Skocz do zawartości
Swirlej2

Baniaczek Artura T

Rekomendowane odpowiedzi

[white]Tym razem fotki swojego baniaczka podeslal do mnie Artur T :D Od kilku miesiecy walczyl z glonami , no i musze przyznac ze uparta bestia :D glonow nie widac nie slychac :) [yellow] G R A T U L U J E !

baniacze9fq.jpg

Fotka z fikusnym tortem urodzinowym synka (1 roczek) oczywiscie na tle baniaczka :) hehe :)

tortzakwa16vt.jpg

twardykam19or.jpg

caulastrea7sj.jpg

montipora16nx.jpg

euphylia11mo.jpg

sonioweucho5lm.jpg

gonioporazrybami17mw.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo ładny baniak, co do glonów to zebrasomka żółta je załatwiła?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zbioriczek a jaka wielkość i filtracja? No i jak te glony wytrzebiłeś bo ja właśnie walczę z zielenicami ok kilku ładnych tygodni


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Swirlej za zamieszczenie zdjęcia i jeszcze raz za pomoc w doprowadzaniu zbiorniczka do ładu; nie zapominam o alexie - również dzięki!

Zbiorniczek ma 300l. w obiegu, ale jest narożny i dlatego sprawiał bardzo dużo kłopotów; problemem było wszystko: odpowiednia cyrkulacja, ustawienie skały, bardzo mały sump wpasowany w trójkąt a więc i cała filtracja...suma tych wszystkich nieszczęść spowodowała zasyfienie akwarium brązowym świństwem (o którym kiedyś pisałem) które codziennie na nowo pokrywało baniaczek. Mam nadzieję że to już daleka przeszłość! Co zostało poprawione aby się tego pozbyć:

- wymiana żywicy w filtrze DI

- poprawa cyrkulacji: II-ga obok głównej pompa do samej tylko cyrkulacji wymieniona na mocniejszą Delteca 5250

- odpowiednie podawanie kalkwasser (wyregulowanie miksera), wcześniej woda z RO i DI wpadała bezpośrednio do miksera i tyle ile odparowało wody w zbiorniku dolewała (kalkwasser) - teraz jest rozgałęziacz, część do miksera (tyle ile potrzebuje kalkwasser) a część czystej do baniaka

- podniesienie ph do odpowiedniego poziomu

- wyczyszczenie komina i ułożenie dwóch gąbek grubości 5 cm na biobale (syf nie zalega na dnie komina i biobalach)

- wymiana odpieniacza na Deltec AP 600

- wymiana filtra glonowego (żałuję bo jestem zwolennikiem tej metody, ale u mnie mam zbyt mały sump) na zraszacz Delteca - był niedrogi

- regularne podmiany wody, co dwa tygodnie 20%(założyłem zeszyt prac)

- oświetlenie nocne przechodzące (cały czas tym handluję)

To tyle co na szybko przyszło mi do głowy.

W razie pytań szczegółowych chętnie pomogę prosport@onet.pl

pozdrawiam: Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Arturo wiele się nasłuchałem o twiom zbiorniku ale nigdy go jeszcze nie widziałem. Mi nie masz za co dziękować, sam miałem podobne problemy i też głównie gdyby nie Swirlej popadłbym w totalną frustrację (chciałem już likwidowac zbiornik).

Naprawdę podoba mi się. Mam nadzieje go kiedyś obejrzeć na żywo.

Pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek! zebrasomka wlazła na gotowe pomaga na bieżąco, skubie wszędzie, ale za bardzo bym jej nie przeceniał; najbardziej lubi skubać algi nori, spirulinę i nigdy nie gardzi mrożonkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tło jest na zewnątrz - folia z agencji reklamowej (mają tysiące odcieni); myślę jeszcze nad zaklejeniem górnej części komina (który u mnie jest na środku) i tu znowu podoba mi się patent Swirleja - dwie szybki sklejone razem w środku folia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwa - ale widze ze masz sporo roboty z nim. Chyba faktycznie mam jakiegoś farta że u mnie wszystko pięknie kwitnie a podmiany robiłem może ze 4 przez poł roku po 5%.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk! w tej chwili to już roboty dużo nie mam; dolewka automatyczna, światło automat, mikser, reaktor...wiadomo, dodatkowo magnez też z reaktora, ph computer i comp sterowania temperaturą (dwa w jednym Lajon 120 - jestem zadowolony i koszt dużo mniejszy); a podmiana to poprostu dwa takie same wiaderka - 50l. wody i drugie puste; parę minut odsystam wodę z baniaczka ściągając ew. syfy i za chwilę czystą do sumpa i tyle; a kiedyś mozolna codzienna walka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No super :)fajny baniaczek:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex mówiłem Ci w Łodzi, że oprócz HQI dałem jeszcze super actynic Philipsa (grubą) zapomniało się hehe... jak ma się Twój baniaczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Artur T, no tak jak to się mówi "jaki Pan taki kram" z tego co pamiętam z sumpozjum , z Ciebie facet konkretny więc i akwa konkretne. Ale teraz tak serio, pierwszy raz widzę akwa w kształcie trójkąta choć, zdjęcia i tak nie oddadzą wszystkiego, mówisz że walczyłeś , to dobrze tzn że była chęć i samozaparcie, i dzięki temu stoi dalej zbiornik.

Jeśli chodzi o zwierzaki to nie ma się czego przyczepić, natomiast razi mnie ta "czystość" akwa wygląda jakbys je wczoraj założył, masz zwierzaki które wyglądają na przynajmiej z rok a tu szyby tak czyste bez wapiennych, hmmm .....

Podzrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@Artur T, no tak jak to się mówi "jaki Pan taki kram" z tego co pamiętam z sumpozjum , z Ciebie facet konkretny więc i akwa konkretne. Ale teraz tak serio, pierwszy raz widzę akwa w kształcie trójkąta choć, zdjęcia i tak nie oddadzą wszystkiego, mówisz że walczyłeś , to dobrze tzn że była chęć i samozaparcie, i dzięki temu stoi dalej zbiornik.

Jeśli chodzi o zwierzaki to nie ma się czego przyczepić, natomiast razi mnie ta "czystość" akwa wygląda jakbys je wczoraj założył, masz zwierzaki które wyglądają na przynajmiej z rok a tu szyby tak czyste bez wapiennych, hmmm .....

Podzrawiam Roman

eee Roman ja mam zarośnięte niebieskie tło glonami wapiennymi i nie jestem wcale przekonany czy mi się to podoba.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur T :

Alex mówiłem Ci w Łodzi, że oprócz HQI dałem jeszcze super actynic Philipsa (grubą) zapomniało się hehe... jak ma się Twój baniaczek?

cześć Artur

teraz z "hodowli" glonów niskich "przerzuciłem" się na glony wapienne i makroglony. Korali nie mam zbyt wiele, bo obiecałem sobie że dopuki nie wyprowadzę wszystkich parametrów na prostą i nie zadbam o regularne dozowanie wapnia to stop z inwestycjami w zwierzaki.Akwarium czyste a ostatni element ukladanki - reaktor niedługo do mnie przyjedzie, a więc cyba wszystko na dobrej drodze.

pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam roman & alex

razi czystość? hehe! niezła heca! prosta sprawa:

szyby z niebieskim tłem co kilka dni skrobię skrobakiem (żyletka z długą rączką) a przednią szybę magnesem...i w zasadzie w trójkątnym akwarium to tyle szyb hehe; z tyłu wystaje tylko kawałeczek komina, który jest pokryty glonami wapiennymi; Roman jak tam baby?

alex - ja również nie szaleję jeszcze ze zwierzątkami z tego samego powodu co i Ty: najpierw wyprowadzić baniaczek i ustabilizować poprawnie ekosystemik a dopiero potem wprowadzać zwierzaki (ja już sobie wyobrażam u mnie szlachetne twardziele, tridacny, kolorowe fishe...mam nadzieję że już niedługo;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Artur and Alex, ok sprawę czystosci mamy za sobą, żyletka wyjaśniła sprawe,chciałbym tylko abyś mi Artur wytłumaczył jak 7 tygodniowemu dziaciakowi (tyle ma moja wspaniała córka:)), jak jest różnica między dozowaniem bezpośrednio przez mieszacz, a jaka przez rozdzielacz, co to rozwiązanie poprawiło.

UWAGA ! wątek nie dla "BALINGOWCÓW" :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w ciągu roku woda paruje z różną intensywnością (np. inaczej w te cholerne upały a inaczej gdy temperaturka jest niska) a ilość podawanej kalkwasser powinna być mniej więcej na stałym poziomie (chyba że dokładamy zwierzątka kótre zwiększają zapotrzebowanie baniaczka na wapno) więc rozgałęziacz pomógł mi wyregulować ilość podawanej kalkwasser. Po prostu u mnie parowało dosyć dużo wody i nie potrzebowałem całej odparowanej uzupełniać kalkwasser. Teraz Aquaniveau które włącza się 4X na dobę - nie co chwiię bo powodowało to "burzę" w mikserze i do baniaka dolewała sie mętna woda...dolewa mniej więcej (dzięki rozgałęziaczowni o który pytałeś) pół kalkwasser i pół czystej z RO. Robiąc testy twierdzę, że tyle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[white]Wyobrazcie sobie , ze te najciekawesze zdjecia z tortem urodzinowym i synkeim Artura doszly do mnie dopiero dzisaj na skrzynke :] heh

Obiecalem ze wrzuce foty , wiec dotrzymuje slowa.

pozdr...

Ps; Najlepszy to jest ten przystojniak z muchom pod szyjom i rybka Nemo:D :)

Artur GRATULUJE zonki i syna :)( szanuj ja , bo widze co to za dziewczyna )

tort.jpg

kg.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowski tort...powiedz Artur, gdzie taki można zamówić?? Zrobiłbym sobie na urodziny


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.