Skocz do zawartości
loccutus

Bareja byłby zachwycony...

Rekomendowane odpowiedzi

Budzę się rano, wchodzę do kuchni – patrze a za oknem fontanna. Strzeliła rura na ulicy i sika pięknie w niebo. No to co, w poczuciu przypływu heroizmu obywatelskiego, połączonego z duchem proekologicznym (trąbi sie wszędzie żeby wodę szanować bo braki są), dzwonie do wodociągów... Przekierowanie, poczekanki muzyczki (994 nie działa oczywiście), w końcu dodzwoniony z przejęciem wykładam problem. Facet po drugiej stronie chyba jeszcze śpi bo nie kuma za bardzo co ten gostek, ja znaczy, chce od niego tak "zes rana". Gdy w końcu zaskoczył, zadaje mi pytanie "czy mi się leje na posesje" – mówię że nie, bo pod górkę troszkę i na ulice woda leci,… no to gościu – aaaaaa….. to ok., do wieczora ktoś przyjedzie :) Do wieczora wyleje się nie wiem ze 100tys. litrów wody ? niech żyje PRL i nasze dzielne służby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to że zapłacicie za to wy,okoliczni mieszkancy :)

u matki,mieszka w bloku,na podwórku pekła rura,troche zajeło jej uszczelnianie,ale rachunki wieksze dostali mieszkańcy,popieprzony kraj


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290533 loccutus :

... za oknem fontanna. Strzeliła rura na ulicy i sika pięknie w niebo. ...

Szkoda ze mrozu nie ma, no nie? :) Ladna ozdoba na swieta by byla :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie wiem czy jest mi do śmiechu. Okazało się że strzeliła po 15 latach użytkowania tak zwana nawiertka, która rozprowadza wodę do domów sąsiada i mojego. Wodę w domach obaj normalnie mieliśmy tylko na skutek pęknięcia tegoż badziewia, dodatkowo wypływało na powierzchnie. Przyjechali panowie, całkiem spoko zresztą ekipa, wykopali dziure na środku drogi że czołg by sie zmieścił, nawiertke wymienili i pojechali, po czym dostałem telefon od wodociągów, że obciążają NAS (mnie i sąsiada) kosztami akcji wymiany nawiertki, na terenie należącym do gminy - bo nawiertka traktowana jest nie jako cześć sieci ale jako element przyłącza do domu za co odpowiada właściciel posesji, więc koszty akcji są "dla nas" bo takie porozumienie podpisała z wodociągami gmina.

No szlag mnie trafił - nie mój teren, nie miałem wpływu na to co za badziewie, i w jaki sposób montowano 15 lat temu, a jak sami chłopcy przyznali zrobiono to ponoć niezgodnie ze sztuką (poprzednia firma wod-kan) i kosztami obciąża się mnie. Żeby było śmieszniej nie wyrażałem żadnej zgody na przejęcie od gminy przyłącza !

Koszty jeszcze nie są znane bo trzeba je obliczyć, ciekawe ile mi policzą za rozpieprzenie drogi, akcje w którą zaangażowano koparke, płuczke(beczkowóz), 5 chłopa, odłączono od wody na 3 godziny 2 okoliczne wiochy bo to ponoć magistrala jakaś itd, na skutek awarii szmelcu który "łaskawie" bez mojej wiedzy podarował mi Wójt...Normalnie tytułowy Bareja ze śmiechu pęka, mnie mina lekko zrzedła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa normalnie dla kolejnej sejmowej komisji sledczej :) A tak powaznie, poki sprawa swieza, dzwon od razu do rzecznika praw konsumenta bo to w zywca jaja robione z odbiorcow !


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest robienie we wała mieszkańców jak sie okazuje - aktualnie szykuję się do walki z gminą. To oni są właścicielem przyłącza. W styczniu napisali sobie pisemko że "odstępują od regulowania opłat za awarie przyłączy wodociągowych i przerzucają te koszty na użytkowników" - coś w tym guście bo nie pamiętam dokładnie i rozesłali to po ludziach (sąsiad ma to jeszcze schowane). Jak wiadomo każdy (łącznie ze mną :)) to "olał", pewnie nie zdając sobie sprawy z tego co to znaczy i nikt nie zareagował. Jak przyznają same wodociągi dotychczas w gminie płacili za naprawy jako właściciel przyłącz. Coś nie chce mi się wierzyć że mogą zmusić mnie do naprawy nie mojego przyłącza na mój koszt. Nie dostałem żadnego aneksu do umowy o dostarczanie wody, z którego wynikałoby że "zostałem właścicielem" tej rury, a już na pewno nic takiego nie podpisywałem.... Jaja jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że do licznika głównego wszelkie przyłącza nalezą do wodociągów.?( nie ważne na czyim terenie)

Zawsze u nas tak było :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.