Skocz do zawartości
mlody_lukasz

Co to i jak się tego pozbyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest następujące ;

co to i jak się tego pozbyć? Zaczeło rosnąć od 2-3 tyg. Wcześniej nie było śladów, a teraz się pojawiło

img0056w.jpg


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290337 mlody_lukasz :

Moje pytanie jest następujące ;

co to i jak się tego pozbyć? Zaczeło rosnąć od 2-3 tyg. Wcześniej nie było śladów, a teraz się pojawiło

img0056w.jpg

Ale co?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób lepsze zdjęcie wieczorem tylko przy świetle w akwarium, bo na tych to lepiej widać co masz za oknem niż w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektore odmiany tego glona sa bardzo ciezkie do usuniecia - ja kiedys po poltora roku walki sie poddalem i w koncu wymienilem skale, bo wyrywanie nie pomagalo na dluzsza mete - tylko to u mnie mialo takie drobne listki i lodyzki jakby wcinajace sie w skale - znaczy w najmniejsze szczeliny.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zajewiaszczy problem...Tak jak napisał MateuszD czuje za skała bedzie do wymiany ..bynajmniej ta co została już zaatakowana przez ten nitkowaty glan ..Są tacy co skałe gotowali aby sie tego pozbyć ..Ale wygotowana skała?? hmm .Podniesienie Kh ,Ca też nie zawiele pomoże a rybki..no cóz nie znam takiej aby gustowała w tym akurat badziewiu..Osmoza ,wkłady ,zywica ...purigen ,biopalets...tu też nic nie wskurają ..Tak to już jest w życiu pare minut zadowolenia ,a wiecej walki z wszelkim gównem rozrastającem sie w akwa nie wiadomo skąd i dlaczego..Głowa do góry !:)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup Naso albo Imperatora, wyczyszczą ci akwarium z glonów do gołej skały


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko chyba i naso i imperatorowi w 200l bedzie troche ciasno


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290405 grafit :

kup Naso albo Imperatora, wyczyszczą ci akwarium z glonów do gołej skały

...Jak sama skała ..to ...niech ryzykuje, a jak z koralami?? Imperator bedzie jego ulubioną rybką buhahahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290419 piona :
#290405 grafit :

kup Naso albo Imperatora, wyczyszczą ci akwarium z glonów do gołej skały

...Jak sama skała ..to ...niech ryzykuje, a jak z koralami?? Imperator bedzie jego ulubioną rybką buhahahahah

Nie rozumiem?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej ryba nie wezmie, bo to jest coś innego niż zwykły glon, bo miałem zebrasoma który nawet tego nie tknął ;/


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calcinus elegans.Niewiem czy masz ale mój załatwił dokładnie takie samo zielsko które miałem na mocowaniu pompy.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się z tym wygrać bo sam to miałem, a już nie mam. Receptą może być wsadzenie skały do sumpa na dłużej bez światła.


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290483 krotki :

Da się z tym wygrać bo sam to miałem, a już nie mam. Receptą może być wsadzenie skały do sumpa na dłużej bez światła.

Też to mam na uwadza. Jeśli chodzi o kraby to mam takie, sztuk 4, ale nie widzę, żeby się tym zajmowały


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam parametry wody, coś dozujesz jakiej soli używasz do podmian?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol bio-active system, dozuje kenta na mg i ca a parametry - mg - 1100, ca 360, kh 10 no3 - 0,5 ph - 8,2


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienic sól na jakiś czas,na jakąś biedniejszą ta jest za bogata i to pomaga im się właśnie ładnie rozwijac.Dopuki w baniaku nie będzie lasu sps-ów to nie ma co przepłacac. Instant Ocean albo Reef Cristal bym polecał.

Z tego co zaobserwowałem u siebie to borsuk(fox face fish) mi to wcinał jak gdzieś znalazł świeżutkie listeczki.

Poza tym coś dziwne te winiki chemi masz, Mg-1100 za nisko, Ca-360 też, podnieś troche te parmetry bo troszke rozjechane te KH i Ca.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.