Skocz do zawartości
AquaMarcin

ReefMax czy duże + sump ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie, akwarium stoi w salonie i nie mam tam wyciągu.

Dywanów itp. nie mam bo żonka miała alergię i tak robiliśmy by nie było miejsc dla rozwoju roztoczy.


Testy wg. Salifert'a:

6759_6905.png

ReefMax by AquaMarcin http://nano-reef.pl/...in/#entry541102

Oświetlenie 3x24W:

BLUE: 7.30 - 21.00 (ATI Actinic)

T5: 8.00 - 19.00 ( ATI: AquaBlue, CoralPlus)

Karmienie :

Codziennie mrożonki 1/2 kostki na zmianę Solowiec, Kryl drobny, Czerwony plankton

Codziennie tyci tyci Tropical Marine Flakes lub Salifert EnergyPlus

Dla korali od czwartku 14.02.2013- KENT Marine NanoReef A+B

Filtracja:

Odpieniacz oryginalny (słabo pieni)

Cyrkulacja:

2x Koralia Nano 1600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Marcin

Sam mam dwójkę maluchów 2,5 i 1,5 roku też z różnymi alergiami i jeszcze na dodatek ze skazą białkową , diety, lekarstwa, płyny do kąpieli itd prawdziwa kumulacja :(

powiem tak, moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył akwarium nawet 300l, trudniej mi było kupić dzieciom kota którego sierść by nie uczulała niż założyć akwarium :)

Co do mikroklimatu to nie wiem jak przy ReefMaxie ale przy dużym akwarium jest z.....sty więc sprawna wentylacja w domu/mieszkaniu to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- powiem tak uwazaj z tymi testami sam "walczylem" z alergiami (wg mnie mocno przesadzona i raczkujaca jeszcze dziedzina medycyny ta alergologia) u dzieci juz kilka lat a postepu nie bylo - przeszlo z wiekiem - wydalem na lekarzy, "lekarstwa" - czesto sterydy i inne duperele mase pieniedzy;

- co do roztoczy one sa wszedzie a bardzo rzadko w srodowisku wodnym (te domowe zywia sie naszym naskorkiem - a o ten w wodzie trudno - poszperaj w necie nikt jeszcze nie udowodnil czy walka z nimi ma jakikolwiek sens - a przyznam ze sam kupilem "cudowny" odkurzacz :( ach ta sila reklamy;

- co do akwarium uwazam ze duze akwarium morskie (odkryte) ma bardzo dobry wplyw na srodowisko domu (powietrze, wilgotnosc, itd) sam cenie sobie zapach (mozna o takim mowic) moich 1200l a moim alergikom absolutnie to nie przeszkadzalo (bylo wczesniej mniejsze akwarium) i nie przeszkadza alergia nie powrocila;

- zwiazek posiadania akwarium z alegia moze za miesiac kiedy ta nie ustapi okazac sie zupelnie nietrafiony (ach jak my kochamy najprostsze rozwiazania) i tak przez kilka lat inwestujac mase kasy bedziesz "poszukiwal" zrodla alergii - dlugo moglbym wymieniac jakie to testy robilem w podobno przodujacych (chyba w cenach) osrodkach;

- in fine alergie mam jedna na robote :)

- in meriti lepiej 300l reef maxa sobie odpusc (mialem nie polecam)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.