Skocz do zawartości
7220481

Lampa DIY 6 x T5 120 cm.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po latach czytania forum i czerpania informacji od innych, dodam także coś od siebie nowym adeptom sztuki morskiej.

Może komuś się przyda. Lampka została zrobiona z oprawy rastrowej ( Castorama/koszt 50zł), wybebeszonej kompletnie tak że została sama obudowa, kilku prętów aluminiowych, podpórek i oczywiście odbłyśników. Chodziło o to żeby ustrojstwo było lekkie, tanie i w miarę wyglądało. Myślę, że udało mi się to połączyc. Aha !!! dodam, że ceny lamp i wielu innych akcesoriów do akwarystyki morskiej są windowane przez bliżej nie sprecyzowane lobby semicko-imperialistyczne czego znakiem sprzeciwu jest ta oto właśnie lampa. Moich pieniędzy nie dostaniecie! Nara

link do galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomita !:)

Kazda rura ma swoj odblysnik, tak ma byc !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny:)

Zapytam jakie wymiary chodzi mi o szerokośc ma ta obudowa?Stateczniki także zakupiłeś może w Castoramie?

Nie gromadzi sie po wyłączeniu świetlkówek wilgoć w środku obudowy tam gdzie są stateczniki bo jak rozumię tylko same odbłysniki odzielają swietlówki od stateczników.

Najlepij było by sprzewdzić zaraz z rana przed włączeniem .I jeszcze jedno pytanie czy linia odbłysników pokrywa się z krawędzią obudowy tak że są nie widoczne patrząc frontalnie?

Zastanawiam się czy dało by się upchać w tą obudowe np.dwa żarniki hqi 150 W plus dwie świetlówki 54 W..hm.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne tylko szkoda ze nie zrobiles tego porzadnie - nie wiele brakowalo.

Ja bym zamiast tych kabli zakonczyl normalnymi wtykami dla swietlowek T5.

Bylo by ci latwiej wymieniac przy wiszacej lampie i nie potrzebne sa uchwyty - tak jak w markowych lampach T5


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#291641 smithpl :

fajne tylko szkoda ze nie zrobiles tego porzadnie - nie wiele brakowalo.

Ja bym zamiast tych kabli zakonczyl normalnymi wtykami dla swietlowek T5.

Bylo by ci latwiej wymieniac przy wiszacej lampie i nie potrzebne sa uchwyty - tak jak w markowych lampach T5

Pewnie masz rację ale robiłem to po raz pierwszy... - z resztą dla mnie liczy się to co lampa oświetla a nie sama lampa !

Wymiary lampy to 120x30x8- innych sensownych wymiarów nie znalazłem. Linia odbłyśników u mnie nie wystaje poza krawędź obudowy - patrząc z boku lamp nie widać. Jeśli chodzi o wilgoć to nie mam pojęcia - czas pokaże - jakby co to zmodyfikuję tak żeby było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie ma co czekać. Para na pewno będzie się skraplała (jak świetlówki będą wyłączone) i nie wróżę zbyt długiej żywotności statecznikom. Nie mówiąc już o Twoim i domowników bezpieczeństwie. Odizoluj stateczniki jakąś dodatkową obudową (możesz na przykład pochować je w korytkach kablowych).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj tylko plexi lub akryl oslaniajac swietlowki i elektronike od tafli wody. Tak robi wiekszosc produzentow markowych lamp i wszystko dziala latami.

PS. Mi tam w ATI sie nic nie skrapla, chyba ze lampe trzymasz w wodzie lub 1cm nad


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny, ale na Twoim miejscu po pierwsze wymyśliłbym na szybko jakieś wentylatorki do aktywnego chłodzenia i wentylacji bo tak jak jest to połowa pary idzie w gwizdek, a po drugi plexi od dołu bo inaczej nie wróżę jej dłuższej kariery niż pół roku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.