Skocz do zawartości
toffdd

filtr glonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam wolne 40litrowe akwarium, ktore chcialbym przeznaczyc na filtr glonowy. Budowa akwarium nie stwarza dogodnego miejsca jesli chodzi o urzadzenie w nim glonowej filtracji. Nie mam pojecia jak ewentualnie rozplanowac komory? Skimmer jest w panelu za akwarium i miejsce na inne rzeczy takze. Akwarium stoi wolne a ja chcilabym poeksperymentowac. Moze ktos ma w glowie jakies sensowne rozwiazanie do tego typu akwa? w jaki sposob rozplanowac przegrody itp??

Jakies gotowe plany? schematy? bede bardzo wdzieczny!


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrody w filtrze glonowym?

A nie lepiej zrobić deszczownię, na której będzie przymocowana siatka, na której to właśnie będą rosły glony.

Oczywiście trzeba będzie to dodatkowo oświetlić.

Tylko takie glonowe mi się kojarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za blyskawiczne podejscie!

Dostalem wira na te glony ja zobaczylem jak to swietnie dziala w jednym ze sklepow. Wlasciciel nie mogl skonczyc i prawie sie zapowietrzyl podczas opisywania tego systemu:-)) Na angielskich forach same pozytywy a za biologa robie niejakie "Chaeto". Mam duza szafke pod akwa, fajne akwa - kiedys do ramirez kupione, potrzebne oswietlenie i tak pomyslalem, ze moze sam sie w to pobawie:-))

wiec bede myslal az moze uda sie cos urodzic:-))


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w google, hasło "refugium".


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem i szukam:-))) jak to wyglada - to wiem. Chodzi mi tylko o to, ze zazwyczaj urzadzone to jest w akwariach podluznych a moje jest wysokie. Szukam jakiegos schematu do tego typu...


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest taki: stawiasz akwarium, mocujesz nad nim oświetlenie, wpinasz szkło w obieg, wrzucasz glony i tyle :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie spocilem analizujac ten plan:clowning


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest filtr glonowy typu algaescrubber, poniewaz glony szybciej rosna, wiec szybciej wyciagaja z wody no3, po4, amoniak. glony trzeba skrobac i usuwac z systemu i ma to logiczne uzasadnienie. chaetomorphe tez trzeba przerzedzac, ale ona tak szybko nie rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden filtr wiecej, jeden faktor wiecej do psucia, czyszczenia, kombinowania, wydawania pieniedzy. Myslisz, ze warto ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Filtr glonowy typu „algaeskrubber” własnej konstrukcji pracuje u mnie od 8 miesięcy.

Mimo że mam spore przerybienie i mimo że odpieniacz pracuje tylko okresowo ok.6 do 8

godzin na dobę ( wyłączam wieczorem i w nocy bo zbyt hałasuje) mam parametry wzorcowe. Wszystko rośnie i się rozwija. Myślę że jest to wynikiem m.in. pracy tego filtra. Dodam że od czasu uruchomienia go przestałem mieć problemy z glonami w zbiorniku , również i z „Cyjano”.

Filtr wygląda następująco: Nad akwarium wisi korytko 1200x100x100 mm. Wzdłuż niego w środku jest pochylnia na której leżą siatki pcv. Woda z odpieniacza lub pompy obiegowej ( cyklicznie- zamiennie) wpływa z jednego końca ,płynie po siatkach pochylni i odżywia rosnące tam samoistnie glony. Warstwa wody nad glonami wynosi ok. 5 do7 mm, umożliwia to dobrą penetrację dla światła. Z drugiego końca wypływa do akwarium i tyle. Nad korytkiem świecą świetlówki od 2700 do 6300 K.

Korytko posiada oczywiście przegrody do umieszczenia przy okazji - wkładów oczyszczania mechanicznego (E-wata) oraz chemicznego (Chemi-Pure) oraz rewizje na wszelki wypadek.

Siatki z glonami są wymieniane sukcesywnie jak i wkłady z E- waty.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz zapodaj jakieś zdjęcie tego ustrojstwa :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjecie akwa, korali, filtra i ocenimy...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie widzialem u naszych morszczakow zadnego ladnego akwa SPS/LPS prowadzonego z taka filtracja.

Ba nawet nie widzialem ladnego miekkiego wiec jestem ciekaw :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za prowadzenie tematu! wlasnie pracuje nad pudelkiem przelewowym (w glowie tylko:-))) wczoraj rozmawialem z tym wlascicielem - szalencem ze sklepu, ktory sie zapala do czerwonosci i kiedy opisuje dzialania swoich systemow filtracyjnych odplywa w zaswiaty... zaproponowal pewien schemat, ktory wyglada mniej wiecej jak kaskady fontannowe (cos na zasadzie stopni-schodow, po ktorych woda obcieka (tu chyba chodzi o ten wymagany poziom H2O nad glonami, zeby oswietlenie docieralo prawidlowo) - to tak jak wspomnial wyzej gadeusz.

narazie zbieram wszystko w jedna calosc i jak zbiore to rusze z konstrukcja. foty bede wklejal na biezaco, zebyscie konstruktywna krytyke uskuteczniac mogli:-)


projekt 180l + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę pokazać &


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki obejrzalem i jak dla mnie za duzo pokombinowane jak na potrzeby korali miekkich.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.