Skocz do zawartości
Kubaaas

Przelew typu BeanAnimal's Silent & Fail-Safe Aquarium Overflow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z gory przepraszam za dziwna nazwe tego typu przelewu w tytule watku ale nie moglem nigdzie znalezc naszego odpowiednika. Przygotowujac sie pod zamowienie nowego szkielka zastanawiam sie wlasnie nad tego typu przelewem. Polega na zamknietym syfonie i ponoc jest bardzo wydajne - przeplyw wody rzedu 12,000 l/h przez rurke 32mm. Autor metody obiecuje maksymalne bezpieczenstwo i 100% cisze. Filtrownie bede mial ok 10m od akwarium wiec zalezy mi na odpowiednim systemie do obiegu wody.

Link do opisu tutaj.

Bylbym bardzo wdzieczny za info jesli ktos stosuje ta metode, opinie, etc. Ewentualnie inne sugestie.

Pzdr

Kubaaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba mniej wiecej dokladnie to samo co sporo osob u nas ma - czyli przelew np typu durso zalany caly woda, ktorej poziom w kominie otrzymuje sie (zaworem na glownym splywie) na poziomie rewizji - czyli sporo wyzej, przy okazji wycisza to splyw wody do komina.

Jedynie halas wody splywajacej rura pozostaje, ale montujac zawor regulacyjny na samym dole, a nawet na poziomie wody w sumpie wyciszy sie i to - rura bedzie praktycznie cala zalana woda.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD Dzieki za szybka odpowiedz. Wydaje mie sie, ze to jednak troche sie rozni. Pierwszy odplyw to zwykla rurka zakonczona sitkiem zabezpieczajacym regulowana zaworem na splywie tak aby byla cala zalana. Druga to Durso, ktore przyjmuje delikatny nadmiar wody i trzecia jako "rewizja" (o takich samych parametrach jak ta pierwsza). Takie rozwiazanie wydaje sie byc bardzo bezpieczne. Moze to sa troche banalne pytania ale szukalem na forum informacji i nie moglem znalezc. Jesli ktos moglby podac mi przyklad podobnego systemu u siebie to bylblym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale u nas to dzialalo na 2 rurach. Zeby dzialalo na 2-ch, z tego jednej z tylko delikatnym splywem wody to musisz miec pompe bardzo dokladnie dobrana do konkretnej instalacji, tak zeby ta 1-sza rura, w pelni zalana woda byla minimalnie za mala do odebrania calej wody dostarczanej przez pompe - wg mnie uklad klasyczny, z zaworem na glownym splywie i nadmiarem splywajacym rewizja jest wystarczjacy, no i jest o jedna rure mniej.

U mnie wygladalo to kiedys tak:

1514-akwa1.jpg

ta dluga rura to powrot, jeszcze wtedy nie dociety na dlugosc, poziom wody w kominie na wysokosci rewizji (rury najbardziej na prawo) - wtedy cale durso zalane i bezglosne.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie planuje wykonac nowe akwa w oparciu o wlasnie 3 rury wg. tej zasady. Tutaj jest kalkulator przeplywu. Wynika z niego, ze przy 80cm roznicy w wysokosci powierzchni miedzy akwarium a sumpem i przy rurce o srednicy 32mm, przeplyw powinien byc na poziomie 12,000 l/h. Oczywiscie trzeba to obnizyc o rozne opory typu polaczenia, kolanka, etc.

Planuje akwarium 1200l i przy takim przeplywie jak wyzej chcialbym zrobic powrot z sumpa do akwarium dwoma pompami 6000l/h. Zakladam roboczo, ze przy takiej konfiguracji bede mial troche zapasu na splywie z akwarium, ktore bede mogl wyregulowac zaworem bramowym. Czy to wg. Was ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301438 MateuszD :

U mnie wygladalo to kiedys tak:

A u mnie jest teraz i działa, i jest cichutko :googleye


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to szkoda wysilku tak kombinowac, zeby jeden przelew na 3 rurach robic, ale to Twoje akwa bedzie :googleye.

Troche nie chce mi sie wierzyc ze 32mm rura przyjmie 12tys l/h - kalkulator na rc podaje dla takiej rury chyba ze 3-4x mniejsza max przepustowosc, 12tys/h to 200l na minute - strasznie duzo jak na taka srednice IMO.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.