Skocz do zawartości
bamboo

Aquael Nano 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z żoną sprawiliśmy sobie nasze pierwsze akwarium morskie. Docelowo będziemy zakładali większe, jednak zanim się do tego zabierzemy, chcemy zaznajomić się z tematem na 30 L :(

Zestaw to

Akwarium 30 L

Filtr FZN-3 Aquael - 1200l/h

grzałka 20 W + termostat

świetlówki biała i niebieska (przyszły z zestawem)

Oprócz tego w akwarium siedzi

4 kg żywego piasku

3 kg żywej skały

Akwa uruchomione tydzień temu, wyniki testów:

Mg 1200

Ca 400

No3 10

PH 8

KH - 8 kropli od niebieskiego do żółtego - nie wiem jak zinterpretować test ;/ (JBL)

temp. 25 stopni

zasolenie było 1028 zanim zepsułem hydrometr :)

Zdjęcia z dnia założenia:

DSC_3340.JPG

DSC_3354.JPG

DSC_3348.JPG

DSC_3350.JPG

DSC_3353.JPG

Aktualnie w akwarium poczynione drobne zmiany :) Opisze je, jak wrzuce zdjęcia.

Skała z Acropory, którą muszę mocno pochwalić jak naprawdę świetny sklep. Z resztą rzeczy (tutaj już nie będę wymieniał firm) :D, które kupiłem miałem straszne jaja, każdy coś tam źle doradził. Acropora spisała się na 6+ skała super. Starczy jednak tej reklamy :D

Powiedzcie co myślicie i bądźcie wyrozumiali, to nasze pierwsze akwarium, a do tego morskie :D


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skała pięknie się prezentuje

z testu KH-8

a co tam planujecie wrzucić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź MxG, straciłem już nadzieję, myślałem że mój post jest odpychający dla forumowiczów :):)

Co do KH - tak przypuszczałem ale wolałem się upewnić. Podejrzanie prosty ten test, w porównaniu do reszty.

Planujemy tam wrzucić trochę grzybków, może parę zoa. Coś tego pokroju. Rybek nie chcemy męczyć w takim metrażu.

W akwarium trochę się zmieniło. Podjechałem do Auchan po klej i skleiłem skały. Nie wygląda to z tyłu pięknie w ogóle, ale się trzyma.

Byliśmy też w Trzmielu we Wrocławiu po kilka szczepek (chcemy zobaczyć co przeżyje, zanim kupimy większe miękasy).

Jeśli chodzi o techniczne rzeczy, w akwa powstaje sporo brunatnych brzydkich glonów. Rozumiem, że jest to etap dojrzewania? Zielone też gdzieś tam się majtają :)

Wrzucam fotki:

Całość (znowu z kotem)

DSC_5262.JPG

Nasza rurówka :)

rurowka092010.jpg

Grzybek + gałązka z zielonym czymś (Zdjęcie nie oddaje kolorów, następne będą lepsze) :D

DSC_5268.JPG


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kicia to chyba nie może się doczekać rybek :)

Ile Cię to tej pory ten zestaw kosztował?

Mała rada zmniejszaj zdjęcia, obecnie wstawiasz zdjęcia +- 4032px × 6048px wystarczą 800px × 600px.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zbiornik ladnie sie zapowiada.

Przylaczam sie do rady - zmniejsz zdjecia, one maja po kilka mega! :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - zdjęcia już zmniejszyłem :) Założyłem, że silnik forum ładuje tylko miniaturki (lenistwo) ;/

Dzisiaj postaram się zrobić kilka ładnych zdjęć. Niestety nie mam macro, a oprócz tego mój skill fotografii akwarystycznej jest naprawdę zerowy. Będę nadrabiał aparatem żony :):)

Zestaw kosztował nas mało i dużo. Ogólnie wraz z testami, grzałką, piaskiem, solą, skałą, termostatem, hydrometrem, suplementami, denitrolem itd kosztował nas około 800 - 900 złotych. Mało jak na morskie, bardzo dużo jak na litraż.

Sienki - myslisz ze krewetka po 8 dniach od startu da radę przeżyć? Jeśli tak to jaka?

Oprócz tego mam sprawę dla jakiegoś śledczego - grzybki były 2 - rano był 1.

Filtr czysty, skały przetrzepane, zwierzaków nie ma oprócz mini rozgwiazdy po przejsciach z 3 ramionami (nazwanej przez nas Amy Winehouse). Rozgwiazda też zaginęła tak btw. W nocy robilem nagłe rewizje - pusto :)

Dzięki za rady i odpowiedzi!!!!


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja majac taki litraz kupil bym ze 2 lub 3 sexy shrimp ale to chyba gdzie po prawie miesiacu i malego czerwonego kraba pustelnika bo te inne to szybko rosną .

co do grzybkow to u siebie zauwazylem ze odczepiaja sie chyba w poszukiwaniu leprzego miejsca.

pozdrawiam.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nasz grzybek się chyba wyprowadził w poszukiwaniu tego miejsca :) :)

Akwarium przeszukane z policyjną precyzją podczas klejenia skały. Grzybka BRAK :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bamboo wpuścić jak już parametry się unormują, ewentualnie trochę wcześniej :)

prawie każdą możesz wpuścić.. ja sugerowałbym się walorami estetycznymi i dostępnością:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki - czytałem od jakiegoś czasu o Twoim akwarium - bardzo mi się podoba Twoje akwa + cały koncept :)

Mam pytanie - nasze 30L jest "poligonem" przed dużym akwarium :)

Wiem, że na początku miałeś filtr przelewowy (ten sam, który my teraz mamy w 30l) i odpieniacz w akwarium - jak Ci się to sprawowało? Planujemy akwarium w miejscu, gdzie sumpa nie może być nigdzie. Wszystko trzeba pochować w głownym zbiorniku (myslałem o rozwiazaniu podobnym jak w reefmax).


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wrocławiaka,

Czyżby do założenia akwarium inspiracją były targi zoo-botanika? - sporo takich baniaczków było wystawionych.

Swoją droga bardzo fajnie wyglądają takie akwa.

Też zaczynałem od podobnego litrażu (25l) z krewetką modliszkową - fajna zabawa, powodzenia.

ps. pamiętaj o dolewaniu odparowanej wody

pozdro

Górek


wyleczyłem się z tego patologicznego hobby :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286446 bamboo :

Sienki - czytałem od jakiegoś czasu o Twoim akwarium - bardzo mi się podoba Twoje akwa + cały koncept :)

Dzięki:) komentarze mile widziane.

jeśli nie będzie miejsca na sumpa to ja zdecydowałbym się na panel ale wbudowany do akwarium.. czyli wklejone przegrody w środq (tak jakby komin z przegrodami i pompą na końcu). Wtedy jest pewność że nic nigdzie nie wyleci, wygląda to estetycznie i nie ma konieczności montowania dodatkowych elementów w stylu pudełko przelewowe.

FZN3 bo chyba o nim mowa było ok do mieszania powierzchni i wybierania tzw. syfu z wody. masz dwa duże komory do których można włożyć gąbkę/watę/węgiel/wkłady filtracyjne. tylko trzeba pilnować żeby nic się tam nie rozkładało..

później nie będzie z tego pożytku..

odpieniacz w akwarium nie jest wykluczony.. do większych baniaków są z wirnikiem igiełkowym np. a do małych z brzęczykiem i kostką lipową. ja miałem ps 300 i ładnie odpieniał w tym małym akwarium, minusem jest ich wysokość.

podsumowując, jeśli chcesz schować wszystko to tylko sump lub panel wewnętrzny :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górek - dokładnie :) Byliśmy z żoną na targach i po paru dniach uznaliśmy, że na rocznicę kupimy sobie takie maleństwo :) Powinieneś zostać Colombo :) Też witam Wrocław - i nas niestety słabo z akwarystyką :/

Sienki - Dzięki za informacje - bardzo fajny zbiorniczek, na pewno będę śledził co u CIebie sie dzieje!


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku ostatnio się ruszyło - mieliśmy nawet spotkanie AA (anonimowych akwarystów) - trzeba będzie w niedługim czasie to powtórzyć no i oczywiście kontynuować :)

pozdro


wyleczyłem się z tego patologicznego hobby :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam takie pytanko, czy ta kaskada nie jest głośna?? Kupiłem taki sam zestaw i po godzinie mnie głowa rozbolała nie wiem jak przytym usnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286508 -jurand- :

Witam a mam takie pytanko, czy ta kaskada nie jest głośna?? Kupiłem taki sam zestaw i po godzinie mnie głowa rozbolała nie wiem jak przytym usnę.

hehe w Malawi miałem fzn3 jakies 50-70cm od glowy podczas snu :) i nie było problemu.. dotarty i bez wad jest bardzo cichy:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Jurand - wodą zalałeś :):):D U nas cisza jak makiem zasiał. Czasami nie słysze czy chodzi czy nie :)

Może nasz grzybek jest u Ciebie w filtrze :D

Co do zlotu we Wro - bardzo bardzo chętnie. Tylko musimy pomyslec gdzie :D Głupio robic zlot jak akwa nie ma :D Możemy zrobić u nas jak zaczniemy odpalać nasze 700 litrów ale to jeszcze pare miesięcy :) Szkoda ze targi już były :/


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz koniecznie zdjęcia bo nie widać co tam u Ciebie się dzieje w zbiorniczku a jestem ciekawa bo mam podobny :) Ja krewetkę kupiłam dziś po prawie 3 tygodniach wcześniej mi odradzano :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

organizujemy akcje gdzie jest GRZYBEK bomboo'a :)

a i gdzie w wrocku jest sklep z morszczyzną chodzi mi o żywą skałę??

sory za takie OffTopy :)

ale iż gdyż...

sprawdzałeś w silniku filtra czy jest tam grzybek??

a może kotek dał sobie rade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zrobił wysyp aquaelowskich nano rafek! Pomyśleć, że prawie z taką wyszedłem z Zoo-botanici :) Działajcie, działajcie, a ja się w tym czasie zastanowię, czy iść w Wasze ślady :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MxG - dzięki :) Ja już plakaty mam rozwieszone po całej Klecinie :):):) Może ktoś znalazł bezdomnego grzybka z naszego akwa.

Zrobie w koncu trochę ładniejszych zdjęć :) cieńko z czasem ale na pewno w tym tygodniu bedzie trochę więcej fot.

Z tyłu skała jest sklejona - wygląda to słabo i muszę jeszcze to jakos poprawić.

Wyciągne pompkę z tego wkładu, chociaż pewnie jeśli cos tam jest to raczej już nie żyje :/

Mam pytanko - skąd będziemy wiedzieli ze akwarium dojrzało? Z tego co czytałem, to mają się schować brunatne i zielone glony i mają wyskoczyć fioletowe?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam za post pod postem ale wrzucam wyniki testów i chcę trochę "upnąć" post.

PH - 8

Ca - 400 mg

Mg - 1300 mg

KH - 9

No3 - między 10, a 15 (ciężko określić kolor na teście)

Dajcie znać czy coś robić, reagować, krzyczeć na skałe itd :clapping


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nowego nic dobrego ;( Grzybki się nam rozpadają, coś im nie pasuje ewidentnie. Zoa szczepki są jeszcze całe ale się nie otwierają. Dzisiaj zmieniłem 10 litrów wody na dojrzałą (z Trzmiela). Jak znajdę wieczorkiem sekundkę to zrobię zdjęcia ale naprawdę nic nowego, skała i piasek :clapping


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.