Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Nieludzkie.....;(((((

Rekomendowane odpowiedzi

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.aqualandpetsplus.com/Betta,14.jpg&imgrefurl=http://www.aqualandpetsplus.com/Betta,%2520Housing.htm&h=307&w=409&sz=27&tbnid=TzoIDFMBPfIJ:&tbnh=90&tbnw=121&hl=pl&start=95&prev=/images%3Fq%3Dbetta%26start%3D80%26hl%3Dpl%26lr%3D%26c2coff%3D1%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl-PL:official

Wiem, ze link jest tez na rafa.home, ale po prostu nie moglem wytrzymac. Jak mozna byc tak nieludzkim?? Czy kasa przycmiewa im rozum?? Robi mi sie szkoda czasem ochotek jak zdychaja w tych workach, ale ryby... Po prostu nie wpadlbym zeby zrobic cos takiego... Szczyt.. Mysle, ze powinno sie wytoczyc tej firmie proces o znecanie sie nad zwierzetami!! Trzeba cos zrobic.... Mozna zrobic liste na ktora wpisze sie kazdy kto jest przeciwny trzymaniu rub w kuli i innym cholerstwie!! W holandii to przeszlo. Tam nie mozna meczyc zwierzat!!


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wyglada to tragicznie ale te ryby sie nie mecza. te kubki to tymczasowe "lokum". bojownik to ryba labiryntowata, zyje np. w strasznie zasyfionych polach ryzowych, oddycha powietrzem atmosferycznym.a co do kuli to popiream trzymanie w niej wlasnie bojownika - to w zupelnosci wystarczy dla tak malowymagajacej ryby


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde tak uwazasz... Zajmuje sie akwarystyka slodkowodna od 9 lat i conieco o tym wiem.. Bojownik jest piekny i "maloruchliwy", ale pewnego minimum potrzebuje. Zyje na polach ryzonych kture nie sa bardzo zasyfione, bo zasilane sa albo ze zrodelek albo z rzek, ktore do najbrudniejszych nie naleza. a co tam brud. Wazne ze moga plywac, czy nawet obrucic sie co w sloiczku nie ma miejsca. Potrzebuja cieplej wody. Od okolo 26 stopni a ta w kubeczku czy kuli moze w zimie spasc ponizej 20! W kuli nie ma filtra a to wiekszy syf niz pole ryzowe. A co najwazniejsze maja aprat oddechowy zwany labiryntem. Potrzebuja ciepla takze nad akwa. Moga go przeziebic a to wiaze sie z poteznym cierpieniem dla ryby. Wiec zastanow sie czy kula to dobre warunki dla niego. To tak jakby zamkneli Cie w lodowce. Malej lodowce. Nie jest milo co...

A o karasiach ozdobnych tez tak sadzisz?? A blazenek tez jest maly?? No to co woreczek?? Zapomnij.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bojownik lepiej poczulby sie w akwa biotopowym z utrzymana odpowiedznia temperatura nad tafla wody ( przykryte szyba lub pokrywa). to jasne jak slonce. nie rozumiem czemu uzalasz sie nad tymi rybami, malo skomplikowanymi jezeli chodzi o uklad nerwowy zwierzetami, a nie mowisz nic o warunkach przechowywania i hodowli trzody, drobiu, czy o warunkach w schroniskach dla psow czy kotow. a hamburgera czy schabowego to pewnie tez lubisz zjesc co? tak jak ja zreszta wiec nie popadajmy w skrajnosci po prostu i tyle:)mam nadzieje ze mnie rozumiesz.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumie. Mc Donalda czy Burgerkinga nie powstrzymamy, Niszczenia lasu amazoni tez ale naszym popila godne warunki zapewnic chyba mozemy...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zapewniamy, czyz nie? ja przynajmniej sie staram jak tylko moge:) a jakbym poszedl do pierwszego lepszego sklepu zoo i zakazalbym sprzedazy bojownikow do kuli to uznaliby mnie za wariata i z pewnoscia mieliby racje:)pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Moim zdaniem kazdej rybci czeba zrobic odpowiednie warunki jak najbardziej zblizone do naturalnych ale kubek czy kula to moim zdaniem troche zamalo.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami. Faktycznie walka z kulami to tak jak atak na wiatraki. A swoja droga musimy wiedziec co jest dobre dla naszych podopiecznych i im zapewniac najlepsze warunki. A ciagnac temat meczenia ryb, to dzisiaj wreszcie odwiedzilem otoczone zla slawa oceanarium krakowskie i... zgadzam sie z wami po raz kolejny. Zle przygotowanie, zla filtracja (takie odpienki nawet szklanki wody dobrze nie odpienia, a te As TURBO to jakis zart), ryby chore, mecza sie, przegeszczenie lub niedogeszczenie (jezeli jest cos takiego;)), po rostu klapa. Ryb szkoda. Przeciez nawet mlody akwarysta po przeczytaniu tylko jednej ksiazki zrobi lepsze akwaria. Jak mozna?? Myslalem, ze osoby ktore zajmuja sie takimi przedsiewziciami, zakladaja akwa morskie przez cale zycie, wiedza o tym troche wiecej. Szkoda wielka. Moglo byc naprawde jajnie. Ale jest jakas nadzieja, ze warszawskie bedzie fajniejsze;)) :)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.