Skocz do zawartości
Gotterdammung

Desant Bryopsis sp.

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, jak pierwsza plaga, to z grubej rury. Najprawdopodobniej wyrasta mi to dziadostwo, dzisiaj zidentyfikowałem około 5 malutkich glonów, w kształcie piórek, obawiam się że to właśnie Bryopsis sp.. Żeby sprawie dodać pikanterii, rośnie ono (ona?) na skałce której nie chciałbym niszczyć/likwidować/gotować/moczyć w RO ponieważ rośnie mi na niej jakiś gatunek zoa, co prawda jeden polipek, ale niemoralnym byłoby zabijać gościa, który przybył z tak długiej podróży. Mam możliwość np zamoczenia w RO tej części skałki na której są podejrzane glony. A może jest możliwość pomylenia się z innym glonem, i warto poczekać aż trochę podrośnie, i wtedy podejmować decyzję ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Right away Sir!

dsc05912p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zastanawiam się czy to może nie jest na przykład Caulerpa ashmeadii, a dokładniej rzecz ujmując to sie o to modlę...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie przesadzajmy. Miesiąc po zalaniu wyrosło mi tego pół hektara i w 2 tygodnie zniknęło :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie mnie Panowie zrozumieć, jestem totalnym amatorem, a amator musi być czujny i działać sprawnie aby coś z tego akwarium wyszło :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest bardziej "pierzaste" niż sztywne, to raczej Bryopsis. U mnie rozprzestrzeniało się na wszystko - skały, piach, szyby, pompy... Wykończyłem to wysokim KH (ok. 15-16).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej pierzaste, no to świetnie mi się przygoda zaczyna...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, w trakcie dojrzewania możesz podnieść KH bez większych następstw (u mnie było już parę miękasów, przeżyły bez problemu), pozbycie się tego dziadostwa zajęło mi max. 1,5 tyg.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniki nie ma ;] Musze jeszcze 2 tygodnie czekać na wypłatę, kupię resztę skały, piachu i będę zbijał dziada :) Dzięki za pomoc, jak widzę na Łódź zawsze można liczyć!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czekać na wypłatę, KH możesz podbić sodą oczyszczoną po 60 gr. paczka - potrzeba naprawdę niewiele. Ja naiwnie kupiłem 6 paczek, a chciałem kg kupić :)

Trzeba tylko monitorować poziom KH, żeby nie przesadzić.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapuhy - hahah, stary wierz mi że muszę czekać na wypłatę, jestem poważnie, totalnie na 0... 0 zł 0gr. A na poważnie, to KH i tak mam w granicach 15, więc czekam na rozwój sytuacji, na walki z plagami przyjdzie czas po skompletowaniu całej skały w akwa, nie wiem czy jest sens w sumie trzebić już teraz jak za niecałe 2 tygodnie będę dorzucał i tam też może wyrosnąć jakieś dziadostwo...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz swiatło ,nie podmieniaj wody ..to wszystko narazie:waving A i jeszcze jedno Kh15 czy to somo z siebie,czy coś dolałeś?.hmm jak dla mnie troche duzo jak po samej soli...I prosił bym o zdjecie całego baniaka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To KH to samo tak z siebie, nic nie leje, tylko dolewam RO, jak widzisz mam sliczny atak okrzemek, ale niespecjalnie się tym ryję, po wypłacie zastosuje Sera Silicate, mam nadzieję że pomoże.

Oto zdjęcie:

akwac.jpg

Pozdro!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.