Skocz do zawartości
emler233

Moje pierwsze akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawic moje pierwsze akwarium morskie. Akwarium było zalane 3.03.2010r. Akwarium ma wymiary 60x60x45 + sump 40x50x40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna kosteczka. Dzien dobry :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , pokaż proszę kostkę z ciut dalszej perspektywy . Też zastanawiam się nad takimi samymi wmiarami i chciałabym zobaczyc jak to wygląda.dzięki:)

Jaki masz odpieniacz ?

Ogólnie fajnie to wygląda.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pokazałeś swoje akwa na forum. Pokaż jeszcze fotkę od frontu - baniaczek bardzo fajny, z tego co wiem, raczej bezproblemowy - najlepsza jest ta Euphyllia - mega wielka, brawo! :kapelusz


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zbiornik;) super tridacna!

rybka raczej veliferum, 100%pewnosc bedzie za jakis czas. widzialem pare maluchow veliferum jak i desjardini i powiem szczerze,ze sa bardzo podobne , dodatkowo moga sie znacznie roznic miedzy soba wewnatrz gatunkow ze wzgledu na pochodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#293182 mic :

bardzo fajny zbiornik;) super tridacna!

rybka raczej veliferum, 100%pewnosc bedzie za jakis czas. widzialem pare maluchow veliferum jak i desjardini i powiem szczerze,ze sa bardzo podobne , dodatkowo moga sie znacznie roznic miedzy soba wewnatrz gatunkow ze wzgledu na pochodzenie.

Witam ! Gdzieś czytałem, że veliferum i desjardini to nazwy tej samej ryby, ponoć teraz obowiązuje veliferum ale może się mylę :) .

Ładne , zadbane akwa , kiedy przesiadka na większe ? :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik, możesz coś więcej napisać o sprzęcie itp.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem że trzymanie tej ryby w małym zbiorniku to niezbyt dobry pomysł , ale co kraj to obyczaj :)

Pisząc veliferka mialem na myśli veliferum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium - ale pomyśl o eliminacji E.quadricolor bo może ci w przyszłości trochę namieszać.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, czyste, zadbane akwa :kapelusz


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia jak narazie jest ok:clapping


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bardzo ladnie...nie moge sie powstrzymac od napisania czegos,gdy widze wysokosc zbiornika 40-45...wedlug mojej opini tylko taka wysokosc pozwala na relaksujace dlubanie we wnetrzu i dziwie sie ze w dziele dla poczatkujacych nie bierze sie tego pod uwage...no coz,moja kostka jest takich samych wymiarow,tylko wys. tez 60siat...porazka,tym bardziej ze stoi wysoko...ile razy juz mialem ochote brac pile i ciac do 45ciu...hehehe...Na pewno widziales watek Amnor'a,tez 45c wysokie,tylko do tego 80X80...glebia niesamowita...Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Nooooo na reszcie pochwalił sie kolega swoim baniakiem. SUPER :). A tak w ogóle to na foto w porównaniu z live baniak wygląda beznadziejnie :). Mam okazję co jakiś czas oglądać go na żywo. Piękna kosteczka.

P.S Widze Szymon, że moja hystrix znalazła swoje miejsce, niech rośnie jak najlepiej. Twoja sinu też bajkowo śmiga, sam zobaczysz jak wpadniesz.

Jak tam hepatusik?

Jeśli się nie obrazisz wrzuce foto moze nie aktualne ale lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie jak na poczatek przygody z morskim :)

Jedynie ten komin strasznie szpeci całość.

Osobiście zrobił bym go przez całą szerokośc akwa.tak aby był na tyle waski i nie zabierał głębi a za razem dawał szanse zmieścić hydraulikę.

Stając się jednocześnie tłem dawał by o wiele większe pole manewru w aranżacji.

A tak niestety aranzacja jest z góry narzucona potrzebą przysłonienia go.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się czuje pokolec w tak małym akwa? Będę zalewał niedługo podobne akwa i troszkę kusi mnie wsadzenie jakiegoś małego pokolca, ale chyba się nie odważe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam BLAU IT 110, oswietlenie HQI 70w 1300 kelwinów i 2x24w actinic.

Pokolec ma sie znakomicie. Jak podrosnie to zamienie na mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie.kolorowo i bez napinania się na SPSy- jak dla mnie super

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.