Skocz do zawartości
botmonster4

330 L - jaki sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar postawić baniak 75x75x60 i teraz jakie polecacie srednice rur w kominie oraz jak rozplanować komory sumpa?

Chciałbym zastosowac pompe OR 2500 i Turboflotor Blue 1000 w sumpie 60x45x40 (czy jedną z komór dać na dolewkę, czy zastosować osobne akwa 30-40L ?)


300L 75x75x60 | Pandora Hyperion S | Skimz 800 | OR 2500 | 2xNano Prop 5000 | EasyLine 90 + DI | http://slona-kostka.aquablog.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle podobnie, z tendencja na 2x32.

Powrot do akwa bedzie przez krawedz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnej wielkosci sump (64x37x46 wys) ale go nie dzielilem. Moge przesuwac pompe z przodu do tylu i odwrotnie itp. Wygoda Panie! Zauwaz, ze w pierwszej komorze bedziesz mial az 25 cm wody. Kiedys zmienisz odpieniacz i bedziesz go stawial na ceglach, bo bedzie potrzebowal np: 15 cm ? Jasne, te przegrody maja za zadanie zatrzymywac pecherzyki powietrza ale to oznacza, ze z odpieniacza, wyczyszczona woda, bedzie leciala spowrotem do pierwszej komory i bedzie drugi raz "mielona" tak samo, jakby zadnych przegrod nie bylo...

Wiem, z mojej wypowiedzi moze zaraz wyniknac ozywiona dyskusja ale moim zdaniem, jedynym plusem przegrody jest ochrona pompy odpieniacza, gdyby w sumpie zabraklo wody. Ale do tego celu wystarczy postawic pompe powrotna o 1 cm wyzej niz odpieniacza...

A odpieniacza puszczajacego babelki bym wogole nie kupowal, lub jego odplyw po prostu inaczej zabezpieczyl.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.