Skocz do zawartości
Hoody

Obsada do 150L i 240L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich. Chciałbym poprosić o skompletowanie obsady w dwóch opcjach zbiornikowych: 150L i 240L. Dlatego w dwóch opcjach ponieważ 150L już istnieje 2 miesiące ale niewykluczone że w najbliższym czasie się zmieni w 240L bo morszyzna pochłonęła mnie bez reszty. Akwarystyką zajmuję się już 14lat z czego 7 na poważnie. Do tej pory jednak nie interesowała mnie morszczyzna. Zaraziłem się od kolegów i przez pracę w tej branży. Czytam juz od okolo roku i poznaję tajniki morskiej pasji ale od tego wszystkiego mam mętlik w glowie i nie wiem juz co wybrac, ale do rzeczy. W akwarium 150L jest 15kg LR, 9kg drobnego żwiru koralowego ale dojdzie jeszcze worek LS. Co do życia to z korali będą (troche juz jest)jedynie miękkie a bliżej: zoa, protopalythoa, parazoa, discosomy i tyle z korali bo te mnie najbardziej urzekły;). Z ryb mam już Chrysiptera parasema i Stonogobiops xanthorhinica/nematodes. Z bezkręgowców: Lysmata amboinensis, Lysmata debelius, Lysmata wurdemanni i Rhynchocinetes durbanensis, Neopetrolisthes ohshimai, Calcinus elegans "Red", Fromia elegans czerwona, 2 Tectus sp., 4 Nassariusy, 1 Strombus sp., Rurówka Sabellastarte magnifica i ukwiał Heteractis malu żółciutki. A teraz co mi się podoba w kolejności od najpilniejszych:

-Amphiprion ocellaris (warunek Narzeczonej na istnienie akwarium):)

-Nemateleotris magnifica

-Nemateleotris decora

-Signigobius biocellatus

-Amblugobius rainfordi

-Pseudochromis fridmani

-Escenius bicolor

-Centropyge loriculus

Poza rybami:

-Ukwiał Actinia equina

-Rozgwiazda piaskowa Archaster tipicus

-Krab Mithrax sculptus

Teraz poproszę o Wasze propozycje/ porady które są bardzo mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.