Skocz do zawartości
subek

Kostka 50x50x50 od czego zacząć.

Rekomendowane odpowiedzi

W takim wypadku:

1) Lampa LED http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=261_1056&products_id=7335 z wielkim bólem ale będę musiał jakoś przełknąć cenę.

2) Zbiornik 50x50x50 z kominem w narożniku zbiornika, lub poza zbiornikiem. Spływ, powrót, - dać też rewizję?

3) Cyrkulacja dwa razy http://www.erybka.pl/product_info.php?products_id=3250&osCsid=e4251f06c5d28e5131d7ecb2d3511334 .

4) Sump - rozmiar się obliczy. Medium żywa skała - ewentualnie co innego?

5) Pompa New Jet 2300

6) Odpieniacz http://www.morskie.com/deltec-mce-600-p-128.html.

7) Grzałka 150Wat - chociaż w 1100 litrach utrzymuje mi się temperatura bez grzania zbliżona do 25 stopni to chyba warto pomyśleć o chłodzeniu.

Jakieś dalsze sugestie? Proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem kiedyś takie akwarium,(można w takim zbiorniku zrobić naprawdę efektowną ekspozycję właściwie dobranych zwierząt)

Moje propozycję sprzętu są takie (tu nie ma co oszczędzać,bo to się mści) pompę polecam eheim 1250 (ja miałem eheim1060) odpieniacz mce600 jest bardzo dobry (piszę jako były posiadacz) ale do sumpa lepszy będzie mc500 lub ap600 może być używany (uważam że za tą kasę nie mają konkurencji) .

Jako cyrkulację polecam również dwie pompy koralia 2 lub 3 najlepiej sterowane (ja miałem w nim pompę marea3200 + dość silną obiegową) pomp tunze nie polecam bo kilka mi się popsuło (chyba że coś poprawili?)

Rewizja w kominie jak najbardziej bo łatwiej jest wtedy regulować poziom wody w kominie,j zawsze jest to jakieś zabezpieczenie przeciwpowodziowe :)

myślę że rozmiary śrubunków 25 spływ i rewizja i 20 powrót będą wystarczające (ja miałem nibco 2x3/4" i 1x1/2").

W szafce zaplanuj miejsce na zbiornik na wodę do dolewki (ja miałem 10x45x50cm to daje ok 20l wody)

sump bym podzielił na dwie części jedna komora trochę szersza od pompy a druga ile wyjdzie a wysokość zapewniająca prawidłową pracę odpieniacza i pompy + woda która spłynie po wyłączeniu prądu

Oświetlenie miałem w nim hqi150 blv14000k + świetlówka tl03 15w philips i zbiornik wyglądał świetnie co do ledów nie ma zdania.

Przemyśl dobrze obsadę,nie zagrać akwarium zbyt dużą ilością skały,zainwestuj w dobry filtr ro+di sprawdzoną sól komplet dobrych testów a będziesz miał efektowny zbiornik z którego będziesz zadowolony.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Nie mogę już spać po nocach przez ten zbiornik :)

Czy APF 600 nie będzie zbyt mocny? Mam okazję kupić używany i chyba nie ma się nad czym zastanawiać :)

Qulpi, masz gdzieś zdjęcia swojego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie jak wszystko będzie z nim w porządku to biorę APF600.

PS. Natan przestudiowałem wczoraj Twoje zbiorniki i jestem pod ogromnym wrażeniem. Szczerze gratuluje wykonania naprawdę świetnej roboty i dziękuję za pomoc w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób tylko i wyłącznie komin zewnętrzny z TYŁU nie szpeć zbiornika kominem i nie trać miejsca w tak małej bańce !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątałem dzisiaj jedną wolną komorę w sumpie dużego akwa. Pojemność około 180 litrów. Podałem już tam wylot z RO i chce sobie tam mieszać wodę do podmian. Teraz pytanie, jeżeli przygotuje tam sobie jakieś 160 litrów wody to będzie to na ładnych parę tygodni, czy taka woda może stać i się nie zestarzeje? Oczywiście odparowaną wodę bym na bieżąco uzupełniał żeby zasolenie było stałe.

Tak jak mówi Spajdi, komin chyba dam na tył, ułatwi mi to prace przy aranżacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak dlugo mozesz przetrzymywac wode do dolewek, ale nie rozrobiona z sola.

Niektorzy rozrabiaja sol tuz przed podmiana, inni czekaja dzien czy dwa, ale po kilku tygodniach ta woda straci wiele zwiazkow (np. jod) i bedzie mniej wartosciowa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie mogę go sobie zalać RO i używać jej do różnych zastosowań? Wymieszać z solą w jakiejś bańce przed podmianą i uzupełniać nią zbiornik do dolewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta wode po RO mozesz dlugo przetrzymywac i nic sie nie stanie. Dobrze by bylo, gdyby ten zbiornik byl przynajmniej nakryty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i duzo lepiej przechodzuje sie wode jesli zbiornik jest zaciemniony - inaczej duzo szybciej jakies zycie zasiedli te wode :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, mam na niego szybę nakrywkową tak więc go nakryje.

Mateusz, zbiornik zaciemniony, schowany w szafce pod dużym akwarium, jest to część duużego sumpa :) Chciałem tam wsadzić jakąś cyrkulacje i może nawet dobrze, że nie ma sensu tam nic mieszać, zawsze koszty trochę zmaleją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Odgrzewam temat, zacząłem się już brać za tą kostkę ale z braku czasu temat upadł. Kupiłem tylko odpieniacz i w sumie nic poza tym. No ale przyszedł nowy rok i pomysł powrócił, z początku roku mam trochę więcej czasu no to chce na szybko coś postawić. Żeby nie przeciągać i nie czekać na klejenie bo za chwile znowu mi się pewnie robota na łeb zwali wynalazłem taki zestaw http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_11&products_id=3283 (jakby mod usunął linka to chodzi o Blau Aquaristic Open Reef 91lt). Pierwsze pytanie, czy to dobry zestaw? Czy do sumpa zmieści się Deltec AP600? Gdzie kupie jakąś dobrą nie drogą lampę ledową do takiego zbiorniczka? Jakie jeszcze wyposażenie byście polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zbiornik.

Moze kiedys opiszesz jak sie czysci te zaokraglone szyby .

Jaki duzy sump i jaka wysokosc szafki wewnatrz ? Od tego przeciez zalezy, czy odpieniacz sie zmiesci.

Nad tym moznaby tez powiesic 1x150 HQI 20000 K.

Potrzebne beda 2 pompy cyrkulacyjne, jedna obiegowa i grzalka. Dolewki zdaje sie nie chcesz tam dawac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że w sumpie jest komora na dolewkę to grzechem by było jej nie zamontować więc będzie na 100%, na stronie niestety nie ma żadnych informacji o wielkości sumpa dlatego pytałem czy może ktoś coś wie (szafka ma wys 80cm). Na pewno mieści się tam odpieniacz Blau Aquaristic IT 110 bo z takim sprzedają też tą kostkę w zestawie.

4 x HQI mam powieszone nad moim słodkim zbiornikiem i wkurza mnie hałas wentylatorków, chcę tego uniknąć bo kostka ma stanąć w sypialni.

Cyrkulacje chce Koralii, która będzie najlepsza do tego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.