Skocz do zawartości
Hoody

Mleczna woda w Nano Reef 30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ale moze zaczne od początku. Posiadam Aquael Nano Reef 30 od jakiegoś czasu. W zbiorniczku nie było nigdy żadnej tragedii. W zbiorniku są: Stonogobiops xanthorhinica lub S.nematodes (w zasadzie nie wiem czym się różnią), Lysmata amboinensis, Lysmata debelius, Lysmata wurdemanni, Rhynchocinetes durbanensis,Neopetrolisthes oshimai, Strombus sp., Fromia elegans (czerwona), Zoanthusy, Parazoa, Ricordea floridae, Heteractis malu (juz zmienil zbiornik) oraz makroglony: C. brachypus,C. taxifolia,C. lentilliferai i jeszcze takie twarde jasnozielone. Dzis rano zauważyłem ze jedne z glonów "winogrona" jak ja je nazywam (C. lentilliferai) zaczęły blaknąc. Po okolo 2 godz. zadzwoniła do mnie Narzeczona i pyta czy cos robilem w akwarium bo woda jest mleczna a ja nic nie robilem i wczesniej tego nie bylo. Teraz wrocilem do domu i woda dalej mleczna glony zmarniały ale reszta zyjątek ok. Wywalilem te glony i nagle patrze a tu cos ze skaly wystawilo cos w rodzaju syfonu/rurki i wydaliło z siebie cos w rodzaju mleka. Niestety nie widzialem co to jest bo szybko sie schowalo. Czy moze mi ktos pomóc i powiedziec co sie dzieje ze zbiornikiem? Czym bylo to cos? Dodam jeszcze że w zbiorniku zaczęly sie juz pojawiac na szybkach glony wapienne wiec chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być nasienie któregoś ze ślimaków.

Ale z obsadą (5 krewetek) do 30 l. to żeś pojechał...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewety są 4. I lada dzień przenoszą się do 120L a w kostce będą później prawdopodobnie jedynie 2 calcinusy lub Lybia ale to jeszcze pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, faktycznie 4. Ale to i tak za dużo jak na taką kosteczkę, w 120 powinno być ok.

Poczytaj o calcinusach, to często straszne dranie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.