Skocz do zawartości
Sathis

Wymiary baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post także przy okazji się przestawię. Nazywam się Ola i od dłuższego czasu sobie tylko czytałam chłonąc wiedzę, jednak zaczynam powoli kompletować sprzęt "od zera" i tu pojawił się pierwszy problem.

Okazało się, że szafeczka, która zostanie zakupiona pod akwarium ma blacik 50x39.5cm - ja planowałam pierwotnie kostkę 3x40, ale w chwili obecnej urodził się pomysł, by zbudować to jeszcze inaczej - 50cmx38cmx45cm (wys). I teraz mam zagadkę - czy ktoś stawiał już taki "słupek"? Mam obawy czy jeśli jest to tak wąska podstawa baniaczek nie będzie mi się chwiał w przypadku chocby przypadkowego potrącenia (już nie powiem, że spadnie). Pod spodem w szafce cudów nie będzie - ot cała mechanizacja także zbytnio nie dociążę dołu.

Dotychczas nie miałam takich problemów - zajmowałam się terrarystyką i hoduję drzewołazy, ale poza żabkami w terra nawet największym zdecydowanie najwięcej jest powietrza, a tu muszę bardziej bacznie spojrzeć na kwestie obciążenia itd.

Z góry wielkie dzięki - wiem, że pytanie dziwne i raczej noobowskie, ale wolę zapytać niż potem mieć problem z utrzymaniem baniaczka "w pionie" :)


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie wypowiedziec co do szafki i wysokosci. Sam mam postawiona kostke 40x40x40 na szafce 100cm wysokiej 45x45 blat wiec slupek jest konkretny i lekki odchyl jest tylko jak sie moooocno uderzy w szafke. Jesli szafka jest stabilna to naprawde musialabys mocno "puknac" te 80+ litrow wody (kilokramow?) zeby sie zachwialy :) (obawiam sie ze predzej szyba by pekla nizby sie przewrocilo).


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uspokojenie :) Sorcia, że tak późno, ale miałam troszkę kipisz w pracy.

W takim razie solniczkowy baniaczek dziś zostaje zamówiony ostatecznie z wymiarami 40x40x45. Po przemyśleniu doszłam do wniosku, że zamiast kupować szafeczkę, która jest dość "płytka" i musiałabym na szerokości "oszczędzić" lepiej zbudować sobie szafeczkę "od zera" taką jaka ma być, odpowiednią do zapotrzebowania :)


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wyglada akwarium ,ktoro ma 80cm szerokosci to zrobisz wszystko aby Twoj zbiornik byl jak najszerszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.