Skocz do zawartości
areksus

Mój RM :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedewszystkim chcialem sie przywitac.

Mojego Reefmaxa zalalem juz jakies 3 tyg temu.

Tank na poczatku wygladal tak :

1paul5.jpg

Akwa, sprzet, Wode i skale bralem ze Sklepu z Zabrza.

Teraz akwarium troszke sie zmienilo (zdjecia dodam jeszcze dzis) mam w nim

4x Turbo

1X Krewetka czyszczaca :)

1X krabik Czerwononogi

1X Rozgwiazda Piaskowa

Wszystko narazie chodzi (chyba) Bezproblemu.

Jeśli macie jakies rady itd. Prosze piszcie, Ja jestem w temacie zielony narazie to moje pierwsze słone Akwarium.

Pozdrawiam Arek

ort. do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie trochę za wcześnie wpuściłeś, przede wszystkim za wcześnie tą rozgwiazdę piaskową...

- ale ostatnio nikt nie czeka aż zbiornik przejedzie dojrzewanie...

Ile kilogramów włożyłeś skały?

Powodzenie i nie śpiesz się już tak z tym życiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie wlozylem po pierwszej podmiance wody, Ludzie ze Sklepu mowili ze juz bedzie dobry czas na wpuszczenie Ekipy.

Może dlatego że bralem od nich skaly i Wode wiec czas powinien sie skrocic. Wiesz nieznam sie na tyle slucham specjalistów.

Skały wyszlo jakies 13 Kg + 9 Kg piachu

Pozdro

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze jeszcze cos pokombinujesz z ustawieniem skały

by dawała Ci wieksze mozliwosci (półeczki) w ekspozycji przyszłego zycia

jak mowi Sprytny dla rozgwiazdy moze byc za wczesnie - brak pokarmu w piasku moze sie dla niej zle skonczyc

moze warto pomysleć o przehotelowaniu jej u ktoregos kolegi z okolicy

bedzie Ci zal jesli padnie...

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o skalki mialem pytac niebedzie problemu jak teraz troszke ja pozmieniam ? woda sie napewno zamuli niebedzie to niebezpieczne dla zyjatek?

Mala aktualizacja :)

Pozmienialem troche skałki jak oceniacie?

2ephgu1.jpg

A tak w ogole to jaka obsade polecacie na poczatek?

ort. do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jeszcze bym pokombinował w układzie skały (ale na spokojnie)

Jesli pytasz o obsade standardowo zacznij od korali miekkich

poczytaj sobie dzial dla nowicjuszy, naswietli Ci wiele tematow

da odpowiedz na pytania na ktore jeszcze nie wpadłes

obsade zwierzat na chwile obecna masz

z rybami poczekaj, nie spiesz sie

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na wstępie kolejnego ReefMaxiarza.

Zakupy w Zabrzu - popieram w 100% - też taki system przyjąłem. Woda & LR ze sklepu. Akwa założyłem 01.09.2010 a dziś wygląda tak: moja rafka, dziś zrobię aktualizację.

Co do skały - fakt lepiej ułożyć ją tak by było więcej płaskich półek- będzie Ci łatwiej układać korale i zrobi się głębia

Na glony polecam kraba Mithrax & ślimak tectus - mam i rewelka !!! POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mala aktualizacja troszke nowych fotek

dsc04343c.jpg

dsc04354u.jpg

dsc04350m.jpg

dsc04358m.jpg

Mithrax zakupiony, rozgwiazda zyje i ma sie dobrze narazie wszystko git, tylko te glony mnie wkur...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie powinienem sie wypowiadac apropos wczesnego wpuszczania zycia bo sam ten blad popelnilem ale patrzac na glony mysle, ze na Euphyllie i krewetke moze byc za wczesnie... ja od poczatku stosowalem Purigen (torebka w ostatniej komorze) i bardzo lagodnie przeszlo dojrzewanie. Jak parametry wody?

Warto tez wziac maly kubek piasku z dojrzalego akwarium zeby zaszczepic troche wiecej zycia.

Czy uzywasz wody po RO/DI? Ile godzin dziennie swiecisz? To sa niektore z czynnikow wplywajacych na rozwoj glonow.

Trzymam kciuki zeby wszystko sie fajnie poukladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem w swoim RM purigen i chemi pure elite i lalem codziennie przez pierwszy okres lyzeczke bakterii hagena cycle.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Skala wyglada jakby nie miala duzo zycia. Na pierwszych zdjeciach jest prawie biala. Jesli masz gdzies blisko sklep poszukaj jakiegos malego kawalka z dojrzalego zbiornika. Takiego mocno fioletowego z duza iloscia alg wapiennych i wsadz do akwarium zeby zaszczepic pozostale.

Zobacz jak wyglada zywa skala, przywieziona w zeszlym tygodniu prosto ze sklepu tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas uzywam wody RO, wydaje mi sie ze moja skala wyglada podobnie na zywo jest fioletowa, tez mam purigen w ostatniej komorze niestety niemam od kogo wziasc troche piasku, jesli chodzi o zycie siedzi tam juz od ponad miesiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja i troche pytan.

W zbiorniczku zwierzaczki maja sie dobrze, ale nasowa mi sie kila pytan.

Kupilem testy

Salifert NO3 i Salifert NH4

NH4 pokazuje 0.00 ale NO3 jest na pograniczu 0-1 nie potrafie tego zbic sa jakies sposoby na to, powiedzcie mi kiedy bede mogl zaaplikowac do zbiorniczka jakies rybki, jakie testy jeszce ewentualnie zrobic?

2 tygodnie temu pojawily sie glony zielone i juz znikaja ale, na skalkach dalej sa glony brazowe to normalne?

Moze jest ktos na forum z okolic Świętochłowic, kto moze zagladnac mi do zbiorniczka i troche pomoc? Stawiam Browara :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz NO3 na poziomie 0-1 to sie nie przejmuj tym dalej :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony powinny z czasem same minac. Czy mierzyles PO4? Wysoki poziom przyczynia sie do powstawania glonow chociaz jesli duzo nie karmisz to jedyne zrodlo to woda. W razie czego mozesz dorzucic torebke z jakims pochlaniaczem PO4 typu Antyphos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobilem kolejne fotki zobaczcie co mam z tymi glonami na skalkach :/ niewiem jak to pokonac.

jeszcze jedna rzecz dziennie jak przychodze z pracy wszystkie szybki sa strasznie pokryte jakims nalotem, schodzi to bez problemu jak poczyszcze czyscikiem ale woda robi sie wtedy metna. Jutro mam zamiar jechac do Zabrza do sklepu, moze doradzicie co kupic.

Jak tam niema nikogo chetnego do pomocy z okolic Katowic? :)

Pozdrawiam.

dsc04428v.jpg

dsc04437l.jpg

dsc04447t.jpg

ort. do poprawy,

pkt. 8 regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle to wszystko wykombinowałes sobie! Ale ludzie ze sklepu pewnikiem ci pomogą .Teraz zobaczysz jaka to bajeczka (morszczyzna)..Pomoc ! ja rozumiem ale ty potrzebujesz oczytania w temacie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona, nie rozumiem wogole w jakim celu piszesz takie posty? nie po to jest forum aby pytac? Wydaje mi sie ze po to ta strona powstala.

Przykro mi ze nie jestem tak "oczytany" jak ty.

Nie chce nikogo atakowac ale takie posty nic nie wnosza do dyskusji czyt. nie pomagaja w niczym.

Od czegos trzeba zaczac a czlowiek najlepiej uczy sie na BLEDACH,

Wszystko na temat!

Pozdrawiam.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jestem chętny do pomocy. Hee. Powiedz mi kolego jakie masz po4? Nawet mozna zoolekiem zbadać. Napisz wsio ph kh no2 no3 itp.wtedy. cos pokombinujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witak Koledzy!

Nastepna aktualizacja no troche sie pozmienialo, przede wszystkim wywalilem orginalny odpieniacz RM w zamian na BLAU nano.

Pompka ze starego odpieniacza zostala w drugiej komorze, podlaczylem do niej "patent" z rurek PCV. Teraz to dopiero zaczelo wszystko zapierdzielac:)

Wszystko wydaje sie isc w dobrym kierunku, skalki dostaly kolorów.

Testy robilem ale tylko PO4 ok 0.00 i NO3 ok 1-2

Zastanawiam sie teraz czy juz czas na jakies rybki? Co polecacie na poczatek?

Napiszcie jeszcze koledzy jakie polecacie oswietlenie do RM.

zdjcie0219111111.jpg

zdjcie0222111111.jpg

zdjcie022711111.jpg

zdjcie022811111.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie trochę pusto ale zapewne za jakiś czas będzie tu dość kolorowo i ruchliwie :waving

Jako początkującemu morszczakowi mi się podoba i życzę powodzenia w rozwijaniu baniaka :)

Co do rybki to zapewne standardowe będzie polecenie błazna :) ewentualnie jakiś okaz z rodziny babkowatych.

ort do poprawy,

pnk. 8 Regulaminu


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.