Skocz do zawartości
thomas kay

Moje partyzanckie 45l

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu miesiącach buszowania w necie i konieczności odłożenia na kilka miesięcy na półkę projektu akwa 126l postanowiłem umilić sobie zimowy czas akwarium tymczasowym które będzie równocześnie projektem doświadczalnym przed większym zbiornikiem. Tyle wprowadzenia. A teraz setup:

Akwarium 45l 60x24x33h.

Oświetlenie belka HagenGlo 2x24W t5 1 x ATIactynic przód i 1 X ATIaquablude tył.

Grzałka EheimJager 100W

Filtr kaskadowy AquaClear50, w środku purigen 100 ml i ChemipureElite 6,5 oz + tymczasowo gąbka(oby odrywającym sie syfkiem od skały absorberów nie zabrudzić)

Cyrkulacja KoraliaNano900 ( już widzę że za słaba na takie długie akwarium) na szczęście kaskada wspomaga

Piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live® Aragonite White - jeszcze nie wrzucony

6,2 kg żywej skały

Sól reef crystals - obecnie zasolenie 1,024 mierzone JBL Aerometr z termometrem

Akwarium na sklepowej wodzie demineralizowanej

Testy Salifert NO2 i NO3 i PH - PH wyszło wieczorem 8,0 rano 7,7 NO2 między 1 a 2, NO3 ok. 50. Jak odczytać te wyniki??

Szkło Guardian

Coby finiszować powiem tylko jeszcze że skała tylko wrzucona do akwarium, niech sobie dojrzewa, potem będę się męczył z ułożeniem, pomysł w głowie już mam:) Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne fotki ( niestety nie wiem jak wstawić więcej niż 4 na raz, dlatego pisze post pod postem)


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to zbijcie te posty w jednego. POZDRAWIAM


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby któryś mod przenieść mój wątek do działu dla nowicjuszy? Chyba tam się jednak powinien znaleźć, przynajmniej narazie. Pozdr.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testow wskazuja, ze woda w tej chwili jest dla zwierzat wrecz trujaca i musisz teraz sobie troche poczekac. To calkiem normalne i nie masz sie co przejmowac. Ewentualne dodanie nieco bakterii "na start" moze przyspieszyc proces dojrzewania. Akurat w tym momencie by sie przydal odpieniacz. Poniewaz go nie masz to zwiekszenie cyrkulacji i zwykly napowietrzacz tez by pomogly.

Moze byc z tego fajny zbiorniczek:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie planuję dokupić kolejna pompkę cyrkulacyjną Hydor Koralia Nano 1600l/h Evolution, a odpieniacz zamierzam zrobić prowizoryczny ze strzykawek (pomysł z forum), nawet już wszystko zakupione jeszcze tylko klej, no i korona noi noi noi...

zaczyna się zabawa:D:D:D


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#296175 thomas kay :

Czy mógłby któryś mod przenieść mój wątek do działu dla nowicjuszy? Chyba tam się jednak powinien znaleźć, przynajmniej narazie. Pozdr.

zgodnie z życzeniem , temat przeniesiony.

i jest na razie w dziale dla nowicjuszy :nono


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby któryś mod przenieść mój wątek do działu dla nowicjuszy? Chyba tam się jednak powinien znaleźć, przynajmniej narazie. Pozdr.

Ten post był edytowany przez nika (2010-11-05 16:53 GMT)

Ja sie tak staram ładnie pisać a tu piętnują jedną małą literówkę i to w dodatku na róż majtkowy:P:P Dzięki za przeniesienie pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mała aktualizacja. Parametry się poprawiły teraz NO2 wynosi 0 do 0,1 a raptem tydzień temu wynosiło między 1 a 2. Aż pomyślałem że coś test źle zrobiłem ale powtórzyłem i znów ten sam wynik. Jest możliwa aż tak szybka poprawa?, tzn że jest to się właśnie przekonałem tylko czy to się często zdarza? Co do NO3 to wynik ostatnio był ok. 50 a teraz coś ponad 25. W akwa zauważyłem jakiegoś kraba dzikusa takiego białego z czarnymi jak węgiel oczami ale zdjęć narazie nie ma. Za to są inne fotki. Woda już kryształ, skała miejscami mozno brązowa, zielonych glonów jak na lekarstwo, może to przez to że króko swiecę ok 5h na dobę. Reszta jutro.

P.S. Co to w tym czerwonym zaznaczeniu?

Pozdr.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niskie no2 to raczej sie jeszcze dojrzewanie nie rozpedzilo


30L 30x30x35 aquael nano reef,koralia nano, preis, 4kg LR, 4,5kg LS Natures Ocean White

Rhodactis,Zoa,Protopalythoa,Pseudogorgonia,Clauvaria,Capnella, Glony&Algi&Gąbki

Akwarium w pracy http://it-nanoreef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Co to w tym czerwonym zaznaczeniu?

Wygląda na gąbkę.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ponieważ koledzy z forum w dziale identyfikacja zidentyfikowali mi Aiptasie, więc dziś postanowiłem ją kilnąć.

Jak postanowiłem tak zrobiłem, plan był prosty wyjąc skałę, dłutem odłupać kawalek z Aiptasia a potem skałkę w okolicy potraktować jeszcze roztworem zagęszczonym z kwasku cytrynowego. Jak pomyslałem tak zrobiłem, wszystko się w zasadzie udało tylko odłupał mi się większy kawałek skały niż planowałem i wtedy mojemu wzrokowi ukazała się TOTALNIE BIELUTKA ŻYWA SKAŁA W ŚRODKU. I teraz mam pytanie, czy to normalne?? Wasza skała też tak wygląda wewnątrz? Jestem nowicjuszem może to dlatego ale dotychczas rozumiałem że żywa skała wygląda na całej swojej powierzchni także wewnętrznej,(nieważne czy 5mm czy 10 cm wewnątrz) jak na powierzchni zewnętrznej? A u mnie jest tak że może z 3 mm kolor brudku a potem biel taka że można by z niej jeść. A może tak po prostu jest że "życie" koncentruje się na wierzchniej warstwie? Tylko wtedy po co to całe gadanie o porowatości itp itd.Załączam zdjęcie.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie powinna wyglądać po rozłupaniu dobrej jakości żywa skała:) czyściutka, bielutka, znaczy to że nie zachodzą w niej żadne procesy gnilne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA to znaczy że skałę mam nie najgorszą:) Tylko lipa z A. bo usunąłem jedną a teraz zauważyłem 4 kolejne. Chyba bez wundermani się nie obejdzie a szkoda bo w planach miałem inną krewetkę Lysmatę Debelius. Jest jakaś szansa żeby w takim zbiorniku pogodzić te dwa gatunki?? Dzięki pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Powoli zaczynam myśleć o pierwszych zakupach do mojego baniaczka i planuję wpuścić jakąś jedna krewecię tutaj najpewniej wybór padnie na Lysmatę Debelius. Większy problem mam z krabem, chciałbym mieć jednego jakiegoś nieagresywnego, ponieważ zamierzam zainwestować w jakieś ślimaki to wybór ogranicza mi się do takich krabów które nie będą kolekcjonować muszli:) Znalazłem w necie coś takiego:

http://www.daveharasti.com/Loloata/slides/42.html

Myślałem też o lybia tesselata ale nie wiem czy on nie będzie za trudny? Co jeszcze byście mogli polecić z krabów któe generalnie można dostać w Polsce??

I przejdźmy do ślimaków. Wypisałem sobie chyba wszystkie najpopularniejsze gatunki:

GLONOŻERCY:

Turbo fluctuosa

Turbo castanea

Tectus fenestratus

Strombus gibberulus

Stomatella varia

PRZEKOPUJĄCE:

Nassarius reticulatus

Cerithium litteratum

Nassarius vibex

Najfajniej to było by sobie kupić po jednym z każdego gatunku ale to by było chyba ze dużo do mojego akwarium. Więc pytanie zadam inaczej. Czy któreś z tych ślimaków są łatwiejsze albo trudniejsze? I czy któreś z nich nie powinny być trzymane razem w jednym akwarium? ile wogóle ślimaków można trzymać w 45 l? co sądzicie? Z góry dzięki za wszystkie odp.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika trafił już piach, skała została już ostatecznie ułożona. Co ciekawe dodanie żywego z założenia piachu wogóle nie spowodowało dojrzewania, więc chyba raczej był martwy... No cóż przynajmniej bielutki. Parametry już ok więc powoli myślę o pierwszym życiu. Dołączam kilka fotek następne będą już ze zwierzakami. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie za szybko na życie ?? spodziewam się u Ciebie wykwitu glonów i to sporego. dołożysz rybkę i N będzie nie do opanowania.

Ja mam zbiorniczek piko wielkości połowy twojego i zastanawiam się czy w ogóle jest sens wpuszczania nawet krewetki, nie szkoda Ci kasy a przede wszystkim stworzonka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko? A ile chciałbyś czekać? Akwarium ma już miesiąc, równie dobrze mogę czekać kolejny i co z tego wyniknie? Co mają glony do amoniaku? To oczywiste że po wprowadzeniu zwierząt do baniaka skoczą parametry ale tragedii nie będzie bo niby dlaczego miała by być?

Nie wprowadzając życia sam ograniczasz sobie liczbę bakterii nitryfikacjynych, bo nie mają co jeść. Dodam tylko że wprowadzić w pierwszej kolejności zamierzam jedną krewetkę dwa kraby i 3 ślimaki. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipę czyszczącą możesz smiało wkładać.A ślimaków to możesz dać więcej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te ślimaki mi chodziło parę postów wyżej to nikt mi nie odp. Teraz już trochę po ptokach bo zamówienie już złożyłem. Chociaż nie wiem czy nie za dużo:

1 Lysmata debelius

1 krab porcelanowy

1 Lybia tesselata

i po jednym tectus, strombus i nassarius

Co sądzicie?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Spokojnie, nie za dużo. tesselata i porcelanka to maleństwa, ślimaków bym nawet nie wliczał, bo one więcej czyszczą niż brudzą. Pomyśl nad sexy shrimp- bardzo male, ale naprawdę ciekawe stworki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma Ci dac 1 Nassarius? Co najmniej z 5 szt wrzuć,i Tectusow tez z 5.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexy shrimp będzie przy nastepnej partii życia albo harlequin. A co do ślimaków to bardziej kombinowałem w tym kierunku żeby mieć jak najwięcej różnych ślimaków więc mniej z każdego gatunku, ale spoko ich liczbę mogę akurat zwiększyć. Narazie poszukuje pomarańczowych tectusów.

P.S. 10 ślimaków to nie trochę za dużo do 45 l?

Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301834 thomas kay :

Sexy shrimp będzie przy nastepnej partii życia albo harlequin.

...

wiesz czym się żywią harlequinki ?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.