Skocz do zawartości
Gość dieter25

aktynika juwel czy sylvania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

witam

Wiem że wiele jest na forum o oświetleniu, ale nigdzie nie znalazłem opinii o juwelu.

Więc czy ma ktoś z Was świetlówki juwela? jak się spisują

Ja teraz mogę powiedzieć jedno o firmie blau aktynika padła po 3 miesiącach.Więc nie polecam.

Pytam bo mam możliwość tanio kupić juwel marin i blue

A może jednak SYLVANIA Coralstar jest dobra.Bo ati to nie mam gdzie kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299625 dieter25 :

...

Bo ati to nie mam gdzie kupić

a przez internet? z dostawą pod same drzwi? z jakiegokolwiek sklepu?

masz już własne doswiadczenie z balu, więc teraz chyba czas na ATI .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja posiadam 2x24W Juwel(biała i niebieska) i dokupiłem druga belkę z Hagen Glo, a teraz wsadziłem tam zamiast GLO , świetlówki BLAU.

I powiem tak jeżeli chodzi o najlepsze to według mnie z tych są BLAU później Hagen a na końcu Juwel.

W Juwelu jest o tyle lipnie że mają one swoją długość i nie są standardowe. I możesz je wsadzić jedynie do Belki Juwel a do zwykłej jej nie włożysz. Więc jeżeli masz belkę Juwela to nie wsadzisz tam nic innego , ale z tego co rozumiem masz jakąś o standardowym wymiarze, więc Juwel Ci tam nie wejdzie. Chyba że robią odpowiedniki też w standardzie, więc na 100% nie wiem. Ale te co ja mam- marine i blue są krótsze od normalnych świetlówek to raz(nie wsadzisz ich do normalnej belki), a dwa lipnie świecą według mnie. Jak założyłem BLAU korale od razu zaczęły się lepiej pompować. Lepsze są jeszcze ATI(które zastąpią BLAU przy następnej wymianie), ale BLAU były w promocji i były 50% tańsze niż ATI więc wziąłem BLAU i różnice na prawdę widać, a w szczególności na koralach. I na chwilę obecną jestem zadowolony.

A to , że CI padła po 3 miesiącach może akurat trafiłeś na jakąś lipną.

Jednak jak poczytasz na forum to o BLAU piszą, że max świecenia tej świetlówki to 3 miesiące:P Ja teraz jak będę zmieniał to na ATI i takie rozwiązanie było by najlepsze, ale poczekaj co jeszcze inni napiszą.

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25
#299629 nika :
#299625 dieter25 :

...

Bo ati to nie mam gdzie kupić

a przez internet? z dostawą pod same drzwi? z jakiegokolwiek sklepu?

masz już własne doswiadczenie z balu, więc teraz chyba czas na ATI .

wiem nika że przez internet.Ale nie mam zaufania ani do firm kurierskich ani do poczty jaka mam gwarancję że dojdą całe??Chyba że możecie polecić jakąś firmie co na 100% zabezpiecza przesyłki

dzięki wisnia69 wiesz ta blau od początku mnie denerwowała zresztą jest o niej w moich postach. Wiec chyba zaryzykuje zakup przez neta Ati actynic.

i wtedy będę miał już 2 ati to ino jeden blau mi zostanie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299625 dieter25 :

Więc czy ma ktoś z Was świetlówki juwela? jak się spisują

Ja kupiłem 2 świetlówki Juwela T5 24W white marine i blue

na dzień dobry w białej świetlówce po włożeniu w oprawkę bryzgoszczelną urwała się końcówka (trzonek) ale jakimś cudem dalej świeci, są to moje pierwsze świetlówki a baniak jeszcze nie zalany więc wiele więcej nie napiszę ale tak jak Wisnia69 pisze mają one nie standardową długość czyli 438mm, mi akurat pasują bo mam "bańkę" 50 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Radek Ch dzieki.

Więc zamawiam w tym sklepie.Tylko zanim to zrobię doradzcie mi co zamówić czy Ati actynic czy ati blue plus.W sumie wymienić chcę tego blaua actynic.A pozostałe 2 świetlówki to ati aqua spezial i blau marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś czas będę kupował ATI to napiszę jeszcze dodatkowo jak się maja do innych, no ale Ty zapewne pierwszy je przetestujesz. Co do konkretnego wyboru modelu świetlówki to Ci niestety nie podpowiem , bo nie pamiętam na chwilę obecną co mi doradzali w sklepie. Z tego Co mi świta to jeżeli chodziło by o dwie to były by właśnie

Ati actynic i ati blue plus. I z tego co mi wiadomo, to trzeba wymieniać stopniowo świetlówki a nie tak, że wywalić wszystkie BLAU i dać wszystkie nowe ATI. No ale jak się mylę to proszę o poprawienie.

Co do wysyłki, to trzeba zawsze sprawdzić paczkę przy kurierze przy odbiorze, ja coś będzie nie tak to spisujecie to z kurierem i masz zwrot kasy, no i ja zawsze dla bezpieczeństwa biorę za pobraniem.

Jednak co dokładnie sie dzieje w przypadku uszkodzenia przesyłki, to nie wiem , bo na szczęście nigdy nic uszkodzonego do mnie nie doszło.

Więc trzymam kciuki żeby wszystko było ok;)

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299659 dieter25 :

...

Więc zamawiam w tym sklepie.Tylko zanim to zrobię doradzcie mi co zamówić czy Ati actynic czy ati blue plus....

bierz blue + i albo w kombinacji 2xblue+ i 1xspecial albo dla bardziej "potrzebującej" obsady 1xblue+ i 2xspecial.

a firma polecona przez @RadekCh jest naprawdę godna polecenia :) towar zawsze bezpiecznie zapakowany.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Więc jak zawsze posłuchałem Was i zakupiłem Ati blue+ w poniedziałek dam znać jak kurier dowiezie całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No i jak zwykle dobrze na tym wyszłem że Was posłuchałem.Rzeczywiście firma godna polecenia.A świetlówka pokazała swoją klasę ATI to ATI.Jeszcze jedna Blau do śmieci idzie.Szkoda że od początku @niki nie posłuchałem aby kupic Ati no ale człowiek się na błędach uczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.