Skocz do zawartości
adamus_23_as

utrata jakości fotek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

przeglądałem różne wątki z fotkami i wydaje mi się że tylku u mnie jest aż taka utrata jakosci na fotkach,

używam Xn View i po zmiejszeniu do 800X533X24 fotki wyglądają fatalnie.

w jaki sposób wy je pomniejszacie żeby można było je wgrac.4934-img_2264zm.jpg


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kompresujesz fotke do jpeg masz taki suwak balansu jakosc - kompresja. Zrob mniejsza rozdzielczosc a wieksza jakosc. wtedy rozmiar bedzie nie wielki a jakosc zostanie zachowana.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prostych darmowych i szybkich a nawet przyjemnych programow to polecam Picasa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as nie wiem dokladnie o jaka utrate jakosci ci chodzi . Jezeli chodzi o to konkretne zdjecie to moim zdaniem ono jest nie ostre i nie wiem czy nei lekko ruszone ;) ostrosc bardziej sie skupia na pletwie

edit:

pamietaj jeszcze ze szyby soczewkuja jak robisz pod kontem a jak szyba jest troszke wypukla ( od naporu wody np ) to nie zrobisz ostrego zdjecia ;)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli chodzi o samo pomniejszanie fotek to ja uzywam pixresizer...prosta,szybka,niezawodna...dowiedzialem sie o niej tu na forum,ale od kogo nie pamietam...http://pixresizer.en.softonic.com/ ...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy to tylko na moim monitorze ale wydaje mi się że na tej i innych moich fotkach miejsca ciemne skadają się z prostokątów.

w orginale wygląda dyżo lepiej. wydaje mi się ze na waszych zdjęciach tego niema, coś żle robię jak pomniejszam zdjęcia w tym programie. spada ich rozdzielczosc. spróbuje zciągnąc inny program i zobacze czy cos pomogło.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszam w Gimpie i nie ma straty na jakości fotki


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyłem fotkę pixresizer i jest lepiej..

dzięki wszystkim za odpowiedzi

ice berg dzięki za linka4934-img_2264 (800 x 533).jpg4934-img_2264zm.jpg


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.