Skocz do zawartości
ice4

dodatkowe powietrze do odpieniacza ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nosze się ze zmianą mojego słabiutkiego skimmera miniflotora na coś mocniejszego. Za dni parę przyjdzie beast400(bez pompy). Napędzany będzie MJ1000 (+igła,zwężka od THCSkiby) wiem że ta pompa to nie marzenie do tego odpieniacza. Ale po prostu leży w szafce i chciałbym ją wykorzystać. Z pewnością będzie lepiej śmigało niż z miniflotorkiem. Po starym odpieniaczu zostaje mi świeża i wydajna pompa powietrza z dokładną regulacją (ok.550l/h) Pytanie moje - czy mógłbym tą pompą pompować powietrze prosto w zwężkę tak by dodatkowo poprawić wydajność odpieniacza ? Będzie też także dobra regulacja powietrza do ustawienia odpieńka.

Dodam że Skiba nie ma konkretnej zwężki do MJ1000 i trzeba będzie kombinować z redukcjami.

dzięki i pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast w zwężkę, mógłbyś podać powietrze bezpośrednio do komory odpieniacza? U siebie mam tak, że działa pompa na meshu a do tego brzęczyk podaje powietrze do komory właśnie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powietrze podajesz kostką lipową czy wali dużymi bąbelkami ? Z tego co czytałem powietrze powinno być mieszane przed wirnikiem. zresztą jak już przyjdzie odpieniaczyk to będą próby gdzie najlepiej podać powietrze. Ale ogólnie to chyba bardziej pomoże niż pogorszy ?


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podawane powietrze również przez pompę bezpośrednio do zwężki. Pomysł bardzo dobry i się sprawdza.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286100 ice4 :

powietrze podajesz kostką lipową czy wali dużymi bąbelkami ? Z tego co czytałem powietrze powinno być mieszane przed wirnikiem. zresztą jak już przyjdzie odpieniaczyk to będą próby gdzie najlepiej podać powietrze. Ale ogólnie to chyba bardziej pomoże niż pogorszy ?

Jasne że kostką :) Powietrze powinno być mieszane przed wirnikiem jeśli masz Becketta lub Venturi, jeśli użyjesz kostki to możesz do komory bezpośrednio. Na pewno pomoże, nie powinno pogorszyć.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...ja zauwazylem w swoim odpieniaczu ze wiecej powietrza nie zawsze znaczy lepiej.Przerobilem venturi na podwojna,wieksza zlaczke,myslac ze w ten sposob skimmer ciagnac powietrze z dwoch rur jeszcze lepiej zacznie pienic,poza tym drugie wyjscie przygotowalem z mysla o ozonie.Odpieniacz dostaje co prawda wiecej powietrza ale mikrobabelki sa zbyt duze przy wylocie...juz po ptokach,gdyz venturi jest rozwiercone,wiec na koncu wezyka za oknem dalem regulator powietrza i tylko kiedy jest zdlawiony odpieniacz pieni swietnie,czyli tak jak...przed zabawa w diy.W moim przypadku tez nic nie dawalo wtlaczanie powietrza przez venturi ani zadne inne kombinacje.Bardzo lubie ulepszac nawet to co jest dobre,niestety nie zmiany wychodza na korzysc...ale to rodzaj choroby,taka moja mania rozkrecania,wiercenia etc...jedyne co wyszlo odpieniaczowi na dobre to mesh-mod...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ice4 i jak modyfikacje? bo też chciałbym dodać "kopa" temu śmiesznemu odpieniaczowi a nie mam pomysłu jak :googleye próbowałem tłoczyć powietrze do zwężki ale przez napowietrzacz i oczywiście nie zadziałało :) ah te moje 2 lewe ręce


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj: napisales ze powietrze powinno byc mieszane przed wirnikiem w przypadku becketta i zwezki venturiego - ale to chyba tylko w wypadku wirnika iglowego, bo klasyczne odpieniacze na beckeccie (chyba sie tak to odmienia :googleye ) maja raczej wirnik lopatkowy i dysze z dolotem powietrza miedzy pompa i komora odpieniacza?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.