Skocz do zawartości
Stani

opozniacz zaplonu dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, moze ktos wie, czy takie cos mozna dostac w prostej jakiejs formie?

Lekkie falowanie w sumpie kolysze plywakiem i pompa sie niepotrzebnie szarpie. Zalozylem taki cylinderek z dziurkami w dnie, na plywaku i dopiero po poludniu sprawdze jak ten patent sie sprawuje, ale takie "opozniacze" tez chyba bywaja na rynku ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pompę dolewki - perystaltyczną czy wirnikową? Bo jak tą drugą, to sprawę załatwia gotowy sterownik:

http://www.pompydozujace.com/automatyczna-dolewka-levelautomatic-p-44.html

Jeśli masz dolewkę Aquamedica, to podobno we flakach po otwarciu pudełka pompy jest możliwość regulacji zwłoki, tylko, jak - tego już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego coś ktoś ma aqua medic niveaumat ? Wiem , że można to zrobić na programatorach czasowych . Jakieś inne pomysły ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dolewkę produkcji pewnego pana, szeroko polecaną na tym forum. Szlag mnie trafiał jak to rzekome cudo potrafiło cykać kilkanaście razy na minutę, przy normalnym, nieznacznym falowaniu w sumpie. Teraz włączam ją 4x na dobę po 30 min przez programator czasowy, nisko położony pływak na skutek ubytku wody w okresach między dolewaniami nie cyka i wreszcie mam spokój. Zanim to zrobiłem na o- ringach rozwaliły mi się dwie membrany, nie mogę twierdzić że na pewno od tego cykania, ale stałe uderzenia, co kilka sekund ciśnienia sieci na pewno membranie nie służą.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje, ale nie moge tego adresu dolozyc.

Chodzi o Aqua Medikowska pompe, co to w niej krzyzak sie kreci i naciska na wezyk, niniejszym powodujac, ze kapie.:waving

Podlaczylem sie pod zegar i co kilkdziesiat minut daje jej prad, ale to nie jest wyjscie, bo kiedys albo woda szybciej odparuje albo zegar wlaczy pompe gdy nie trzeba i znowu bedzie sie wlaczala i odwrotnie :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, dzieki, ale to nie dla mnie. Ja jestem taki elektryk, ze zrobie instalacje w domku, ale te przekazniki, plytki i inne takie to mnie przerazaja. Myslalem raczej o czyms takim, co sie wetknie do kontaktu a wtyczke dolewki w to "cos".

Wojtos, no ja tez tak zrobilem, ale jak pisalem, gdy woda juz jest dolana a zegar nadal podaje prad, to te ostatnie 5 czy 10 minut pompa znowu bedzie styknieta.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajaki to ja znajde...juz jednego widze.

Narazie napisalem do forumowego guru od elektryki.

Przepraszam, ale te plytki mnie nie pociagaja :waving

Dziekuje za odzew !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się na , że jest do kupienia niedroga dolewka, co najważniejsze posiada opóźnienie.Produkuje ją Aqua-Trend. Link tutaj: dolewka

Może nie warto inwestować w ulepszanie dolewki bez opóźniacza, skoro za podobne pieniądze można mieć nową z gwarancją. Chyba zamienię moją od dr Wita na taką.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba pomoglo umieszczenie plywaka w nawierconym od dolu (male otworki), szerokim plastikowym przykryciu do dezodoranta itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305898 wojtos :Dowiedziałem się na , że jest do kupienia niedroga dolewka

No zobacz, a ja link do niej umieściłem już w drugim poście tematu :)

@Stani - super, że zadziałało najprostsze rozwiązanie :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305898 wojtos :

Dowiedziałem się na , że jest do kupienia niedroga dolewka, co najważniejsze posiada opóźnienie.Produkuje ją Aqua-Trend. Link tutaj: dolewka

Może nie warto inwestować w ulepszanie dolewki bez opóźniacza, skoro za podobne pieniądze można mieć nową z gwarancją. Chyba zamienię moją od dr Wita na taką.

Witek robi przecież też dolewki z opóźnieniem.

Pozdrawima

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleilem nawiercone od dolu pudelko i juz nie buja. Jakby sie poprawilo.;)

P1010002.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje czy w Profiluxie można ustawić jakoś opóźnienie dolewki tak żeby właśnie nie było problemu z falowaniem wody w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poprostu podpieta dolewke pod zegar i pracuje w cyklach 15sto min kilka razy na dobe


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O , dziekuje! O to wlasnie mi chodzilo!;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.