Skocz do zawartości
gumis107

Moja pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym jestem nowym użytkownikiem forum. Nazywam się Marcin i ma 18L. Chciałbym założyć swoje pierwsze akwarium słono wodne. Posiadam już słodko wodne 160L od ok roku.

Mam pełno pytań co do zakładania akwarium, wyda wam się pewnie że niektóre są głupie ale tak to jest gdy się nie posiada wiedzy ;p A wiedz przejdę do pytań;

1. Czy mogę założyć piko rafkę w 60L ( standardowe wymiary)

2. Jaka filtracja ?

3. Jakie światło ?

4. Jakie życie mogę mieć w takim czymś ?

5. Jakie podłoże, skały, korale ?

Jak na razie to tyle z grubsza jak otrzymam odpowiedz na te pytania będę zadawał więcej.

Jak źle założyłem temat to przepraszam i proszę o przesunięcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat założyłeś w dziale odpowiednim, więc po forum "poruszasz się" prawidłowo :)

teraz przeczytaj tematy "przyklejone" w tym dziale.

Potem poprzegladaj dział "nasze akwaria" i popatrz na sygnaturki akwarii o zbliżonym litrażu.

wtedy sam odpowiesz na wszystkie postawione pytania.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak akwarium będzie 160L (100x40x40). Po przeliczeniu kosztów akwarium słodko wodne zostanie zlikwidowane. Nie stać mnie za bardzo na dwa akwaria. A akwarium słono wodne bardzo mnie zauroczyło.

Choć ma jeszcze jedno pytanie może głupie ale cóż. Jaki korale się rozrastają, to można to szczepić ?? Tak jak roślinki słodko wodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

najpierw odpal akwa do korali daleka droga

jesli możesz to napisz skąd jestes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze Stalowej Woli :) No tak tak daleka ale to tak tylko z czystej ciekawości :)

A i jeszcze jedno głupie pytanie. Czy ryby słono wodne rozmnażają się w warunkach hodowlanych ?

A więc tak; akwarium już jest, szafka tak samo. Teraz trzeba myśleć nad filtracją. Jest to akwarium wymiarowe i sklejone więc dziur raczej nie będę wiercił, trzeba kupić pudełko przelewowe tylko gdzie ?? Bo szukałem ale nie mogę znaleźć ??

A myślicie że 120w starczy w 160 ??

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co jeszcze potrzebuje ? I jak najtańszym kosztem to otrzymać. Oczywiście bez "życia "

pkt. 6 Regulaminu

korzystamy z opcji "edytuj" i scalamy posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie dział dla nowicjuszy zanim zadasz kolejne "głupie" pytanie w stylu: "czy sól ma być jodowana...??"

Serio poczytaj, będzie szybciej.. pytań pewnie masz 1000... zanim dostaniesz na nie odpowiedzi minie rok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302842 gumis107 :

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co jeszcze potrzebuje ? I jak najtańszym kosztem to otrzymać. Oczywiście bez "życia "

Wymiekam:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 120 W wystarczy dla miekkich korali i takie polecam.

Chcesz rybki to potrzebujesz odpieniacz, grzalke, pompe w sumpie i dwie w akwarium.

Worek (9kg) zywego piachu i z 10-15 kg skaly.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO z takim podejściem do sprawy lepiej byłoby chyba kupić 40calowy TV i oglądać Discovery tudzież Rybkę na kanale dla dzieci (po 20).. Sry za tą wypowiedź, ale jeśli chcesz mieć akwarium morskie, to musisz poznać pewne podstawy, a jeśli już trafiłeś na forum i walisz temat nie czytając nic a nic, no to moim zdaniem robisz falstart.

"Jaki korale się rozrastają, to można to szczepić ?? Tak jak roślinki słodko wodne?" :kapelusz

Czytaj chłopie, oglądaj zbiorniki, czytaj, oglądaj zbiorniki, napisz do kogoś z Twojego miasta, możesz pojechać, spotkać się, zobaczyć na żywo etc. Trochę zainteresowania, w końcu to pasja, a jeśli jest tak jak mówisz, że Cie to zauroczyło, to jesteś na dobrej drodze!

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co polecam ci akwarium aquael 30L tanim kosztem i masz już wszystko albo Aqua el Maxx ;] ok 80-100L

też ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.