Skocz do zawartości
rodzyngit

Wisząca lampa T5 2x24W DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy przeglądaniu galerii ze szkiełkami morskimi zawsze podobały mi się lampy wiszące nad akwarium, więc do mojego akwarium postanowiłem zbudować taką lampę samemu ze względu na brak dostępności lamp o szerokości 50 cm w systemie T5 o mocy 24W

(akwarium o wymiarach 50x40x30h cm)

pierwsze podejście wyglądało tak:

10.JPG

11.JPG

13.JPG

została wykonana z osłony plexi z lampy świetlówkowej, jednak nie spełniała moich wymogów "praktycznych" oraz wizualnych

więc postanowiłem wykonać lampę z oprawy świetlówkowej BEMKO OFL218 SR

oprawa_kan_ofra_218B-SR.jpg

oraz wmontować już na stałe programatory czasowe, coś tego typu:

programator-czasowy-na-s_369.jpg

Dzisiaj mogę podać koszta wykonania takiej obudowy nie wliczając własnej pracy :)

- Oprawa BEMKO OFL218 SR - 50 zł

- Programator czasowy - 2 x 10zł (używane z alle...)

- Statecznik elektr. - 2 x 30 zł

- Świetlówki - 2 x 38 zł

- Oprawy bryzgoszczelne - 4 x 8 zł

RAZEM ~ 250 zł

w weekend zabieram się za robotę i pochwalę się wynikami pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej wiecej tyle wyszłaby Cie gotowa lampa Hagen Glo 2x24W która tez mozna powiesic :) Według mnie szkoda zachodu za taka cene :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że lampa Hagen Glo T5 2x24W, nie wiem czy posiada oddzielne stateczniki, na pewno nie ma programatorów czasowych oraz świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzdzielnych stateczników nie posiada i to jest jedyny minus tejze lampy.Razem ze sterownikami czasowymi i swietlowkami wyjdzie 250 no moze 260 zł :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to chyba nie o tej lampie mówimy, bo najtaniej gdzie ją widziałem to 199 zł + 2 progrm. po 20 zł + 2 świetlówki po 40 zł daje jakieś 320 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez nie wydaje mi sie zebys kupil ponizej 200 zeta, chyba ze uzywke albo po znajomosciach. Chociaz uwazam ze lepiej kupic gotowa belke swietlowki i programator niz dac 50zl mniej po to zeby sobie podlubac przy kablach i nie miec zadnej gwarancji w wypadku spalenia statecznika czy innych tego typu fanaberii. Zwlaszcza ze 50zl ginie dosc szzybko w kosztach calego akwa.

A dolicz jeszcze kable, kostki, uszczelnienie kabli i inne drobiazgi a ci wyjdzie z dodatkowe 20 zetai zblizysz sie jeszcze bardziej do kosztu gotowej lampy. I GLO ma jeden kabel wiec 2 timerow nie potrzebujesz.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i rewelacji cenowej nie ma ale postanowiłem zrobić coś po swojemu :)

może komuś się przyda przy budowie własnej lampy lub będzie przestrogą dla innych, iż nie opłaca się robić DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odrazu ku przestrodze ze sie nie oplaca. Sam mam DIY ale u mnie nie bylo innego wyboru ze wzgledu na rozmiar akwa :)

Czekamy na fotki jak skonczysz i jak powiesisz nad akwa.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podoba ta obudowa pierwsza , akurat bi mi spasiła do pythona zamiast tych śrub ładne chromowane zakończenia linka zamiast łańcucha i bym brał zamiast tej glo którą kupiłem a do niczego mi nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297099 cris6 :

a mnie się podoba ta obudowa pierwsza , akurat bi mi spasiła do pythona

Jeśli chcesz Cris to mogę Ci ją wysłać po zrobieniu nowej jak coś to mam jeszcze statecznik T8 2x18W z wszystkimi pierdołkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu właśnie zrobiłem małą wizualizację jak to będzie wyglądać z programatorem i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia czy to tak umieszczać

20.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297232 Natan :

a nie lepiej wsadzic do lampy dwa stateczniki i puscić normalnie dwa kable zasilajace i przy gniazdku dac timer ?

chciałem to wszystko schować w obudowę ale nie wiem jak to będzie wyglądać estetycznie

praktycznie na pewno byłoby lepiej ponieważ do lampy szedłby tylko jeden kabel, który w środku zostałby rozdzielony na 2 timery, które następnie poprowadziłyby prąd do stateczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rodzyngit,lampka z "pierwszej"odslony zdecydowanie lepiej sie prezentuje,ale to moje zdanie,mimo wszystko zycze powodzonka z wlasnej lampy diy i jak najwiecej satysfakcji :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.