Skocz do zawartości
konrad183

[19l] piko Konrad183

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik wielkości 48x28x15wys z przelewem z tyłu i z boku

Jako filtracja zastosowana została tylko żywa skała w objętości 40% zbiornika oraz w przyszłości żywy piach. To widoczne to tylko 1/3 całej skały.

Jako cyrkulator służy pompka aquaela 350l

Do startu zbiornika użyta została woda od Matejoza z najpiękniejszego zbiornika morskiego jaki widziałem live.

Podmiany 50% wody na odpad od Mateusza.

Automatyczna dolewka RO DIY

Temperatura 26st regulowana 25w grzałką aquael

Oświetlenie to dwie świetlówki PC NARVA g23 Aktynika i Oceanic Natural Daylight 10000K

które chłodzone są wiatrakiem od komputera aby nie podnosić temperatury wody

Całość przedstawia się następująco po uwagach o ułożeniu aby wodę opływała każdą skałę, będą jeszcze zmiany bo nie bardzo mi się podoba.

add83b08e988cf04med.jpg

fa66a7f7f3804a3fmed.jpg

f07bcfc59c00bd5fmed.jpg

ba2054585fb307f2med.jpg

c04c68acbcbb2b6dmed.jpg

f6257ecf8554912emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek ma pecha to na całego, najpierw na 3 dniowym wyjeździe służbowym uszkodziłem służbowe pikaczento, zatrzymałem się na ciężarowce(koleś nawet tego nie poczuł) i wgniotłem sobie delikatnie maskę, zestresowany przyjechałem do domu i patrze.A tu mam mało wody gdzieś w solniczce, okazało się, że stary klej puszcza od góry, i że jakieś 5l wody wylało się na szafę i panele, mało tego wziąłem się za mierzenie sali metrem wynik powalił mnie na kolana, ok 1,038 ,po mierzeniu z tych stresów salimetr mi upadł i pękł :), dolewka okazała się nie zadziałać, stwierdziłem, że tak mały pojemnościowo zbiornik o takiej powierzchni dna nie ma prawa stabilnego bytu. zniosłem ze strychu stary baniak[25l]36x26x28, power head 750 aquaela (nie wiem czy nie za mocna), i na szybko aby odratować korale wymodziłem coś takiego.aby nie stracić zwierzątek, których liczba w ciągu życia zbiornika podwoiła się naturalnie ,2,2W na litr służy im dobrze ale niestety glonom zielonym także.

befc775528996d90med.jpg 46989638e7477099med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wstyd mi, ale się uśmiałam z Twoich przygód. Nieszczęścia chodzą stadkami.

A tak bardziej poważnie - z mojego doswiadczenia wynika, że najmniejszy stabilny zbiornik to 40 l. Parowanie, ciepło dolewki itp.

i warto naprawdę miec jakis zapasowy salimetr, jakas pompkę, i zapas soli pozwalajacy na wymianę całej wody. To taka żelazna rezerwa. Bo przypadki chodzą stadkami i zgodnie z prawem Marphiego najczęściej w świateczne weekendy.

PS poczytaj o usuwaniu aiptasi i zrób to teraz, nie odkładaj do jutra.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta glowica aqua szut turbo 750


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały w zbiorniku przeszło kilka modyfikacji, gdyż nie opływała całości woda, doszło 10lbs(4,5kg) żywego piachu, i na wigilię dostałem od brata niespodziewany prezent - młody 5cm Pterapogon. jest za wcześnie na tą rybkę i myślałem, że nie przeżyje w moim zbiorniku wiec chciałem go oddać chociażby na przetrzymanie do sklepu ale nie dało rady(spisałem ją na straty). Okazało się, że rybka pływa w moim baniaczku (parametry mi się ustabilizowały LS naprawde dużo daje)oraz goni kiełże po skałach, więc nie jest jej chyba źle. Chciałem przeznaczyć zbiornik docelowo na krewetkarium, ale teraz nic z tego nie będzie jedna ryba to i tak ogromne obciążenie. W drodze po nowym roku jest zbiornik 140l i rybka otrzyma towarzysza i nowy domek.

lukiblack tak ostro wrzuca fotki zrobione nowym mega super aparatem(widziałem i zastanawiam się nad nowym zakupem:D), że i ja dopadłem mojego Kodaka wydusiłem z niego mniej więcej coś takiego

04e26ccef166c0d7med.jpg

b071883cbd717bafmed.jpg 4d40f314fbd59a79med.jpg

d445539ba3deb134med.jpg fd033784403bdd0amed.jpg

4ada15129fe157c3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ,ze woda jednak nie obiega całej skały,dlatego musiałem zmienić jeszcze lekko layout. na taki

0bc1539692538335.jpg

i mały gość od Mateusza na próbę do słoika czy wytrzyma

6afe1b416057c6c1.jpg

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.