Skocz do zawartości
thomas kay

jakiś ukwiał?? help

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kilka fotek, może ktoś wie. Z góry dzięki


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nestety nie jest to ukwiał tylko pasożyt zwany Aiptasia Diaphana

Przed jej usunięcie przeszukaj to forum i poczytaj jak to zrobić by się nie rozmnożyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły kwas. Tak myślałem, ale wolałem zapytać. Akwa ma dopiero 10 dni i tylko ją jedną znalazłem więc paniki nie ma. Jakieś rady? Czytałem żeby jej w stopę wstrzyknąć kwasek. A może wystarczy samo ułupanie skały tak ze dwa cm wokól niej? skała w akwa jeszcze nie ułożona więc mógłbym ją wyjąć. Bo w nogę to się boję że się nie wstrzelę. a z drugiej strony jak głęboko w skałę ona może wleść? Bo jak z 5 cm to się nie dokopię. Z góry dzięki za odp.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witaj,zabij ja zaczym ona "zabije" Ciebie...czesto przy nowym akwarium patrzymy przez palce na aiptasie..."a taka mala,ladna,poza tym tylko jedne zwierzatka do obserwowania"...etc...sa na to firmowe plyny,ale ja wyprobowawszy chyba wszystkie mozliwe,stwierdzilem ze najlepszy jest zwykly ocet...wbijasz w nia i tak z dwa razy,obserwujesz na drugi dzien,obserwujac takze czy nie ma innych...uwazaj tylko na spadek PH,szczegolnie jak masz maly zbiornik...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tylko jest sposobnosc to najlepiej wyjac skałę z baniaka i wydłubac z kawalkiem skały aiptasie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie planowałem wyciągnąć skałę i wydłubać sporą część. Tylko nie wiem jak głęboko ona może się schować. Wydłubię 1cm a ona siedzi na dwóch i tym sposobem ją rozwalę. No chyba że wydłubię a potem wtrysnąć jeszcze kwasek cytrynowy w skałę w miejscu gdzie była. W każdym razie akcja się szykuje.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297135 sPRYTny :

Nestety nie jest to ukwiał tylko pasożyt zwany Aiptasia Diaphana

Przed jej usunięcie przeszukaj to forum i poczytaj jak to zrobić by się nie rozmnożyła.

Aiptas mimo tego iż jest zmorą morszczaka, jest ukwiałem:)

Nie jest pasożytem.

W zbiornikach morskich najlepiej zwalczać ją naturalnymi wrogami.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak tylko widzialem to dziadostwo na kawalku skaly to wyciagalem i palnikiem traktowalem az skwierczalo, potem lekko oczyszczalem miejsce, teraz nie mam nic juz od dawna.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizoooo. Palnikiem :) toc to barbarzynstwo :) hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za wczasu krewetke wunderamani. Zjada male ukwialy. Puki nie masz wysypu powinna sobie poradzic. Z duzymi moze miec problem.

Apitasia tak czy siak wroci, bo skoro juz tam jest to malo prawdopodobe zeby tylko ten jeden duzu okaz lub kiedys przyniesiesz od kogos.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.