Skocz do zawartości
eni

czy może ktoś wie jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich i mam do Was pytanie bo w akwarystyce morskiej siedzę pół roku i po raz pierwszy mam problemy z akwarium a raczej rybkami chodzi mi o to czy ktoś wie jaka może być przyczyna że rybą (chyba gniją płetwy). Moje akwa to 450l odpieniacz turboflotor multi SL, sump 120l,węgiel aktywny. KH 8, Ca 420, PO4 0,16.Dodam że zakupiłam ozonator i też proszę o pomoc jak go stostować aby nie przedawkować i jeszcze jak ktoś wie jakie są obiawy przedawkowania ozonu?

Z góry dzięki za pomoc.


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki silny jest ozonator ?

Zreszta, obojetne. Nawet ten maly Sander Certizon (25mg/h) jest b. silny.

Ja puszczam 1 godz/dziennie, najmniejsza dawke.

Przedawkowanie, to najpierw spalone skrzela ryb, pozniej juz wszystko leci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ozonator ma regulację od 30-300 mg


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalatw elektroniczny zegar sterujacy. To stary problem, ze najmniejsza dawka jest za silna na dany litraz. Ozon bedziesz podawal do odpieniacza ? Poniewaz dawka bedzie potezna, to koniecznie wode z odpieniacza przepuszczaj przez wegiel.

Mysle, ze zacznij od malutkiej dawki, 15 min. dziennie.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani dziękuję za odpowiedź na moje pytanie tylko jest jedna rzecz "ozon będziesz podawał do odpieniacz"

tak dla twojej informacji jestem kobietą a ozon podaje do odpieniacza tylko chodzi mi o to czy ozon mógł zaszkodzić

rybką na płetwy


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogl zaszkodzic.

Podawalem przez 1 godz/dziennie ok.5mg ozonu w 500 l akwarium. Twoj na najmniejszej dawce daje 30 !!!

Jasne, ze z Dziewczyna sie lepiej rozmawia. Podobno lagodzicie wszelkie agresje :waving

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani to jeszcze jedno pytanie i dam ci już spokój prosze powiedz mi czy jeśli podałam za dużo ozonu to teraz mam odczekać parę dni (dodam że hepatus jest cały wysypany ospą) i nie bardzo wiem czy mam stosować ozonizator czy nie?


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.