Skocz do zawartości
Tofik

Konserwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak to już mam, że jak kupuję sprzęt używany nie ważne czy ma pół roku, rok, czy 2, to zawsze go rozbieram na kawałki i czyszczę - nie tylko po wierzchu, ale i w środku, - nie wiem takie jakieś zboczenie mam, że lubię wiedzieć co jest w środku i w jakim stanie, uszczelki wymieniam na nowe, lub zostawiam stare, ale je myję, natłuszczam, śrubki skorodowane wywalam i wstawiam nowe, itp idt.

A jak to się ma w morskim?

Kupiłem używane falowniki, oraz pompy NJ 3000.

Rozebrałem na części niby nic strasznego, ale wirniki zalepione brudem, ośki ceramiczne pokryte warstwą osadu z soli chyba, wszędzie na ściankach jest coś w rodzaju glona duże płaskie kawałki jakiejś tkanki. Uszczelki w miarę w dobrym stanie, ale jednak pobrudzone osadem.

Lubię się bawić w takie gruntowne czyszczenie, bo wiem, że wyczyścić na pewno nie zaszkodzi, a przy nie czyszczonym sprzęcie który stał bez wody dłużej i wytrącił się osad, może się szybciej jakaś część zużywać, może głośniej chodzić na skutek tarcia - i po co mi awaria?

Jakiej "chemii" mogę użyć do odszorowania wirników, osiek, uszczelek, wewnętrznej obudowy silnika?

Czytałem o occie - ponoć niektórzy stosują go do szorowania odpieniaczy, to samo kwasek cytrynowy.

Ale nie rozumiem, czemu ocet zawsze się rozcieńcza - nie mogę użyć bezpośrednio takiego z butelki? - Co może się stać jak nie doczyszczę go potem z octu? Poza tym, że będzie walić ostrym zapachem, te kilka kropel będzie miało jakiś wpływ na wodę morską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namocz w occie na kilka godzin a potem wyszoruj szczotka do zebow,sprzecik bedzie jak nowy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie,ocet nie wchodzi w reakcje z tworzywem.Rozpuszcza tylko osady z soli i glony wapienne.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazelina odpada.Wystarczy wyplukac w wodzie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem używana pompę marea 2400 , cała była zarośnięta , włączyłem ją na noc w misce z wodą i kwaskiem cytrynowym i rano wszystko schodziło przy byle dotknięciu , zero smrodu itd.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.