Skocz do zawartości
cichy.waw

overflow box

Rekomendowane odpowiedzi

poniżej wklejam link do rysunku przelewu który narysowałem według tabeli z pierwszego linku jest to model cs-100 a przepływ który podają to 3024 l/h długość 26cm. Parę wymiarów brakowało więc jak możecie to spójrzcie i mówcie co poprawić bo jak dla mnie to powinno działać jak się poskleja.

http://w54.wrzuta.pl/obraz/2B3AnrNcNhn/sdc12560_rozdzielczosc_pulpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nic nie wie na temat przelewów czy nie chcecie się wypowiadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze.Tylko kup najpierw srubunek i sprawdz czy sie zmiesci w ostatniej komorze.Proponuje srubunek 40mm,sam mam taki i jest ok.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mojego pudełka przelewowego kupionego na allegro za 199zł

Możesz porównać i ewentualnie skorygować

http://nano-reef.pl/datas/users/4886-overflowbox.jpg


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem coś takiego i nie zdało egzaminu trzeba wprowadzić kilka poprawek


100x40x30 + sump oświetlenie LED DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem działające przez 3 lata pudełko przelewowe swojej konstrukcji. I spełniało swoje zadanie ale:

1. działało sprawnie jak rura odpowietrzająca była doprowadzona do sumpa i przez nią cały czas lala sie woda. dodatkowo zmieniłem srednice na większa ponieważ często zapychała się od glonów i nieczystości.

2. problem jest z klejem akrylowym którym kleiłem pudełko. po 3 latach glon wapienny, który oczywiście odkłada sie na ściankach pudełka, doprowadził do jego rozszczelnienia w miejscu klejenia. Czesto czysciłem pudełko ale wiadomo że nie wszedzie da rade. Dobrze że byłem w domu bo chata zalana w chwile :D

3. Dobre rozwiazanie jest zastosowane w TUNZE gdzie wode z jednego naczynia do drugiego przelewa przez wygiętą rurę. pozwala to na łatwiejsze czyszczenie i co najważniejsze nie zapowietrza się pudełko. Nie wiem jak dalej bedzie się zachowywać ale narazie wydaje sie działać całkiem całkiem.

4. moje pudełko miało przepustowość do 5000 l a TUNZE tylko 1500 - 2000 l. i tu jest troche lipa :D


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmirko a jak ci sie sprawdza to pudelko z allegro czy slychac siorbanie czy jest bezglosne i jaka pompe do niego dobrales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpływie nie mam zaworu odcinającego, więc pompa 2400l/h jest lekko zdławiona i do pudełka zamontowałem durso. Jest Cisza :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.