Skocz do zawartości
mc91PL

Sklepy Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

marekk - eRybka, Reefshop, Acropora wysyłkowo. Aquamedic, Skiba i hurtownia u Sławka osobiście. Żarcie - fabryka Ichtyotrophic.

Przemku - wszystko fajnie, pod warunkiem, że przedział jest ogrzewany. A nie zawsze jest. Z tego powodu niektóre sklepy nie chcą wysyłać życia zimą. Ja w każdym razie nie podjąłbym ryzyka (choć zima w tym roku nas oszczędza) ;)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl tyle znalazłem na google sa jeszcze zdjęcia

ups chyba link mi nie wyszedł ,ale jakby co wpisz akwarystyka morska Jagielonska

Aquaoffice Poland - filia II‎

.Dzięki omada! Jutro sprawdzę co tam jest i zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Dzięki omada! Jutro sprawdzę co tam jest i zdam relacje.

Tam nic nie ma, jeździłem kiedyś i nic nie znalazłem, z relacji niektórych ludzi dowiedziałem się, że kiedyś coś tam było, ale chyba nie sklep tylko indywidualne zakładanie akwariów morskich.

premiero

Ja nie widzę przeszkód w kupowaniu zimą, o ile nie ma zabójczo niskich temperatur. Np przed nowym rokiem kupiłem w erybce trochę życia, całość przyjechała w bardzo dobrym stanie, szybko się zaaklimatyzowały. No ale fakt, jak by było za zimno to bym nie ryzykował. Tegoroczna zima nie przypomina wcale zimy.

Aha, jeszcze wracając do berlińskich sklepów. Nie koniecznie miałem na myśli wielkie zakupy, do Berlina czasem fajnie skoczyć, a zahaczyć przy okazji o jakiś morski sklepik by było cudnie, a nuż jakaś fajna okazja się trafi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sklep? Możesz podać jakieś info?

Dokładnego adresu nie znam. Nie mają strony w internecie. Sklep znajduje się w okolicy Komfort (sklep z dywanami;). Mają 2 zbiorniki 160 opti. korale miękkie+ryby (widziałem min. hepatus, błazny, Nemateleotris magnifica) oraz regał. W lutym maja dostawę podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to skoczę, dzięki ^^

PS. w czwartek koleś z mazurskiej ma mieć dużą dostawę morszczyzny, tak mówił. Mam nadzieje, ze nie zmienią się te plany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam ze Szczecina :)

Jedikk1, jak odwiedzisz Świnoujście to daj znać jak tam wygląda sprawa cenowo i asortymentowo.

ps. też czekam na dostawę u Piotka z Mazurskiej, ostatnia była dość ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś byłem w AUCHAN , 4 dni temu odpalili solniczki3. Za jakiś miesiąc bedzie można coś tam kupić. Bo np. skałe majom z Gdańska?ze zlikwidowanego zbiornika ze sklepu Aquaela .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, 2 akwa mają ze skałą, jedno bez. Układ skał zastanawia mnie jak oni chcą ryby tam łapać? Chyba dziś zamawiasz, a za 2-3 dni odbierasz ;)

Koleś mówił że za 2 tygodnie będą pierwsze wrzuty, zobaczymy jak będą stali cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto obadać Auchana, jak już coś będzie ;)

Do świnoujścia się na razie nie wybieram. Na mazurskiej najprawdopodobniej będzie druga dostawa z indonezji w przeciągu dwóch tygodni, koleś mówił, że raczej coś zamówi o ile trochę cieplej będzie.

Parę dni temu podobno przyjechały hawaje, niby trochę ładnych okazów i żywa skała, przyjechałem dzień po dostawie i już nic nie było poza jednym ukwiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek mają być na Mazurskiej korale, a Indonezja faktycznie za dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ze Szczecina, w Carrefour Turzyn przy ul. Bohaterów Warszawy niedawno odpalili zbiornik morski, na oko tak koło 100l. Niestety zbiornik działa na filtrze kubełkowym i odpieniaczu na kostkę Aquael PS300. Zobaczymy co z tego wyjdzie, robię tam zakupy co tydzień więc z ciekawości będę obserwował. W samym sklepie raczej ubogo jeżeli chodzi o sprzęt do morskiego gównie widziałem falowniki aquael'a i trochę testów, jeżeli chodzi natomiast o jakąś chemie czy chociaż bakterie to niestety brak.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode przed Wielkanoca przejade przez Kolbaskowo, to nie jest daleko ze Szczecina :no , kierunek Gdansk - gdyby ktos chcial jakies szczepki twardych, to moje beda mialy raczej cieplo. :coffee: Wystarczy wyskoczyc na trase.

UvOaD.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, jeszcze nie teraz, bo zbiornik ma niecałe dwa miesiące, ale w najbliższej przyszłości na pewno :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, pomyslalem tylko, ze az tak smutno w Szczecinie byc nie musi. :no


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek, jak widać Aquael'e się zsynchornizowały ;)

Dokładnie też za tydzień mają mieć ryby w Auchanie, również chemia ma tam się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz się nie moge doczekac przejazdu Stani'ego przez Szczecin, jednakże polecam również Piotrka z Mazurskiej, wszystko co zakupiliśmy żyje i ma się świetnie (oprócz jeżowca który słabo przeszedł aklimatyzaję i odszedł po tygodniu) ceny nie najgorsze po za tym mozna zamawiać konkretne zwierzaki i odebrać w środę wieczorem. My tak robimy by uniknąć podwójnej akliamtyzacji (po śmierci jeżowca) Wjeżdzając do Szczecina daje man znać i wtedy ruszamy z termoboxem przekładamy tylko worki i tyle. Pozdrawiam szczecińskich morszczaków :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Auchanie była pierwsza dostawa i lekko jestem rozczarowany i wyborem i cenami. Co do wyboru to sam koleś ze sklepu mówił że zamawiali dużo a dostali kilka sztuk.

Co do cen... może pomyłka, albo coś... ale ta rybka:

http://erybka.pl/product-pol-3040-Chromis-viridis-S.html

kosztuje tam 59,90... :ouch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdzając do Szczecina daje man znać i wtedy ruszamy z termoboxem przekładamy tylko worki i tyle.

Ja nie mogłem się u niego doprosić soli przez 3 tygodnie, a do Ciebie dzwoni jak wiezie dostawe? wrrr! :p

PS. Wie ktoś, czy była u niego indonezja albo jakaś inna większa dostawa do morskiego? Bo dawno tam nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest trochę żywej skały, murena, mała dolabella, jakieś 2 miękkie korale, kilka błaznów. Nie ma dużych dostaw, co tydzień jest coś małego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szczecinian i okolicznych akwarystów.

Mam namiar na sporą hurtownię w Niemczech. Niestety oddalona jest o 700km.

Gdyby zebrało się kila osób, które chciałyby zamówić konkretne zwierzęta, można coś wspólnie pomyśleć.

Proszę o kontakt.

Co do szczecińskich AquaEl'i - wydaje mi się, że jednak cienkie, a ceny... Wolę zamówić z internetu i poczekać na pociąg.

Piotrek na Mazurskiej - ok, jeśli mówimy o słodkościach ale morskie, ...nie wiem. No ma parę sztuk ale za dobrze się chyba nie czują.

Piotrek (Apisto) na Gen.Dąbrowskiego - ale tylko Apistograma, Pyszczaki i krewetki słodkie - wiedza bardzo dobra. Za to u niego można codziennie dostać świeżutką artemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy w auchanie tak sobie zobaczyć co tam słychać, tak więc...

Mają kilka fajnych korali, które mi się podobają ale ceny zabójcze, niestety. Prędzej im to zdechnie niż to sprzedadzą. Mają ogromnego ukwiała podejrzewam że jakieś 40-50cm średnicy, zajmuje im 3/4 akwarium za 390zł ale to do takiego baniaka z 1500l chyba, bo napewno nie do naszych, podobała mi się caulastrea i favia ale favia na malutkiej skałce 220zł :/ Co do Piotrka z Mazurskiej troche się zawiodłam bo na ekipę czyszczącą czekam już miesiąc dzwonie 2 razy w tygodniu i nic. Wisi mi parę groszy i chciałam za to żeby przywiózł mi jakiegoś ślimaka, albo kraba, nie chodzi o kasę oczywiście, ale gdybym wiedziała że tyle to będzie trwać to zamówiłabym sobie z reef- shopu pociągiem i nie byłoby problemu. Znów dzwoniłam to kazał mi się odezwać we wtorek, albo środę i znów tydzień w plecy, a korale już prawie wszystkie przełożone.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@natalia83

Jak tak samo jak Ty chciałem na mazurskiej kupić kilka ślimaków oraz kraba itd. ale również się nie doczekałem. Zakupiłem w RS. Połączenie pkp spoko i wszystko żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.