Skocz do zawartości
mamery

52L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako laik w tym temacie chciałbym zaprezentować moje pierwsze akwa.Dotychczas miałem tylko słodkowodne ,aktualnie posiadam biotom \malawi,także to moje pierwsze nano rafa. takżę proszę o porady co poprawić i co ewentualnie zmienić :)

ok : akwa 50x30x35

wode dostałem w Erybce solanke

skała narazie 5kg

piach 4,5 kg

pompa cyrkulkacyjna Karolia1 1500l/h + aqua 350l/h

oświetlenie :1x14w sun-glo + 1x24w Aquastar (bedzie jeszcze jedna 1x24w w krotce)


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszczew pytanko razem ze skałą doczepił sie jakis mały krabik ,powiedzcie co mam z nim zrobić ? czy może zostać? czy raczej go usunąć?


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie wsadzona jest gabka na aquela ale pewnie ja zdejmę:)

Parametry wody:

No3-40 -troche duzo chyba

NO2-1.5-tez za duzo :)

PH-8

KH-8

gH-40-??? nie wiem czemu aż tyle

proszę o pomoc i ewentualne rady?


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GH sie nie mierzy w morskim.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh to dobrze ,jak widać jeszcze mało wiem


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam ponownie co z tym krabikiem zrobić? usunąć ?,jutro wkleje nowe fotki


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, żeby Ci wywróżyć co to za krabik?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI muszle kupiłem w warszawie w sklepie kakadu,miały być dla muszlowców ale jak widać poszedłem trochę w innym kierunku.Co do muszli mam jeszcze jeden taki zestaw ,chętnie zamienię za coś? do morskiego?


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze przynajmniej ta "14w sun-glo" nie jest najlepsza do morskiego. Jesli to T8 to proponuje Osram 67 z Castoramy.

Na to akwarium dalbym zreszta tylko dwie rury: ATI Aquablue Special i ATI Blue plus i pozamiatane.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ta świetlówka sun -glo to nie najlepszy pomysł,znalazłem SYLVANIA GROLUX 8500K ,narazie niech świeci póki nie zakupię lepszej,mysle że będzie troche lepsza

Hm..... co do tego kraba to dziwna sprawa ,wczoraj wyjołem wszystką skałę ,w celu pstryknięcia mu fotki i nie znalazłem go ,nie wiem gdzie się zapodział ??? no nic

martwi mnie trochę te NO3-40 ? powiedzcie czy to może być jak dla mnie trochę za dużo-(woda była z dojrzałego akwa)


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w skale cos zdechlo i gnije. By sie przydal odpieniacz.

W sumie mozesz podmienic polowe wody, to NO3 zjedzie na 20. Jakim testem mierzysz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test firmy Zoolek,ale mierze nim parametry innego akwa i jakos wychodzi dobrze?

powiedz woda "solanka" w bankach to ile może stać? zostało mi troche i nie wiem czy mogę jej użyć do podmianki?


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmianę około 30% i NO3 nadal wysoki-40 :)

proszę o pomoc


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamery nie trzeba było brać wody z erybki... Nie wiem jak w Warszawie, ale w Zabrzu w erybce w jednym z obiegów mają NO3 ponad 25 nie pamiętam dokładnie ile bo zmierzyłem kiedyś wodę jak euphyllie kupiłem więc lipa przypuszczam, że w pokazowym baniaku z sps mają lepszą wodę, ale kto wie. Teraz będziesz miał bardzo trudno zbić to NO3 ja bym proponował dopóki nie ma życia kupić sól i podmienić ok. 75-80% wody na świeżą solankę dopóki nie ma zwierzaków to nic się nie stanie, a przynajmniej będziesz miał w miarę normalny start baniaka, a nie jakąś trzodę :(

No i koniecznie daj jakiś odpieniacz chociażby Aquael PS-300 z pompką powietrza min. 250l/h np. Sera Air 275, wywal też gąbkę z tej głowicy. Zaczynasz dosyć chaotycznie stawiać ten baniak widać, że nie odrobiłeś lekcji z teorii więc lepiej dosyć szybko zacznij słuchać rad dopóki jeszcze nie ma jednej wielkiej katastrofy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobłem podmianę około 70% wody ,na swoja przygotowaną solankę ( wddług zaleceń spajdi:)) ,wywaliłem gabkę,i odessałem narazie piach,

dzisiaj parametry:

NO3-5

PH-8

NO2-0,5

:(

myślę ,że jest lepiej,woda jeszcze trochę metnawa,ale pewnie za kilka dni sie ustabilizuje


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,proszę o rade zasolenie 1,016 przy 26 stopniach ,ile muszę dosypać soli na 52 litry?


Akwa 52L,obieg Koralia nano 1 x2,LR-9kg,2x24W (Aquastar+live blue),narazie bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.