Skocz do zawartości
giant19s

Ogólne problemy początkującego (akwa, szafka, sprzęt)

Rekomendowane odpowiedzi

"Z racji zmiany mebla szkło będzie musiało mieć wymiar 120x50x50. (ewentualnie wyższe)"

Jednak perswazja mozna duzo zdzialac (jak ktos potrafi czytac) - gratuluje.

Teraz jeszcze zauwaz, ze na szafke 120x50 mozna polozyc blat 120x60...

Wysokosc nie bedzie tak wazna jak glebokosc...:clapping:strutin


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani nie dajmy się zwariować :strutin

Dla mnie już te wymiary to konkretny kawał szkła :)

Pamiętajmy że te 10cm na tej długości podniesie już koszt założenia całości o ładne pareset złotych.

Takie 120x50 chyba mi wystarczy :)

To wszystko narazie jest jeszcze dłuższą przyszłością gdyż z dobre pół roku jak nie więcej zamie mi skomponowanie samego sprzętu a gdzie tu reszta. Zarobki nie pozwalają na zakup całości na raz więc powolutku co jakiś czas coś się zakupi a w między czasie będę pogłębiał wiedzę :clapping

Tak że za rok będę może mógł się pochwalić zalanym zbiornikiem :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz mozesz juz zmienic tytul watku, bo przestal miec wiele wspolnego z panelem :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do jakże "prostych" pytań.

Jaki odpieniacz byłby najodpowiedniejszy dla akwarium 120x50x50 z obsadą dla zbiornika rafowego?

Szczerze to nie mam zielonego pojęcia na jakiej zasadzie dobrać odpowiedni odpieniacz.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jak głoszą najstarsze podania na tym forum , zakup 2 x mocniejszy niż podają producenci i powinno śmigać :clapping. Poza tym to albo mi się zdaje, albo jeszcze sporo czytania przed Tobą :strutin.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że.....

Jeżeli producent przewiduje model do 400L to mam szukać takiego ale do 800L tak?

Obecnie jestem na etapie czytania. Dopiero od miesiąca przyświeca mi ta myśl a do zakupu pierwszych rzeczy jeszcze sporo czasu tak więc jest czas na czytanie :clapping

A i tak żadna książka nie pomoże tak jak doświadczenie innych :strutin

Jeszcze mam pytanie odnośnie żywej skałki.

Z racji tego ze jednak skałka taka kosztuje parę groszy jaki powinien być % skały do objętości akwarium?

Czy ewentualnie można obniżyć ilość żywej skały i zastąpić ja "martwą" (obniżenie kosztów) i w procesie dojrzewania poczekać aż na skałce zadomowi się życie?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podniesienie tematu...

A przy okazji mam pytanie odnoście hydrauliki do akwarium.

Skąd wziąć wszystkie rurki oraz kolanka i śrubunki?

Muszą być to specjalne kształtki typowane do akwariów morskich czy mogą być inne?

Z racji tego że pracuję w hurtowni instalatorskiej mam możliwość zakupu "za darmo" kształtek tylko nie wiem czy to nie muszą być jakieś specjalne.

Same kształtki to chyba nie byłby problem. Gorzej z tymi śrubunkami. Są to specjalne śrubunki do akwarystyki?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowa hydraulika typu Effast (Gamrat) sprawdzi sie dobrze, czasami z czasem pojawiaja sie problemy z zaworami kulowymi, bo jednak hydraulika w morskim zarasta z czasem roznymi stworami :tongues


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288054 giant19s :

Małe podniesienie tematu...

A przy okazji mam pytanie odnoście hydrauliki do akwarium.

Skąd wziąć wszystkie rurki oraz kolanka i śrubunki?

Muszą być to specjalne kształtki typowane do akwariów morskich czy mogą być inne?

Z racji tego że pracuję w hurtowni instalatorskiej mam możliwość zakupu "za darmo" kształtek tylko nie wiem czy to nie muszą być jakieś specjalne.

Same kształtki to chyba nie byłby problem. Gorzej z tymi śrubunkami. Są to specjalne śrubunki do akwarystyki?

Hej

ja mam u siebie po prostu nibco, po poprzedniku, zwykłe śrubunki uszczelnione silikonem akwarystycznym :tongues)

wiec się da.. wymaga to trochę więcej zachodu ale to tylko tyle.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie o NIBCO myślałem :tongues

Dosyć tania alternatywa jak dla mnie.

Sienki a jak zamocowałeś śrubunek? W akwarium czy pod akwarium? I co masz na myśli mówiąc uszczelnione sylikonem. Gdzie je uszczelniałeś? W środku tak gdzie jest ten oring na styku obu płaszczyzn śrubunka? Czy w innym miejscu.

Czy mogę jeszcze prosić o kilka słów na to pytanie

#287257 giant19s :

Jeszcze mam pytanie odnośnie żywej skałki.

Z racji tego ze jednak skałka taka kosztuje parę groszy jaki powinien być % skały do objętości akwarium?

Czy ewentualnie można obniżyć ilość żywej skały i zastąpić ja "martwą" (obniżenie kosztów) i w procesie dojrzewania poczekać aż na skałce zadomowi się życie?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288065 giant19s :

Też tak właśnie o NIBCO myślałem :tongues

Dosyć tania alternatywa jak dla mnie.

Sienki a jak zamocowałeś śrubunek? W akwarium czy pod akwarium? I co masz na myśli mówiąc uszczelnione sylikonem. Gdzie je uszczelniałeś? W środku tak gdzie jest ten oring na styku obu płaszczyzn śrubunka? Czy w innym miejscu.

zwykły śrubunek (przelot) nie ma uszczelek.. więc ja zrobiłem uszczelkę z silikonu.. tzn dałem go na grubo od środka akwa w miejscu gdzie miał dociskać do szyby (w okół otworu), następnie skręciłem jak najmocniej się dało no i całość się trzyma szczelnie:) pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. zawory kulowe na spływie i powrocie, na rewizji nic.. a i tak tylko reguluje całość spływem, pompa tak dobrana żeby chodziła na maxa:) i dodam że udało mi się tak wyregulować, że woda w kominie jest na poziomie między spływem a rewizją, więc bez żadnego durso mam cicho:D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy śrubunek jest skręcany z dwóch części z uszczelką po środku.

Nie masz przypadkiem jakieś złączki zamiast śrubunka? Masz może jakieś zdjęcie, przyda się jakieś pojęcie jak to potem zamontować :D

Sienki widzę że akwarium masz pojemnościowe takie jak moje przyszłe tak że jeśli można to prosiłbym o podanie jakiego odpieniacz i pomp używasz :tongues ułatwi mi to trochę poszukiwania sprzętu podczas pierwszego wyjazdu do sklepu :D


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288078 giant19s :

Typowy śrubunek jest skręcany z dwóch części z uszczelką po środku.

Nie masz przypadkiem jakieś złączki zamiast śrubunka? Masz może jakieś zdjęcie, przyda się jakieś pojęcie jak to potem zamontować :tongues

Sienki widzę że akwarium masz pojemnościowe takie jak moje przyszłe tak że jeśli można to prosiłbym o podanie jakiego odpieniacz i pomp używasz :D ułatwi mi to trochę poszukiwania sprzętu podczas pierwszego wyjazdu do sklepu :D

masz u mnie w temacie opisane chyba wszystko? chociaż już nie wiem :D

odpieniacz to DIY by Sebastec, obecnie na pompie heiley z igłą, ale czekam na AB2000/1 z igłą pod którą był robiony odpieniacz.. jak działa są u mnie w temacie zdjęcia:) Smród podczas czyszczenia kubka wywołuje wymioty:clowning co tylko potwierdza skuteczność. Całość sprzętu wypisana w stopce pod każdym postem. Jak masz konkretne pytania do śmiało na prv pisz.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.