Skocz do zawartości
dzym

Wurdermanni zjada Euphllie ancore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś z ciekawości zakupiłem jedną główkę Euphyli ancory. Po aklimayzacji ładnie się rozwinęła. Wydawało się, że wszystko gra.

Problem pojawił się gdy zgasło światło - dobrała się do niego wundermani i 3/4 polipów już pływa po akwarium. Raczej nic już z tej szczepki nie będzie.

Moje pytanie co jest powodem ataku/zjedzenia euphilli przez wundermani ?

Jest jakaś szczansa, żeby temu zaradzić ?

Jeśli jest to niewłaściwy dział prośba o przeniesienie.

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwole sobie dac nic nie wnoszacy do tematu komentarz - Powodem ataku wundermni jest pewnie glod :) Moze ja czyms dokarm... krewetki to dosc zarloczne stworzenia moja kiedys probowala mnie zjesc...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokarmiane są każdego dnia.

szukam w googlach co może być przyczyną ale nic w tym temacie niestety nie ma.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na wundermani, ale cos co wciaga aptasie (ktore nie wygladaja zbyt apetycznie) i ponoc (jest tu chyba taki watek) poluja stadnie na slimaki pewnie niczym nie pogardzi :)

Z tego co sie zorientowalem to istnieje dosc duzy induwidualizm osobniczy wsrod zwierzat morskich i mimo iz Twoja wundermani byla nazarta po same skrzela to moze miala po prostu 'smaka' na euphylie :)


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaków u mnie nie ruszają ( jeszcze ).

Niestety znalazłem już informację na zagranicznych stronach, że są przypadki gdzie wundermani zjadają LPSy :) i nie tylko LPSy.

Był w wątku podpięty również filmik ( u mnie wyglądało to identycznie ).

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego te "wundermani"?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze poprostu jadły korale i takie meny im pasuje,widać tak gdzie zyły nie było wiele pokarmu i zagustowały w koralach .Jedyna radato pozbyć sie ich .Pisałem kiedyś na forum ze trafił mi sie Garbik,co też wpiepszał xenie i inne bujajace sie korale.Jakie kolwiek dokarmianie nic nie pomoze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez jadla korale ale najbardziej smakowaly jej rurowki. na szczescie byla taka ciekawska ze dobrala sie do pompy i urwalo jej wasy razem z glowa a potem sama zostala zjedzona przez pustelniki i wezowidlo wiec dostala za swoje


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o wundermanni [ gdzieś się jedno "n" zapodziało przy pisaniu ]

Chyba właśnie tak zrobię, że będzie eksmisja z baniaka.

Kawałek korala udało się uratować mam nadzieję, że coś z tego będzie.

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie tak:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest poprawnie ?

Asekuracyjnie napiszę po angielsku: Peppermint shrimp :)

Pozdr,


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o moim przypadku zjedzenia prawie całej populacji euphylii, różnych gatunków. Najpierw krewetki wurdemanni miały aptasie do jedzenia. Później nie pamiętam już w jakiej kolejności, ale mimo obfitego dokarmiania zwierząt zeżarły mi całą populację ślimaków, potem kolejną dokupioną i jeszcze zajęły się euphylią, a miałem jej sporo. Od tamtej pory nie kupuję już żadnych wurdemanni, bo one są poławiane z różnych miejsc i nie wiadomo, jakie mają przyzwyczajenia kulinarne. Efekty te mogą wystąpić po kilku miesiącach od wpuszczenia do zbiornika więc nie ma się co cieszyć, że na początku jest dobrze.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.