniu znajduje się Calcium granulat do podwyższania zawartości CA ". Nie wiem czy dobrze rozumiem , ale gdzieś w środu opakowania , w soli powinien być jeszcze jakiś granulat w odzielnym opakowaniu?

Mieszacie to z całą solą ? Czy dawkujecie przy każdej podmianie.?

Nie widzę tego u siebie . Pewnie muszę pogrzebać w tej soli.:)

No chyba , ze to z solą zmieszane , ale wtedy raczej by o tym nie wspominali.

To jest nowa partia i w tej dokładnie już tego nie ma tylko wymieszane wszystko razem


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.