Skocz do zawartości
posrodek

Coś nie tak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem mojego morszczaka i jeszcze mam mało doświadczenia. Mam problem z zwierzętami ale zaczne od początku.

5-6 tygodni temu wpuściłem wodę i posoliłem solą preisa. Włożyłem 75kg żywej skały. W chwili obecnej akwarium wydaje mi się dojrzało zaczęły rosnąć różowe glony (wapienne)i jest ich coraz więcej. Parametry wody NH4, NO3, NO2 od początku akwarium wynoszą zero (wydaje mi się dziwne), Ca skaczę 400- 560, Magnez również 900- 1260 obecnie Ca 520 Mg 1150. Na początku zmieniałem ok 10% wody co tydzień teraz co 2-tyg. temp wody 25C, zasolenie 1,24.

Po tygodniu wpuściłem Hteractis magnifica i ma się bardzo dobrze do dzisiaj.Ale dwa tygodnie temu dostałem o kolegi Włodzimierza Xenie i Clavularie, pierwszego dnia xenia była ok ale następnego już się nie otworzyła a dzisiaj wygląda ja na zdjęciu. Clavularia rośnie pięknie. Tydzień temu kupiłem zoa w erybce przyszły paczką w styropianie następnego dnia (woda była zimna zoa nie otwarte mrozu nie było nie wiem czy to ma znaczenie)zrobiłem aklimatyzacje. Minął tydzień i zoa się nie otworzyły (pierwszego dnia tylko jeden tak ledwo). Ma 3 Montipory też chyba nie mają się dobrze zaczynają blednąć. Proszę o pomoc


Baniak 480l + sump 70l z refugium, odpieniacz Deltec APF600, Power Led 2x90, 2x tunze 6055, 75kg życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1,24 chyba pomyłka, brak zera, ale i tak za wysokie. Powinno być 1,022 do 1,023 max. Chyba też trochę ciemno w akwa. I cyrkulacja za mała. Obniż Ca, podnieś Mg i podaj jakie masz kH.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda mowi, zeby przez pierwszy miesiac nie testowac wody, bo wychodza cuda. Tak to wyglada u Ciebie, lub moze trzeba wziasc pod uwage, ze testy sa takie sobie. Czym testujesz ?

Jesli parametry rzeczywiscie sa, jakie podajesz, to jak Wlodek napisal, koralom moze byc ciezko w tym wyzyc.

Chyba poza podmianami, tak jak robisz dotychczas i odczekaniem, duzo nie pomozesz. To akwarium jeszcze nie "ruszylo".

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.