Skocz do zawartości
Roman Rożek

PO MODERNIZACJI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak obiecałem wcześniej, zamieszczam poniżej "Mój dziennik" w którym opisałem przebieg modernizacji mojej "250 tki".

Zapraszam http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=22

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Roman mysle ze teraz bedzie ok:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę ze lepiej niz poprzednio

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ przelewu/komina to wg mnie najlepszy pomysl, sam bym tak zrobil gdybym teraz robil

brakuje mi w tym wszystkim oslony z przodu - pewnie niezle daje po oczach ta lampa, gdy spojrzy sie lekko z dolu

w minusach dopisz buczenie AM no chyba ze nie buczy :)

Ps. oslona jak widze jest, no to mozna wykreslic :)

a jak masz powrot wody?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman,

fajnie to wyględa. Jednak co sump to sump, ale widzę że borykasz się teraz z innym problemem, który mi też nie jest obcy - permanentny brak miejsca pod akwarium. Ja gimnastykuję się teraz by zrobić trochę miejsca na reaktor i butlę, eliminuję wszystko co jest niepotrzebne, zmieniam instalację elektryczną... i tak w kółko coś.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajnie wykombinowane. Sam kiedyś rozmyślałem nad takim rozwiązaniem i być może w nowym baniaku tak zrobię (przelew na zewnątrz), a w środku przestrzeń dla zwierząt.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy samo włożenie odpieniacza do sumpa i szafki zmniejszyło hałas? Mimo dołożenia dodatkowej mocnej pompy?

Ja co prawda nie chcę modernizować obecnego baniaka, który sobie hałasuje już cały miesiąc, natomiast chciałbym przyspieszyć założenie większego, już pożądnie zrobionego.

I jedna z koncepcji to jest ustawienie dość blisko łóżka (tak, że będzie widoczny z 3 stron). No i troche się jednak obawiam o ten hałas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kolei:

@Marx - osłona jest bo musi być, inaczej bedziesz w domu chidzić w okularach przeciwsłonecznych, a żona i tak już myśli o mnie ..., powrót wody z sumpa, wyciołem otwór w szafce na tylnej ścianie i wyprowadziłem za tylną ścianą do góry na jednym zdjęciu widac już wprowadzenie do akwa.

@Swirlej :)

@alex - sump jest zobacz na zdjęciach, choć moze nie wygląda na sump, a faktycznie dostosować się do obecnych warunków, to za ta pracę która wykonałem postawiłbym ładną 500 tkę.

@rah - tak tzreba było kombinować i to nieżle :)

@Madej - jak najbardziej zmniejszyło, pompa była już przy odpieniaczu, a pompa powrotna główna jest cicha, aczkolwiek zawsze jakieś tam buczenie słuchać, dla mnie osobiście teraz te buczenie nie przeszkadza bo przed modernizacją było głośniej, odpieniacz stał na zewnątrz

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Roman , ze w moim nowym baniaku , ktory bedzie zabudowany tak wlasnie powinienem tez zrobic , taki przelewo komin , nie doklejac gornych , szyb tylko odrazu w bocznej szybei zdjac jej kawalek z gory i dokleic przelewo komin :] mialbym pieknie a tak dalej musze zabudowywac komin skala :)(:)(:)(

PS. Roman tam jeszzce pomyslalem w tym kominoprzelewie mozna wstawic szybke po ktorej woda splywala by cichusienko , po skosie ja dac taka dluzsza troche , poniej spywala by sobie woda bezszelestnie :)( w razie jakby probowal Ci tam siorpac :))


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@ Swirlej2, no widzisz jak chcesz to potrafisz :), jak dokleję tą szybkę to opatentujemy ten przelew :).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman: czy pamietasz ile zaplaciles za samo szklo do twojej przerobki ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@harnas, nie tyle co nie pamiętam ale nie płaciłem, dlatego znalazły się pozdiękowania na koncu dziennika dla R@f@ł.

Pozdrawiam Roman

P.S ale jak bardzo byś chciał jest to do obliczenia


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman, dzieki, cene doklada moge miec od szklarza. Czy ten komino-przelew masz caly zrobiony ze szkla 8 mm ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sump gr. 6 mm

przelew gr. 6 mm

akwarium gr 8 mm

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

...

@alex - sump jest zobacz na zdjęciach, choć moze nie wygląda na sump, a faktycznie dostosować się do obecnych warunków, to za ta pracę która wykonałem postawiłbym ładną 500 tkę.

...

oj chyba się nie zrozumieliśmy. Nic nie mam do twojego sumpa. Napisałem tak ponieważ nie miałeś sumpa, a taraz masz. Jego zalet nie sposób nie zauważyć. Gabaryty tutaj nie są ważne.

Sam kleiłeś szkło (jeżeli tak to czym?)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieladnie Swirlej, jak ci pokazywalem ten przelew u Grzeska Wo to kreciles nosem a tu zachwycony... :)

Juz wtedy pisalem ze ten pomysl jest super.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman: Dzieki. Ja mysle o podobnym rozwiazaniu... co prawda mam swieze akwarium ale juz widze, ze zrezygnowanie z komina bylo duzym bledem.

Czy masz u siebie grzebien bo slabo widac na zdjeciu?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@harnaś jest tam grzebień, też w pierwszej chwili go nie zauważyłem i już chciałem krzyczeć na kolegę.

@Marx mi się ten sposób też bardzo podoba ale mam poważne wątpliwości czy taka szyba z wyciętym obniżeniem tylko na pewnej długości (chodzimi o to miejsce)

----]____________[-----

nie zacznie pękać w narożnikach. Roman Rożek dokleił po prostu te nadstawki i tam nie będzie problemu, ale pytanie czy standardowo też tak się powinno robić.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex, ok,wszystko sie zgadza, jeśli chodzi o klejenie jak widzisz nie jest to żadna rewelacja, troche bie fachowo ale ważne ze szczelnie, w klejeniu pomagał ojciec a jako spoiwo użyłem Soudal do klejenia akwariów 16 zł/szt dostępnych w marketach.

Co do grzebienia , pamietasz jak rozmawialiśmy na sympozjum (:) bez komentarzy), też wyłamałem co drugi ząbek w grzebieniu.

Jeśli chodzi o sam przelew to tak naprawdę trochę podpatrzyłem od Grzegorza Wo, cos tam dodałem swojego i jest, dzięki jego uprzejmości.

Pamietajcie ze jest to nietypowa sytuacja akwa stało napełnione wodą szafka, podzielona na trzy komory, naprawdę inna paraca jest jeśli robi się akwa od początku i można zaprojektować to wcześniej i wykonac jak jest jeszcze puste.

Ale myślę że się opłacało

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, zainspirowałeś mnie. Stwierdziłem, że w cisze i dobrą filtracje warto się zatroszczyć już teraz. A pozatym ten zbiornik ma być eksperymentalny, więc trzeba eksperymentować i zebrać jak najwiecej doświadczeń teraz! :)

I mam takie pytani:

Jak przykleiłeś grzebień. Z tego co widze, przykleiłeś go chyba od środka do "starej" części akwarium. Czy nie było z tym jakiś kłopotów?

Gdzie można kupić śrubunki, rurki itp?

I gdzie taką fajną blache (bo chyba z blachy masz pokrywe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Madej, z tymi eksperymentami to rozsądnie,

- grzebień przykleiłem od wew. na silikon tym co kleiłem akwa.,

- śrubunki i hydraulikę kupiłem u kogoś kto pomagał mi w modernizacji, więc byłem zobowiązany w kupnie, aczkolwiek dam ci na priv adres tego sklepu w którym kupowałem i innego w którym ceny są konkurencyjne

- "fajna blacha" to blacha nierdzewna szlifowana gr. 0,8 mm, pracuję w branży w której nie ma problemu z tym asortymentem

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

...

- "fajna blacha" to blacha nierdzewna szlifowana gr. 0,8 mm, pracuję w branży w której nie ma problemu z tym asortymentem

Pozdrawiam Roman

a jakiej? Pytam zawodowo.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex, tak zawodowo , to powiem ci ze pracuję w firmie "X" która jest producentem płyty wartwowej z styropianem(budwoa min. marketów) i producnet drzwi chłodniczych i mroźniczych z nierdzewki,stąd dostęp do blachy nierdzewnej

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.