Skocz do zawartości
TleilaxuMaster

Ryby do 20l

Rekomendowane odpowiedzi

Krabika porcelanowego polecam , sympatyczny zwierz , spokojny , nie strąca korali , jak znajdzie dobrą miejscówę do filtracji pozywienia z wody , to siedzi w miejscu. Nie prowadzi bójek np. lybia teselatą. Bardzo go lubię . Zdziwiłam się , ze jest trudny w hodowli . Dokarmiam go mrożonkami .

Co do Thor Amboinensis, mam jedną sztukę , chciałam dokupić jeszcze 2 , ale pozostanę przy 1 , ponieważ drażni korale .

Rurówki i ricordee mają ją w nosie , ale zoa , ciągle mam zamkniętę , bo ta mała wariatka po nich skacze.

Polecam jeszcze lybie teseelatę , niekarmiony jest niewidoczny , przy karmieniu mrożonkami wychodzi ze skał nawet w dzień. Ujął mnie niesamowitą inteligencją . Zawsze musi zbadać każdego nowego korala w akwarium . Bada najpierw jedna nogą , drugą, a póżniej wszystkimi.

Ma bardzo mocne nogi i potrafi wyrywać szczepki, podnosić małe skałki . U mnie, jak robił sobie kryjówkę , grzybek mu nie podpasował , bo umieściłam go obok wejścia , to wyskubał go razem z igłą insylinówką 2 razy . Grzybka musiałam przeniesc i dopiero dał mu spokój.

Co myślicie o gobiodonie okinawe do 30L? , urzekła mnie ta rybka. Jej wielkość to 3 cm. Mam dla niej świeze mysid w akwarium:) Generalnie to siedzi w miejscu w koralu lub w /na skałce i niewiele się rusza.

Zaklepałam ją w sklepie i zastanawiam się czy nie będzie jej ciasno.? Myślałam o 2 osobnikach, żeby im smutno nie było.

Myślicie , ze nie będzie im ciasno? , zastanawiam się też czy 2szt. nie obciążą zbiornika.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest oshimai to wiem, pytałem co to jest oshiamia (którą to nazwę niektórzy z uporem godnym lepszej sprawy stosują) :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.o Na allegro znalazłem ośmiornicę macropus. Mieć taką w akwarium to moje marzenie :clapping Ciekawe jaka jest minimalna pojemność akwarium... Oczywiście nie chcę jej trzymać w 20l ! :strutin Jak będę miał odpowiednie akwarium i odpowiednie doświadczenie w akwarystyce morskiej, będę na nią polował :) O ośmiornicę na pewno bym dbał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - trochę dziwnie to brzmiało. No to powiem tak : Kupował bym wszystko żeby czuła się jak w prawdziwym oceanie :clapping Zwierzętami morskimi interesuję się od dawna, a najbardziej ośmiornicami i innymi głowonogami, a mieć jakiekolwiek zwierze morskie to już jak spełnienie marzeń :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287204 ona :

Co myślicie o gobiodonie okinawe do 30L? , urzekła mnie ta rybka. Jej wielkość to 3 cm. Mam dla niej świeze mysid w akwarium:) Generalnie to siedzi w miejscu w koralu lub w /na skałce i niewiele się rusza.

Zaklepałam ją w sklepie i zastanawiam się czy nie będzie jej ciasno.? Myślałam o 2 osobnikach, żeby im smutno nie było.

Myślicie , ze nie będzie im ciasno? , zastanawiam się też czy 2szt. nie obciążą zbiornika.

Hmm nie wiem czy dobrym pomyslem bedzie wpuszczenie do 30l dwoch ryb ,dwoch krabow i krewetki tym bardziej ze nie masz odpieniacza (zestaw Aquael NanoReef o ile dobrze pamietam ?) ,taka obsade planuje do 90l ze sporo przewymiarowanym odpieniaczem ,ale jesli uwazasz ze dasz sobie rade to smialo probuj ,jednak dwoch sztuk system moze nie przetrzymac.

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287319 TleilaxuMaster :

Masz rację - trochę dziwnie to brzmiało. No to powiem tak : Kupował bym wszystko żeby czuła się jak w prawdziwym oceanie :clapping Zwierzętami morskimi interesuję się od dawna, a najbardziej ośmiornicami i innymi głowonogami, a mieć jakiekolwiek zwierze morskie to już jak spełnienie marzeń :strutin

Ja jeszcze całkiem niedawno zastanawiałem się nad blue ringed octopus, czyli Hapalochlaena lunulata, bądź maculosa, nawet wiem od zielonego mintaja gdzie mógłbym ją kupić, ale jakoś się nie zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta ośmiornica nie jest przypadkiem bardzo jadowita ? Tyle się o niej filmów naoglądałem... A widział/ma/miał/zna ktoś ośmiornicę joubini (atlanic pygmy octopus, small egg caribbean octopus) ? Podobno ma max. 4,5 cm. Fajna by była taka ośmiorniczka, nawet jeśli miała by być sama w akwa :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ośmiornica, której szukam (na zdjęciu) nie jest jadowita, ale zeżre wszytko, co będzie się dało(podobnie jak większość ośmiornic :clapping ) Gatunków bezpiecznych jest raczej dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287747 TleilaxuMaster :

Czyli miałem rację :tongues Ciekawe czy gość na filmie robił to świadomie :D

W komentarzach na youtube napisał, że nie miał pojęcia :D Miał szczęście, bo ukąszenie ponoć może być bezbolesne...


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś miał farta :tongues O ośmiornicy Mercatoris wyczytałem, że Trzeba ją długo aklimatyzować, jest wrażliwa na nieodpowiednią sól, Wcina wszystko co się da, nie jest bezpieczna dla rafy i żyje max. 10 miesięcy :D Ale jakby mieć samca i samicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288658 TleilaxuMaster :

Mam kolejne pytanie - czy 20l będzie odpowiednie dla Lysmata Debelius ? Czytałem że osiągają 8cm więc to chyba zły pomysł :tongues Ale ...

Też chciałam , bo piekna jest , ale uwierz mi jest wielka, za wielka. Widziałam ją na żywo.

Tak jak romek napisał, aczkolwiek , ja bym powiedziala , ze to kabaczek w sloiku:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona - Porcelanowy, Lybia i Gobiodonek to wsam raz do takiej kostki. Nie popadajmy w paranoje z tą wielkością akwarium..

Jakiekolwiek akwarium to i tak szklanka dla naszych zwierzaków. Dwa male kraby, malutka rybka - całkiem ok!

Ona - szczerze Ci powiem że sam zakładam tą kosteczkę i będziemy mieli identyczną obsadę gdyby nie brac pod uwage korali.

To idealne miejsce dla małej rybki która w molochu sie zgubi albo dla pięknej tesselaty którą w dużym baniaku ciężko zauważyć!


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spróbujesz hodowli larw blood shrimp?? 30 litrowy baniak powinien być w sam raz tylko musisz filtrację dorobić i jakiś baniak na dorosłe plus sump itp...

tylko ok 50 dni cyklu>>jak by ci się udało to u mnie miał byś 9 z biologii :tongues >> można by z tego zrobić jakiś temat dobry na pracę magisterską. Np "wpływ czasu oświetlenia na rozwój larw l.debelius"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288683 Ziemniok :

Ona - Porcelanowy, Lybia i Gobiodonek to wsam raz do takiej kostki. Nie popadajmy w paranoje z tą wielkością akwarium..

Jakiekolwiek akwarium to i tak szklanka dla naszych zwierzaków. Dwa male kraby, malutka rybka - całkiem ok!

Ona - szczerze Ci powiem że sam zakładam tą kosteczkę i będziemy mieli identyczną obsadę gdyby nie brac pod uwage korali.

To idealne miejsce dla małej rybki która w molochu sie zgubi albo dla pięknej tesselaty którą w dużym baniaku ciężko zauważyć!

Właśnie do mojej obsady dołączył gobiodon i tak się zastanawiam czy to był dobry pomysł:con


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak pozostanę przy dwóch sexy shrimp i krabie porcelanowym, o lybi też pomyślę, ale boję się że wahania parametrów jej (jemu?) zaszkodzą. Koralowce też mam już zaplanowane. Teraz tylko czekać na akwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.