Skocz do zawartości
Maruda

Czy jeszcze coś na start?

Rekomendowane odpowiedzi

#312440 Maruda :

No to lipa, szklarz dał :) i nie dość że nie ma zbiornika to jeszcze nie ma jego. Na szczęście nie robiłem żadnych przedpłat itp. Możecie zarekomendować kogoś kto zrobi mi zbiornik na wymiar z kominem i otworami w rozsądnej cenie ze szkła float bez wzmocnień w Warszawie lub okolicach, tak do 50km.

Zbiornik 90 wys. x 50 szer. x 40 wys. czarny silikon, komin prostokątny w rogu "rys. A kilka postów wyżej" z trzema otworami lub potrafi zrobić same otwory w gotowym zbiorniku bez wycinania i ponownego wklejania dna. Co bardziej by mi pasowało bo wyjdzie taniej, jak kupię standardowy baniak 100x40x40

Witam.

Też niedawno miałem ten sam problem,co Ty.Oblatałem sporo ludzi i firm i najtaniej(cena była nie wiele wyższa niż zwykły zbiornik o takich wymiarach w sklepie)wyszło mi zamówić zbiornik 100x50x50 z kominem i powierconymi otworami w e-rybce w warszawie.

Pozdrawiam.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307576 Stani :

I znowu namiastka odpieniacza w 100 l... Ech...

Stani po takim wpisie jedynie można oczekiwać "sensownej" propozycji, alternatywnego rozwiązania... podpowiem, że za sensowna i alternatywną można jedynie uznać taką, która jest faktycznie PORÓWNYWALNA pod wieloma względami - chociazby jest dedykowana do zbiornika o tym samym litrażu, znajduje się w tym samym przedziale cenowym, stanowi ten sam segment produktowy...

Czekam więc... bo ja próbowałem znaleźć coś co by było odpowiednikiem i jakoś marnie z tym... jedyną jak dla mnie alternatywą był Biostar flotor tyle, że szanowne grono forumowiczów napisało na niego podobną ilość pozytywów jak i negatywów (chociażby niemożność ustawienia tzw mokrej piany, głośna i olbrzymia pompa...)

Maruda praktycznie każdy szklarz będzie mówił, że wykona coś w gotowym produkcie tylko na odpowiedzialność zamawiającego daną usługę... nie wiem skąd im się to "dziwactwo" wzięło... w Pruszkowie bodajże na ul. Helenowskiej był taki starszy gość i prowadził zakład szklarski, nie miał większych oporów żeby wiercić otwory w szkle... ale to pewnie wynikało z tego, że znał swój fach!

Pozdrawiam, Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, masz racje.

Moze dodam, ze 100 l zbiornik to juz nie zabawka i w tym przedziale cenowym co podany odpieniacz, nie kupisz dobrej pompy do odpieniacza, wiec nawet nie szukaj calego. Tu sie rzeczywiscie nie rozumiemy. Kupiles cos "w danym przedziale cenowym" co malo Ci pomoze - i tyle. Jak dolozysz jeszcze taki jeden to tez nic nie zmieni.

Kiedys natrafilem na przyzwoity opis wydajnosci odpieniacza. Przeznaczony byl dla akwarium do 800 l. Nizej podano, ze jesli w akwarium beda "bardziej wymagajace" korale, to do 400 l. A jeszcze nizej, ze gdy przeznaczamy go do akwarium rafowego z rybami, to do 200 l. To byl odpieniacz znanej firmy. Ten Twoj tez jest znanej, ale inaczej.

Biostar Flotor tez zapomnij. Raczej poszukaj czegos, co pieni.

Znajdz "normalny" odpieniacz (wystarczy taki dla 400-500 l) ale z tej wyzszej polki (H&S, Schuran, Gro Tech, Deltec, niektore Tunze, itp). Inaczej kupisz sobie prawdopodobnie ladny, nowy kawalek plastiku.

Niestety, w tej cenie jaka zalozyles bedzie bardzo trudno znalezc wydajny odpieniacz. No ale ten Twoj sie nie nadaje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenne uwagi.

szkoda, że konkretnych modeli ni napisałeś... ale ok poszukam...

nasuwa się tez taka konkluzja odpieniacze do akwa 100l kosztują tyle co do akwa 800l... jak to mawiają gdzie tu sens, gdzie logika... ale koszt to jedno... wyobraź sobie rozmiar odpieniacza, porównaj go z wielkością zbiornika, sumpa, czy niejednokrotnie poprostu panela filtracyjnego... to się można uśmiać ;( tu nawet nie chodzi o wydanie 1000 pln tylko co zrobić z tak pieknym kawałkiem tworzywa, który jest o 5 cm większy (dłuższy) od całego akwarium głównego :)

wg mojej skromnej opinii na rynku brakuje dobrych "kompaktowych" produktów dla segmentu najmniejszych nano-raf :D

Pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.