Skocz do zawartości
thomas kay

Mega pilna prośba o porade

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj trochę zwierzaków. Ok. 2 godzin były w transporcie. Po otwaricu worków, w worku z xenia poczułem nieprzyjemny słodkawy zapach. Czy xenia padła? Teraz nie wiem co zrobić, czy wkładać ją do akwa, czy w śmietnik?? Reszta worków ok, wszystko żyje, zapach z worka bezwonny. Jak ją włożę do akwa to jak szybko się powinna napompować? Dziś mógłbym do nocy obserwować i ewentualnie usunąć jeśli się nie otworzy? Boję się że jeżeli ona jest padnięta to mi nie wywali baniaka?? akwa 45 l.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Może wydzieliła coś do wody? Bo nie wierzę że xenia padła - żeby ten koral nie przetrwał transportu to trzeba by go chyba wieźć z 5h bez wody :)

Co do pompowania - raczej szybko, moja napompowała się po 10 minutach po włożeniu do baniaka(bez aklimatyzacji, bo zapomniałem ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój, to jest u xeni normalny obiaw podczas przenosin,transportu i cięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki jak cos bedzie na was:P

Wszystko już wrzucone do akwa ale jeszcze pozamykane. jutro będą pierwzsze zdjęcia, mam nadzieje że nic nie zastrajkuje...

Pozdr.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika człowiek ma prawo się pomylić prawda :)

thomas kay gdzie te fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda

Wszystko zależy od miejsca i prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmienie trochę temat. kupiłem rozgwiazdę piaskową i ta zaczęła mi chodzić po szybach jak na tym zdjęciu. Czy to normalne? w końcu ona żyje w podłożu? Kiedyś gdzieś czytałem że jak rozgwiazdy wychodzą na szyby to znaczy że coś jest nie tak?

A jeszcze odnośnie tej xeni to w jakim prądzie powinna w końcu byc? Moznym czy słabym, po czym poznać że jej pasuuje??

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozgwiadzda chodzi czasem po szybie, jest juz jakies 7 miesiecy. Tak wiec sadze ze to nic niezwyklego takie "wycieczki".

Co do xeni to wsio radno gdzie ja dasz rosnie w slilnym pradzie w slabym byle woda slona byla, troche swiatla i bedzie sie rozprzestrzeniac po calym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mam watpliwosci jak ona sie wyzywi u mnie w akwarium. Za dużo pokarmu dawać nie mogę z uwagi na parametry a jak dam za mało to może na niego nie trafić. Akwa ma miesiąc, więc dosyć świeże. Oprócz niej jest jeszcze tylko lybia tesselata no i korale. Łatwiej by było ją wykarmić jakby się żywiła przy okazji karmienia ryb czy krewetek których jeszcze nie mam, no ale cóż może sobie jakoś coś tam wyszpera. Pozdr


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli akwarium ci dojrzewa i spadnie na dno troche tego organicznego syfku to powinna sobie poradzic. Zawsze mozesz zakupic pokarm ktory opada na dno dla bezkręgowców etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.